Nivea, Matujący krem nawilżający na dzień do cery tłustej oraz mieszanej (nowa wersja)

Nivea Matujący krem nawilżający do cery tłustej oraz mieszanej wzbogacony w algi oceaniczne i Hydra IQ:
- zapewnia głębokie nawilżenie bez zatykania porów,
- redukuje błyszczenie i matuje dzięki efektywnej formule kontrolującej wydzielanie sebum,
- formuła z algami oceanicznymi rewitalizuje skórę

Przeciętny

Po użyciu kremu nie poczułam jakiegoś głębokiego nawilżenia, nie pozatykał porów, faktycznie trochę matuje przez co jest dobry pod makijaż, rewitalizacji nie zauważyłam.

Świetny krem.

Zacznę od tego, że byłam strasznie zdziwiona negatywnymi opiniami, ponieważ mi się super sprawdza ten krem i to pod każdym względem.
Posiadam cerę mieszaną z przetłuszczającą się strefą T.
Pod krem najpierw nakładam lotion lub serum dla lepszego nawilżenia.
Krem bardzo szybko się wchłania a skóra pozostaje nawilżona, wygładzona a przede wszystkim zmatowiona, tak jak obiecuje producent. Świetnie się wchłania i nie pozostawia na skórze lepkiej warstwy. Jest świetną bazą pod makijaż, nie gryzie się z moimi podkładami.
Obawiałam się tego nieszczęsnego alkoholu w składzie ale niepotrzebnie, ponieważ nic mnie nie podrażniło i nic niepokojącego nie wydarzyło się na mojej buzi.
Na opakowaniu jest informacja, że krem posiada filtry UV ale niestety nie doszukałam się nigdzie jakie dokładnie..
Krem jest bardzo wydajny, wystarczy dosłownie odrobina. Posiada intensywny zapach, który mi osobiście nie przeszkadza ale dla jednych będzie + a dla innych -, ponieważ utrzymuję się dość długo na skórze.

Przyjemny

Ładnie wygląda na skórze, fajnie nawilża twarz przed lekkim, dziennym makijażem. Szybko się wchłania i nie przetłuszcza skóry. Zostawia po sobie naturalne, matowe wykończenie :)

Nie polubiliśmy się

Wiązałam z tym kremem jakieś tam nadzieje, że trochę okiełzna moją skłonną do przetłuszczania się i trądziku cerę. Niby trochę matuje, ale po nałożeniu strasznie się lepi i to uczucie utrzymuje się cały czas. Mam też wrażenie, że po jego użyciu pojawia się trądzik. Na początku podobał mi się jego zapach, ale z czasem zaczął mi przeszkadzać Raczej już do niego nie wrócę.

Nigdy więcej

Zobaczyłam ten krem i pomyślałam, że za tę cenę będzie dobry.
Nigdy nie popełniajcie tego błędu!
Ten krem jest okropny. A przynajmniej na mojej twarzy się nie sprawdza.
Musiałam go wyrzucić, bo bardziej szkodził, niż pomagał.

Zwykły krem

Jest to krem o bardzo przecfiętnych właściwościach pielęgnacyjnych.Nie nawilża jakoś specjalnie,ale nie zapycha porów skóry,nie powoduje wysypu pryszczy i doskonale nadaje sie pod makijaż.Podkład na nim się nie roluje,trzyma sie dość dobrze przez kilka godzin.Właśnie taką u mnie spełnia funkcje jako krem pod makijaż.

Całkiem, całkiem

Szukam kremów idealnych dla mojej cery, dlatego skusiłam się na kupno tej wersji na dzień oraz drugiej, na noc. Choć na początku jego używania wyskoczyło mi paru nieprzyjaciół, to z czasem polubiliśmy się. Może nie zrobił na mnie ogromnego wrażenia, ale sprawdził się, bo nawilżał i pozostawiał skórę jędrną. Niestety, nie ma nic wspólnego z matowieniem, kompletnie tego nie zauważyłam. Jak dla mnie zwykły kremik do codziennego użytku.

