Yves Rocher, Naturelle Osmanthus EDT

Yves Rocher, Naturelle Osmanthus EDT

Michel Girard, twórca zapachu Yves rocher Naturelle Osmanthus, chciał stworzyć kompozycję, która będzie świeża, ale jednocześnie zmysłowa. W sercu zapachu znalazł się więc absolut jaśminu sambac oraz absolut osmantusa. Kompozycję wzbogacono orzeźwiającą nutą cytryny oraz słodkim, balsamicznym cedrem.
Kwiaty Osmantusa są niezwykle rzadko stosowane w perfumerii ze względu na swoją rzadkość i kruchość. Naturalnie drzewo występuje w Chinach ale można je też spotkać w ogrodach francuskiej riwiery.

Nuty zapachowe:

na dzień, na wieczór
50 - 100ml

0% jesień/zima 100% wiosna/lato

rzeczywiście naturalny

Zapach jest bardzo ładny. Akurat używam go teraz, na wiosnę i bardzo mi się podoba. Uważam, że idealnie pasuje do tej pory roku. Jest lekki i świeży. Kwiatowy. Bardzo subtelny. Mało wyczuwalny. Wytrzymuje na mojej skórze ok. 3 godzin i znika zupełnie.

Powiew wiosny

plusy:
+ zapach owocowo-herbaciano-kwiatowy
+ świeży
+ intensywny
+ posiada kilka nut zapachowych
+ dobrze się dozuje

minusy:
- nieco za krótko się utrzymuje

inne cechy, których nie biorę pod uwagę przy ocenie
- słaba dostępność
- niska wydajność
+ ładny design opakowania

Czasem trzeba zatęsknić

Dlaczego perfumy koniecznie muszą być trwałe? W ulotności Osmanthusa YR jest pewne piękno. Gdy z czymś za długo obcujemy, może nam się szybko znudzić, przejeść... a tu mamy tęsknotę za zapachem. I chcemy się dopsikać i poczuć to jeszcze raz.
Zapach jest nienachalny, rześki - odpowiedzialna jest za to zapewne cytryna. Już wiem, jak pachnie osmantus, dzięki niedużej ilości nut zapachowych w tych perfumach - jest cytryna, jaśmin, cedr - wszystko znajome. Dzięki temu poznałam delikatną woń, która - choć zaledwie przez chwilę - pięknie migocze i gra w promieniach słońca.
Używam nawet zimą, w tęsknocie za latem - i w tęsknocie za tym, by poczuć jeszcze raz.

Znika ekspresowo

Zapach jest słodszą, mniej trwałą i bardziej banalną wersją starego dobrego zapachu Naturelle. Z oryginałem niestety przegrywa sromotnie, zamiast lekkości i świeżości jest lekko mdląca słodycz, nie wyszło Yves Rocher to połączenie. Trwałość fatalna, znika ekspresowo ze skóry. Tylko flakon śliczny.

przyjemnie świeży

Jak na tę markę to naprawdę lekki zapach. Na mojej skórze trzyma się długo, potrafię na moim słabym nosie czuć go cały dzień. Przyjemnie cytrusowo-świeżo-zielony fajna duża pojemność. Nie wiem czy kupię ponownie, ponieważ co jakiś czas nachodzi mnie ochota na nieco inne nuty.

Absurdalny moment

Pisząc w w kilku słowach: absurdalny zapach, moment trwałości
Opis sugerował zapach świeży, oryginalny, lekki. Dostajemy absurdalny odświeżacz, banalna mieszanina o krótkiej trwałości. Zapach dla nastolatki i to mało wybrednej. Cieszę się, że mam wersję mini. chyba bym się popłakała kupując pełnowymiarową butelkę. Do tego zdalne zakupy w YR nie są takie łatwe jak chcemy kupić "okazyjnie". Ilość kodów, zasad, metod mieszania produktów odstrasza laika.

cytrusowy przyjemniaczek

Naturelle Osmanthus posiada prześliczną buteleczkę, która prezentuje się wybornie na mojej toaletce. Jest zwiastunem nadchodzącej wiosny... zresztą pierwszy raz dziś usłyszałam śpiew ptaków nad ranem... :-)
Jest to świeży,energetyczny, radosny zapach, który łączy w sobie kwiatowe nuty wraz ze świeżymi cytrynowymi. Jedyną jego wadą jest to, iż nie grzeszy trwałością. Jest ulotny jak ta wiosenna delikatna mgiełka...

Używam tego produktu od: dzisiaj
Ilość zużytych opakowań: rozpoczęte pierwsze 75 ml

delikatna, na co dzień woda

Osmantus jest jednym z delikatniejszych, co za tym idzie także mało trwałych wód YR. Wyczuwamy tam nuty kwiatowe i cytrusowe. Zapach mnie nie zachwycił. Cena natomiast jest jak na YR niska i podlega promocjom.

Używam tego produktu od: lipca 2015
Ilość zużytych opakowań: jedno w trakcie