Catrice, Absolute Matt Eyeshadow Palette (Paleta matowych cieni do powiek)

Catrice, Absolute Matt Eyeshadow Palette (Paleta matowych cieni do powiek)

Paletka Absolute Matt Eyeshadow Palette Catrice zawiera sześć dobrze napigmentowanych, matowych cieni. Miękka konsystencja pozwala na równomierne nałożenie kosmetyku. W palecie Absolute Matt Eyeshadow Palette Catrice znaleźć można odcienie beżu i brązu. Zestaw idealnie sprawdzi się do wykonywania dziennego makijażu.

Nie dla mnie

Kupiłam je przez przypadek w promocyjnej cenie, spodobało mi się to, że są całkowicie matowe, jednak nie spełniły moich oczekiwań. Z pewnością ich więcej nie kupię

Taka sobie, nie najgorsza na początek

To w zasadzie moje pierwsze cienie, które kupiłam i rzeczywiście używam. Ogólnie malowanie oczu to dla mnie zmora, bo mam opadające powieki - ciągle się uczę, jak pomalować te moje oczy, żeby nie było za mocno, ale żeby jednak cokolwiek było widać (a mi akurat na co dzień przydymione oko nie podchodzi)

Przez to, że nie mam za bardzo porównania, ciężko mi ocenić czy to wina cieni, czy moja, ale mam wrażenie, że najciemniejsze kolory jakoś słabo się rozcierają. Jak już gdzieś nim dotknę, to zostaje tam, i ciężko jest go rozetrzeć, żeby wyglądał estetycznie.

Dla mnie wydajność ok, po roku stosowania widzę zużycie, ale mam się jeszcze czym malować. Raczej jednak bez żalu się z nimi niebawem rozstanę (zgodnie z informacją na opakowaniu produkt jest ważny rok od pierwszego otwarcia, skwapliwie wykorzystam ten fakt jako pretekst do zakupu nowych ceni)

Opakowanie jest ok, nie zepsuło się przez rok, starły się napisy.
Dołączony pędzelek nie sprostał moim oczekiwaniom.

Niezła

To była moja pierwsza paleta do malowanoa oczu. Na co dzień jest w sam raz. Czasami do dziś używam niektórych kolorów jako baze do innych cieni, ale naprawdę rzadko do niej sięgam. Fajna dla początkujących

Średniak

Nie napiszę tu nic odkrywczego:
-pigmentacja słaba
-dwa środkowe kolory na powiece niczym się nie różnią
I to psuje właściwie przyjemność korzystania z tej paletki, która mogła mieć potencjał na coś więcej.
Same ciemne cienie akurat w moim przypadku nakładają się dość dobrze i trzymają się też długo, ale kupić paletkę dla dwóch kolorów? No raczej nie.
Reasumując, lepiej dołożyć choćby 10zł i kupić coś innego.

Krótkotrwałe

Bardzo się cieszyłam z zakupu tych cieni aż do pierwszego użycia :(
Do zakupu skłoniła mnie ciekawa naturalna gama kolorystyczna - zawierają wszystkie stosowane prze ze mnie kolory na co dzień.
Niestety już przy pierwszym użyciu zawiodłam się - nierównomiernie się nakładają, ciężko uzyskać jednolity kolor na całej powiece. Najczęściej wykonuję też kreskę na górnej powiece cieniami, aby wyglądała bardziej naturalnie, i niestety tutaj też nie dają rady.
Nawet jeżeli po dłuższej chwili uda mi się pomalować nimi oko tak jak chce, to efekt jest nietrwały.

raczej slaba

Kupiłam ze względu na ładna gamę kolorów, właściwie wszystkie, ktorych używam do codziennego makijazu. Zawiodłam sie pigmentacja i trwałością... Cienie słabo napigmentowane, trzymają sie pół dnia. Zdecydowanie krótkotrwały makijaz :-) ale lubie, ze względu na fajne kolory, na te jasne, którymi mozna podkreślić luk brwiowy i kąciki oczu. Nie polecam dla miłośniczek trwałego makijazu, ale za ta cene, moze i warto

Przyzwoita

Kupiłam tę paletkę z powodu matowych cieni, których w drogeriach jest mocno ograniczony wybór. Ładne i przydatne kolory, faktycznie delikatne w kolorze, ale mi takie "słabe" odpowiadają. Główne moje zastrzeżenie to trwałość. Białego i różowego używam do rozjaśniania (kącik oka, łuk brwiowy) w sumie z powodu tej słabej pigmentacji nie powodują wrażenia osypania mąką,a to plus Trzech środkowych do brwi (czasem na powiekę), a ostatniego do kreski (kiedy nie mam ochoty na graficzną). Byłabym bardziej zadowolona gdyby się dłużej utrzymywały, ale i tak je lubię. Paletka jest niedroga i do codziennego, delikatnego makijażu może być. Fankom wyrazistych kolorów nie podejdzie.

