Astor, Style Lip Lacquer Matte (Matowa szminka w płynie)

Astor, Style Lip Lacquer Matte (Matowa szminka w płynie)

Szminka w płynie Astor Style Lip Lacquer to produkt o intenstwnym kolorze i trwałości. Astor Style Lip Lacque nie tylko pokrywa usta barwą, ale również je pielęgnuje. Kolor jest równomierny nawet przy nałożeniu niewielkiej ilości. Na ustach utrzymuje się bez problemu kilka godzin, a usta wyglądają perfekcyjnie także po kawie lub jedzeniu. Produkt nie klei się i nie rozmazuje się, ale w razie potrzeby łatwo go usunąć kosmetykami do demakijażu.
Do wyboru mamy kilka wariantów:
- 205 All About Style
- 215 Just So Stylish
- 220 From Paris With Style
- 225 Ready To Style

średnia

Skusiłam się na intensywny kolor 215. Szminka jest dobrze napigmentowana, ale łatwo się rozciera a zapach jest nieprzyjemny od nowości i zbyt intensywny.
Szminka potrzebuje trochę czasu po aplikacji zanim stanie się matowa i mat nie jest tak głęboki jak w innych produktach, więc trochę się zawiodłam.
Plusem jest łatwa aplikacja, konsystencja nie jest tępa i nie zastyga. Formuła opisana jest jako nawilżająca, ale nie do końca się z tym zgadzam. Do tego wydaje się ciężka na ustach.
Plus za to że nie gęstnieje w opakowaniu nawet po dłuższym czasie.

Produkt niewygodny

Skusiłam się przeceną w rossmannie, potrzebowałam czerwonej pomadki na halloween, nie przypasował mi kolor pewnie dlatego zrezygnowałam kompletnie z męczenia się z tym produktem. Wysusza usta jak mało jaka pomadka jaką miałam, ale nie zasychała na ustach, bardzo niewygodnie się nosi, da się wyczuć coś jakby miniaturowe ziarenka piasku, podczas noszenia miałam ochotę zgryźć pomadkę z ust, a aplikator wcale nie pomagał w aplikacji, chyba nigdy nie udało mi się idealnie pomalować ust, szczerze nie polecam.

Mały koszmarek

Zachęcona wyprzedażą w drogerii, skusiłam się na pomadkę w kolorze 115 - Retro Style. Ma ciekawy kolor, jest to ciepły, karmelowy brąz. W opakowaniu widoczne są także bardzo małe drobinki. Wąski aplikator może być pomocny przy obrysowywaniu ust. Niestety, na tym kończą się jej plusy.
Opakowanie z daleka wygląda ładnie, estetycznie. Dość łatwo się rysuje, widoczne są odciski palców, szczególnie na złotej części opakowania. Konsystencja jest całkiem w porządku, jednak przy konturach ust produkt bardziej się zbiera, więc w tym miejscu bywa ciemniejszy. Jest przy tym wysuszający.
Najgorszą cechą tej pomadki jest jej okropny zapach. Nie wietrzeje zbyt szybko z ust, czuć go przez dłuższy czas. Zalecane jest nieposiadanie węchu lub katar. Przypomina trochę zapach farby, jest bardzo chemiczny (lub budowlany). Na ustach tworzy się warstwa (trochę oleista, klejąca), którą czuć przez cały czas. Nie jest też zbyt trwała, łatwo się ściera i rozmazuje. Czuć także bardzo nieprzyjemny posmak. Z tego powodu nie byłam w stanie dłużej wytrzymać z nią na ustach.

Podsumowując: dla własnego dobra już nie będę korzystać z tej pomadki. Nikomu nie polecam. Szkoda pieniędzy, nawet na wyprzedaży.

Okropny

Kupiłam go bez zastanowienia rok temu na promocji.
Tydzień go testowowałam, dawałam wiele szans ( z bazą też).
Sprawdził mi się gdy połączyłam go z pomadką płynną od Essence - użyłam go by wzmocnić kolor.

