Nivea, Matujący krem nawilżający na dzień do cery tłustej oraz mieszanej (nowa wersja)

Nivea Matujący krem nawilżający do cery tłustej oraz mieszanej wzbogacony w algi oceaniczne i Hydra IQ:
- zapewnia głębokie nawilżenie bez zatykania porów,
- redukuje błyszczenie i matuje dzięki efektywnej formule kontrolującej wydzielanie sebum,
- formuła z algami oceanicznymi rewitalizuje skórę

Nie jest zły

Krem nie jest zły. Faktycznie lekko matuję cerę, jednak teraz przestałam korzystać z tego typu kremów. Kiedyś nawet nieźle sprawdzał się pod makijaż. Przyjemnie pachnie, nie podrażnia, ma ładne opakowanie. Konsystencja jest raczej lekka. Nie zapychał mnie, więc to jak najbardziej na plus. Ładne opakowanie, dosyć wydajny. Jednak ze względu na to, ze nie stosuję już matujących kremów, raczej nie wrócę do niego ponownie.

Przeciętny

Po użyciu kremu nie poczułam jakiegoś głębokiego nawilżenia, nie pozatykał porów, faktycznie trochę matuje przez co jest dobry pod makijaż, rewitalizacji nie zauważyłam.

Świetny krem.

Zacznę od tego, że byłam strasznie zdziwiona negatywnymi opiniami, ponieważ mi się super sprawdza ten krem i to pod każdym względem.
Posiadam cerę mieszaną z przetłuszczającą się strefą T.
Pod krem najpierw nakładam lotion lub serum dla lepszego nawilżenia.
Krem bardzo szybko się wchłania a skóra pozostaje nawilżona, wygładzona a przede wszystkim zmatowiona, tak jak obiecuje producent. Świetnie się wchłania i nie pozostawia na skórze lepkiej warstwy. Jest świetną bazą pod makijaż, nie gryzie się z moimi podkładami.
Obawiałam się tego nieszczęsnego alkoholu w składzie ale niepotrzebnie, ponieważ nic mnie nie podrażniło i nic niepokojącego nie wydarzyło się na mojej buzi.
Na opakowaniu jest informacja, że krem posiada filtry UV ale niestety nie doszukałam się nigdzie jakie dokładnie..
Krem jest bardzo wydajny, wystarczy dosłownie odrobina. Posiada intensywny zapach, który mi osobiście nie przeszkadza ale dla jednych będzie + a dla innych -, ponieważ utrzymuję się dość długo na skórze.

Przyjemny

Ładnie wygląda na skórze, fajnie nawilża twarz przed lekkim, dziennym makijażem. Szybko się wchłania i nie przetłuszcza skóry. Zostawia po sobie naturalne, matowe wykończenie :)

Nie polubiliśmy się

Wiązałam z tym kremem jakieś tam nadzieje, że trochę okiełzna moją skłonną do przetłuszczania się i trądziku cerę. Niby trochę matuje, ale po nałożeniu strasznie się lepi i to uczucie utrzymuje się cały czas. Mam też wrażenie, że po jego użyciu pojawia się trądzik. Na początku podobał mi się jego zapach, ale z czasem zaczął mi przeszkadzać Raczej już do niego nie wrócę.

Nigdy więcej

Zobaczyłam ten krem i pomyślałam, że za tę cenę będzie dobry.
Nigdy nie popełniajcie tego błędu!
Ten krem jest okropny. A przynajmniej na mojej twarzy się nie sprawdza.
Musiałam go wyrzucić, bo bardziej szkodził, niż pomagał.

Zwykły krem

Jest to krem o bardzo przecfiętnych właściwościach pielęgnacyjnych.Nie nawilża jakoś specjalnie,ale nie zapycha porów skóry,nie powoduje wysypu pryszczy i doskonale nadaje sie pod makijaż.Podkład na nim się nie roluje,trzyma sie dość dobrze przez kilka godzin.Właśnie taką u mnie spełnia funkcje jako krem pod makijaż.

Całkiem, całkiem

Szukam kremów idealnych dla mojej cery, dlatego skusiłam się na kupno tej wersji na dzień oraz drugiej, na noc. Choć na początku jego używania wyskoczyło mi paru nieprzyjaciół, to z czasem polubiliśmy się. Może nie zrobił na mnie ogromnego wrażenia, ale sprawdził się, bo nawilżał i pozostawiał skórę jędrną. Niestety, nie ma nic wspólnego z matowieniem, kompletnie tego nie zauważyłam. Jak dla mnie zwykły kremik do codziennego użytku.

Jest ok

Nie mam na co narzekać. Krem nakładam pod makijaż, dobrze nawilża, ładnie pachnie oraz czuć, że jest na bazie wody. Niestety jedynym minusem jest to, że nie matuje. Poza tym wszystko jest dobrze :)

Nie matuje

Krem nie matuje w ogóle. Po jago zastosowaniu twarz jeszcze bardziej się świeci.
Długo się wchłania. Jest lekki ale przy dłuższym stosowaniu zapycha. Nawilża jak typowy krem nawilżający. Ma ładny, świeży zapach. U mnie niestety się nie sprawdził. Mam wrażenie, że sprawdził by się u osób z cerą suchą, normalną które poszukują lekkiego kremu nawilżającego.

Gdzie ten mat ?

Krem zupełnie nie matuje czyli nie spełnia swojej podstawowej funkcji. Mam cerę mieszaną i zupełnie nie nadaje się dla mnie pod makijaż. Twarz po krótkim czasie świeci się jak choinka w boże narodzenie.
Ponadto krem się bardzo lepi co powoduje dyskomfort w codziennym używaniu szczególnie w dzień.
Po otworzeniu słoiczka zapach jest bardzo alkoholowy, na szczęście po chwili się ulatnia.
Nie polecam go dla osób z cerą mieszana/tłustą .
Używam go na noc, ale po skończeniu opakowania na pewno do niego nie powrócę.
Dwie gwiazdki daję za nawilżenie ( lecz i tak nie jest ono spektakularne).

Nic nie matuje niestety, za bardzo rozświetla, typowo nawilżający krem

Krem jest matujący tylko z nazwy. Zużyłam go, bo zużyłam, ale więcej go nie kupię. Używałam go na noc, bo na mojej tłustej twarz był zbyt ciężki pod makijaż. Bardzo nawilżał i rozświetlał. Na noc może być jak najbardziej (zwłaszcza dla cery tłustej). Plus za ładny odświeżający zapach i opakowanie. Krem używany bardzo hojnie (żeby jak najszybciej zużyć, starczył na dwa miesiące), myślę, że przy normalnym stosowaniu wydajność byłaby całkiem niezła. Do tego krem jest bardzo tani, za to tez na plusik.