Bez szału

Paletka rzeczywiście dobra do makijażu dziennego bo jako taki efekt dają jedynie 2 ciemne cienie, reszta jest jedynie delikatnie widoczna lub wcale, dodatkowo dwa środkowe cienie są praktycznie identyczne i przy tak słabej pigmentacji praktycznie niczym się nie różnią. Obecnie używam 2 najjaśniejszych na bazę pod cienie żeby lepiej się blendowały. Dość szybko ścierają się i zbierają w załamaniach powieki w porównaniu do innych cieni w podobnym przedziale cenowym. Dodatkowo napisy z opakowania znikają całkiem szybko.
Podsumowując: lepiej dołożyć i kupić lepszą paletkę lub kupić jakieś cienie osobno. Ogółem z 6 cieni dostajemy 2, które są do użytku.

Dwa najciemniejsze odcienie ok, pozostałych mogłoby nie być - są niewidoczne.

Jest to moja pierwsza paleta. Kupiłam ją z dwóch powodów:
*do tej pory byłam w miarę zadowolona z kosmetyków catrice
*nie chciałam kupować nic drogiego - pierwsza paletka, 0 umiejętności w nakładaniu cieni, nie byłam pewna czy będę zadowolona z tego typu kosmetyku.

Może rzeczywiście jest to dobry produkt dla początkujących, którzy nie mogliby wykorzystać potencjału lepszych i droższych produktów. Ale nie jestem do końca przekonana... Tak naprawdę do użycia z tej paletki nadają się dwa odcienie (najciemniejsze). Z nich jestem zadowolona, chociaż trochę się osypują. Ciemny brąz nadaje się też do delikatnego podkreślenia brwi. Reszta odcieni...no cóż, równie dobrze mogłoby tu ich nie być bo żadnego z nich po nałożeniu zupełnie nie widać. Tak jakby ich nie było. Próbowałam je nakładać palcem, dołączoną do produktu pacynką i w końcu innym pędzelkiem ale te cienie zupełnie nie trzymają się skóry. Są wszędzie ale nie tam gdzie powinny - rozsypują się, a kiedy próbuję je nałożyć nie widać że cokolwiek mam na powiece, niezależnie od ilości aplikacji.

W skrócie: jestem zadowolona z dwóch odcieni, ale trzeba ocenić cały produkt, więc do użycia nadaje się 2/6 tej paletki. Jak ktoś chce się przekonać czy cienie są dla niego powinien kupić coś tańszego bo 20 zł za paletkę, w której tak naprawdę da się używać 2 odcieni to za dużo. Początkująca osoba w makijażu nie jest w stanie ocenić czy rzeczywiście pasuje mu produkt tego typu. Jeśli chodzi o aplikator to ani nie przeszkadza ani nie pomaga bo cienie są beznadziejne i nawet jeśli nakładałoby się je najlepszym pędzelkiem z możliwych to i tak nic nie byłoby widać (dotyczy 4 najjaśniejszych odcieni).

Fajne, ale mało napigmentowane

Ponieważ ostatnio mam fazę na matowe pomadki i cienie, w około wpadła mi paletka Catrice.

+ cienie są faktycznie matowe
+ trwałe (używam bazy Kobo)
+ nie osypują się
+ paletka umożliwia wykonanie makijażu zarówno dziennego, jak i wieczorowego
+ dobra pigmentacja ciemnych odcieni
+ ładnie się blendują
+ ładne opakowanie

- słaba pigmentacja jasnych odcieni

Nie oceniam dołączonego aplikatora, bo i tak zawsze wyrzucam takie rzeczy - mam swoje pędzle.

Ogólnie z paletki jestem zadowolona, ale pigmentacja jasnych cieni mogłaby być lepsza. Bardzo podobają mi się odcienie - nie lubię krzykliwego makijażu, używam w zasadzie tylko brązów, beżów i delikatnych szarości.

nieporozumienie

Najgorsze cienie jakie kiedykolwiek miałam, a miałam ich wiele. Nietrwałe, źle napigmentowane i trudne w użyciu. Dałam je do przetestowania mojej mamie, która nie ma wielkich wymagań w stosunku do cieni. Powiedziała dokładnie to samo co ja. W rezultacie po prostu je wyrzuciłam.

Nietrwały i słaby jakościowo

Kupiłam te cienie w promocji w hebe, chciałam się skusić na mat, przeliczyłam się.
W paletce kolory wyglądają ładnie, zaletą tego produktu są neutralne odcienie, cena i to chyba na tyle. Widzę więcej wad, mianowicie:
-produkt jest nie trwały, przy nakładaniu osypuje się,
-trzeba nałożyć parę warstw najlepiej na bazę, bo nie widać produktu a jeśli już , to jest taki ciapowaty i rozmazany efekt, nie podoba mi się.
-jakość napigmentowania słaba
-syntetyczny pędzelek do nakładania