Nigdy więcej

Zdecydowałam się na kolor 205. Ładny odcień brązu pomyślałam. Wtedy jeszcze nie wiedziałam, że zakup tego produktu to pieniądze wyrzucone w błoto.
Kolor bardzo przypadł mi do gustu. Jest elegancki i stonowany. W sam raz na dzień, ale na wieczór do mocniejszego makijażu oka też się fajnie spisze.
Zapach pomadki jest nieprzyjemny i sztuczny. Nie pamiętam drugiego takiego kosmetyku, który pachniałby tak fatalnie.
Aplikacja produktu jest dość łatwa, gdyż posiada on fajny i precyzyjny pędzelek, którym wygodnie jest mi nakładać pomadkę. Rozprowadza on równomiernie produkt na ustach. Niestety zawiodło mnie wykończenie. Liczyłam na mat, którego nie ma. Nie jest to nawet półmatowy efekt. Po prostu wygląda on dziwnie i mało estetycznie. Produkt wysusza usta. Powoduje ich nieprzyjemne ściągnięcie. Jeśli chodzi o trwałość to jest taka sobie. Nie jest najgorsza, ale też nie ma się czym zachwycać.
Jedyne dwie rzeczy, które podobają mi się w tej pomadce to pędzelek i opakowanie, które jest prześliczne. Aaa no i jeszcze ten piękny kolor. No to mamy trzy rzeczy. Poza tym produkt nie jest godny uwagi. Szkoda, bo liczyłam, że będzie dobry. Tym bardziej, że ma atrakcyjną cenę i dobrze się prezentuje na sklepowej półce.

bardzo słaba

oceniam kolor 205 all about style. Zaczne od tego , że w nazwie pomadki pisze ze ma byc ona matowa. Po nałożeniu na usta czekałam długą chwile aż zmatowieje. niestety nie doczekałam się matu . Mimo że dawałam jej kilka szans produkt nie jest matowy w żadnym stopniu . To dziwne bo w nazwie pomadki pisze ze ma to być matowa pomadka w płynie. Nie jest to straszny bubel ale nie spełnia też moich oczekiwań. utrzymuje się na ustach spektakuralnie długo ale nie jest też najgorsza. Jest raczej przeciętna. Mimo że nie kosztuje jakoś strasznie dużo to ze wzgledu na jej minusy nie sięgnę po nią ponownie

+ fajny aplikator, precyzyjny
+równomiernie się rozprowadza na ustach
+piękne opakowanie

-średnio trwała
- brak matowego efektu
- wysusza strasznie usta

Śliczny kolor

Mam kolor 110 Delicious Style. Ślicznie wygląda na ustach. Nie klei sie i prawie jest nie wyczuwalny na ustach. Niestety bardzo krotko utrzymuje sie na ustach około 2h. bez jedzenia i picia. Schodzi dość równomiernie, i nie pozostawia otoczki na ustach. Spokojnie można go nałożyć bez lusterka.

fajna

Pomadka w płynie którą udało mi się kupić na ostatniej wyprzedaży marki Astor w rossmannie to kolejny kosmetyk z którego jestem ogromnie zadowolona.Wzięłam kolor 135 Punk Style bo gustuję najbardziej w takich zgaszonych różach i to była naprawdę dobra decyzja bo kolor ma niesamowity odcień.Mało tego pomadka ma świetna konsystencję,dobrze kryje i bardzo fajnie się nosi na ustach co prawda nie jest tak trwała jak obiecuje producent ale zawsze w ciągu dnia można zrobić maleńkie poprawki.Opakowanie jak najbardziej na plus bo jest małe,eleganckie i co najważniejsze zmieści się nawet w tych najmniejszych torebkach.Nie wiem czy kupię ponownie bo doszły mnie słuchy że marka astor się wycofuje z rynku?