Jest ok

Nie mam na co narzekać. Krem nakładam pod makijaż, dobrze nawilża, ładnie pachnie oraz czuć, że jest na bazie wody. Niestety jedynym minusem jest to, że nie matuje. Poza tym wszystko jest dobrze :)

Nie matuje

Krem nie matuje w ogóle. Po jago zastosowaniu twarz jeszcze bardziej się świeci.
Długo się wchłania. Jest lekki ale przy dłuższym stosowaniu zapycha. Nawilża jak typowy krem nawilżający. Ma ładny, świeży zapach. U mnie niestety się nie sprawdził. Mam wrażenie, że sprawdził by się u osób z cerą suchą, normalną które poszukują lekkiego kremu nawilżającego.

Gdzie ten mat ?

Krem zupełnie nie matuje czyli nie spełnia swojej podstawowej funkcji. Mam cerę mieszaną i zupełnie nie nadaje się dla mnie pod makijaż. Twarz po krótkim czasie świeci się jak choinka w boże narodzenie.
Ponadto krem się bardzo lepi co powoduje dyskomfort w codziennym używaniu szczególnie w dzień.
Po otworzeniu słoiczka zapach jest bardzo alkoholowy, na szczęście po chwili się ulatnia.
Nie polecam go dla osób z cerą mieszana/tłustą .
Używam go na noc, ale po skończeniu opakowania na pewno do niego nie powrócę.
Dwie gwiazdki daję za nawilżenie ( lecz i tak nie jest ono spektakularne).

Nic nie matuje niestety, za bardzo rozświetla, typowo nawilżający krem

Krem jest matujący tylko z nazwy. Zużyłam go, bo zużyłam, ale więcej go nie kupię. Używałam go na noc, bo na mojej tłustej twarz był zbyt ciężki pod makijaż. Bardzo nawilżał i rozświetlał. Na noc może być jak najbardziej (zwłaszcza dla cery tłustej). Plus za ładny odświeżający zapach i opakowanie. Krem używany bardzo hojnie (żeby jak najszybciej zużyć, starczył na dwa miesiące), myślę, że przy normalnym stosowaniu wydajność byłaby całkiem niezła. Do tego krem jest bardzo tani, za to tez na plusik.

Dla mnie bardzo dobry krem pod makijaż

Kupiłam go nie patrząc na recenzje, bo pewnie bym się nie zdecydowała widząc prawie same 1 na pierwszej stronie. Zakupiłam go w tamte wakacje podczas promocji na pielęgnacje twarzy, rozpoczęłam i zużyłam niedawno i jestem zadowolona.

OPAKOWANIE

Charakterystyczne dla kremów Nivea - słoiczek o prostej szacie graficznej zakrętką w kartonowym zafoliowanym opakowaniu, dodatkowo krem w środku zabezpieczony jest sreberkiem - wszystko świetnie chroni produkt. Słoiczek jest wygodny w użytkowaniu.

KREM

Jest to krem na dzień, ale marka nie informuje o filtrach SPF. Szukałam informacji na opakowaniu, ale nic nie znalazłam, a szkoda, bo jest to dla mnie istotne. Krem jest dosyć gęsty, o raczej bogatej konsystencji, ale przy mojej mieszanej cerze o dziwo szybko wchłania się do matu. Nakładam na niego jeszcze filtr a potem podkład a cera pozostaje matowa. Oczywiście po 3-4 godzinach muszę ją przypudrować, ale u mnie to standard. Krem matuje, a więc robi co ma robić. Poza tym całkiem dobrze nawilża skórę (mimo obecności alkoholu wysoko w składzie) i wygładza ja. Idealnie nadaje się pod makijaż, ponieważ współgra dobrze z podkładami, co dla mnie ważne. Skład nie jest zbyt ciekawy, ale przyznam szczerze, że kiedy go kupowałam nie zwracałam na to szczególnej uwagi. Zapach kremu jest trochę alkoholowy, niezbyt przyjemny i wyczuwalny przy aplikacji ze względu na intensywność. Na szczęście nie spowodował przesuszenia. Nie lubię marnować kosmetyków, więc go zużyłam, a że sprawował się dobrze to tym bardziej nie żałuję wydanych pieniędzy. Jest bardzo wydajny, niewielka ilość wystarczy na całą twarz. Cenowo również korzystny, często na promocji.

PLUSY
+ nadaje się pod makijaż
+ szybko się wchłania
+ nawilża
+ matuje
+ jest wydajny
+ ma korzystną cenę

MINUSY
- brak informacji o filtrach
- niezbyt ciekawy skład
- nieprzyjemny zapach