Lavera, Volumen Shampoo Orange & Grüntee (Szampon do włosów cienkich i delikatnych z wyciągiem pomarańczą i zieloną herbatą)

Lavera Szampon z pomarańczą do włosów cienkich wzmacnia je od cebulek aż po końce, jednocześnie ich nie obciążając. Nadaje włosom objętość. Kompleks kreatynowy i wyciąg z bio pomarańczy i zielonej herbaty pielęgnuje i wygładza strukturę włosów. Łagodne roślinne środki myjące (tensydy na bazie cukru i kokosa) niepodrażniające skóry oczyszczają i nawilżają włosy. Lavera Szampon z pomarańczą do włosów cienkich nie zawiera silikonów. Zawiera naturalne składniki roślinne pochodzące z upraw ekologicznych, kontrolowanych dzikich zbiorów i z własnej produkcji. W 100% naturalny kosmetyk, wegański.

Do wrażliwej skóry głowy - idealny

Szampon pozostawia na włosach delikatny zapach pomarańczy, zapach naturalny a nie chemiczny.
Dotychczas to jedyny szampon który nie podrażnił skóry głowy, nic a nic.
Jedynym minusem, a co dla niektórych może i dużym, jest konieczność użycia odżywki bo inaczej włosy będą matowe, bez połysku, słowem "siano".
Nie mam problemu z objętością włosów, ale do takiej burzy włosów jaką mam sprawdził się doskonale i nie spowodował przysłowiowej "szopy".
Zamawiam go w sklepach internetowych, stacjonarnie trudno dostać.
Dla mnie to szampon idealny bo ma dobrze myć i nie podrażniać a gładkość i połysk to zadanie odżywki.

Niezły, pięknie pachnie, nie polecam do zniszczonych włosów

Wyjątkowo pięknie pachnący szampon. Cudownie świeży, intensywny i długo utrzymujący się zapach.
Bardzo dobrze się pieni i jest wydajny.
Właściwie mam jedno zastrzeżenie... ponieważ szampon jest całkowicie "bio" i "eko", nie zawiera żadnych substancji typu silikon, co oznacza, że włosy w trakcie mycia (zwłaszcza suche czy zniszczone) okropnie się plączą, robią się "tępe" w dotyku i ogromnie ciężko je rozczesać...
Być może przy włosach nigdy nie poddanych chemicznym zabiegom (farba, trwała) i nie narażanym na kontakt z wysoką temperaturą(stylizacja) to nie zaszkodzi, ale przy moich włosach niestety się nie sprawdzał, bo rozczesywanie ich (nawet z odżywką) było horrorem...
Szkoda, bo odniosłam wrażenie, że nieźle oczyszcza. No i ten zapach, ach <3
W sumie oceniam na 3+ dla moich farbowanych włosów, ale jeśli Wasze włosy nie są podatne na plątanie, sugeruję spróbowanie, bo dla idelanie zdrowych włosów to może być hit!

Używam tego produktu od: 07/2015
Ilość zużytych opakowań: 1 butelka

Marnie...

Szampon o przedziwnej galaretowatej konsystencji i orzeźwiającym, letnim zapachu. By dokładnie wymyć włosy, trzeba użyc sporej porcji, wówcza piana jest zaskakująco obfita i gęsta niczym bita śmietana. Niestety nie czuć jakiegokolwiek poślizgu we włosach w trakcie mycia. Szampon pozbawiony jest silikonów, w związku z czym rozprowadza się tępo i włosy po myciu również są tępe, bez odżywki zmierzwione i arcytrudne do rozczesania. Tym bardziej dziwię się, że produkt rekomendowany jed do włosów cienkich, które zazwyczaj są skłonne do plątania.
Tak jak wspomniałam, szampon dość dobrze oczyszcza, ale nie daje włosom nic ponadto. Nie nawilża, nie wygładza, w dodatku niekorzystnie wpływa na ich fakturę &#8211; w dotyku są szorstkie, suche i wyglądają jakby od tygodnia nie miały spotkania ze szczotką...
Atutem jest piękny, naturalny zapach świeżej pomarańczy oraz względna nieinwazyjność dla wrażliwej, skłonnej do podrażnień skóry głowy.
Niewielka pojemność, skandalicznie słaba wydajność, stosunkowo wysoka cena przy kiepskiej dostępności oraz brak korzystnego wpływu na wygląd włosów wykluczają ponowny zakup.
Dobre właściwości myjące i zapach to za mało.

Używam tego produktu od: 3-4 tyg.