Tragiczna

Jest okropna podjazdy względem oprócz koloru . Wykończenie nie jest matowe, jest bardzo nietrwała, ściera się tak że zostaje na samym obrysie ust, brzydki chemiczny zapach do tego Jak na takie badziewie 35 zł to bardzo wysoka cena , nie polecam.

Śmierdzi ale trwała

Mam kolor 215 ten soczysty róż. Kupiłam ją w promocji 50 % i dzięki Bogu. Zapach...hm...pachnie a raczej śmierdzi jak przeterminowany kosmetyk. Fakt długo utrzymuje się na ustach ale i wysusza. Więc za taką cenę myślę, że nie warto. Mieszam ją z normalną pomadką nawilżającą bo jej obecność na ustach raczej mi przeszkadza. Na pewno już jej nie kupię.
Plusy
- ładne opakowanie
- trwałość
-fajne kolory

Minusy
- zapach nie do przyjęcia
- wysusza
- cena ....nie warta swojej ceny

Średnia

Posiadam pomadkę w kolorze 205 - All About Style, w którym się zakochałam i używam jej właściwie tylko dlatego, że nie znalazłam nigdzie indziej podobnego koloru.

+ piękny kolor (nude, wpadający lekko w pomarańcz)
+ aplikator - najlepszy jaki do tej pory spotkałam w tego typu szminkach (mały, ładnie ścięty i precyzyjny)
+ całkiem przyzwoite opakowanie
+ dobre krycie

+/- wykończenie nie jest w 100% matowe
+/- trwałość nie jest zła jak na to że pomadka nie zastyga, ale możemy zapomnieć, że przetrwa jakikolwiek posiłek, bo wtedy całkowicie znika z ust (chociaż nie musimy się martwić o nierównomierne ścieranie)
+/- nie zauważyłam pielęgnacji, ale od tego mam pomadki ochronne i nie oczekuję tego od matowej szminki

- okropny zapach - jest naprawdę straszny
- nie zastyga do końca, a nawet na lekkie zastygnięcie trzeba sporo czekać
- podkreśla suchość ust
- nakłada się dosyć tępo, jakbyśmy malowali usta farbką
- cena w stosunku do jakości nie wypada najlepiej

Generalnie nie polecam jeśli oczekujemy prawdziwego matu i trwałości, jest wiele tańszych pomadek, które te oczekiwania spełniają.

HA HA HA HA .... nope

Zakupiłam ten " lakier " na przecenie, i cieszę się, że na przecenie właśnie, chociaż i tych 15 złoty szkoda, biorąc pod uwagę jak skończyła się moja przygoda z tym niewypałem.
Pierwszy minus to zapach : jest ohydny, odrzucający, niemożliwy do wytrzymania. Przypomina zasychającą farbę, czy ogólnie : plac budowy, z włączoną na najwyższe obroty maszyną do mieszania cementu, kurzem i pyłem. Przynajmniej ja miałam taki obraz w wyobraźni, kiedy pewnego dnia ( i to nie tak dawno po zakupie ) odkręciłam omawiany kosmetyk.
Po drugie - nic to nie ma wspólnego z matem. Na ustach tworzy się kleks jakiejś dziwnej, oleistej farby ( rodem z tego placu budowy z mojej wyobraźni ), która nie wysycha, nie tworzy nic matowego, po prostu jest.... oleista, połyskująca i brzydka.
Może zostałam zachęcona przez opakowanie? Może, ale gdy człowiek się przyjrzy bliżej, z daleka od jasnych lamp Rossmana, zobaczy, że to tylko plastik, bardzo łatwo o zadrapania.

Chciałam go wcisnąć jakiejś babci, cioci czy znajomej , ale zdecydowałam, że nie chcę sobie psuć znajomości ani kontaktów z rodziną. Jeszcze by ktoś pomyślał, że wciskam im zepsute, przeterminowane kosmetyki.