Clinique, Anti-Blemish Solutions [Acne Solutions], Clinical Clearing Gel (Żel redukujący zmiany trądzikowe)

Clinique Żel redukujący zmiany trądzikowe Anti-Blemish Solutions o udowodnionej klinicznie skuteczności. Niweluje zmiany trądzikowe i zapobiega powstawaniu kolejnych. Zawiera kwas salicylowy.
Sposób użycia: Stosuj na całą twarz, nakładaj na całą powierzchnię twarzy po jej oczyszczeniu i złuszczeniu dwa razy dziennie. Następnie zastosuj beztłuszczowy kosmetyk nawilżający np: Dramatically Different Moisturizing Gel. Stosując miejscowo, nakładaj bezpośrednio na zmiany trądzikowe.
W niektórych krajach seria jest sprzedawana pod nazwą Acne Solutions.

Skład: Aktywny składnik: Salicylic Acid 1.00%, pozostałe składniki: Alcohol Denat, WaterAquaEau, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel), Laminaria Saccharina Extract, Sea Whip Extract, Butylene Glycol, Benzalkonium Chloride

/w/

istny koszmar

Nie wiem co mnie podkusiło żeby zaaplikować ten specyfik na twarz. Tym bardziej, że jest mi nie po drodze z kosmetykami clinique. Do dziś pamiętam jakie spustoszenie na mojej twarzy poczyniły "cudowne", flagowe 3 kroki tej marki.

Recenzowany żel występuje też w mniejszym opakowaniu. Jest to wielofunkcyjny kosmetyk. Możemy stosować go punktowo na zmiany trądzikowe, jako tonik, lub nałożyć na chwilę i zmyć. Wypróbowałam ten ostatni sposób (czego szczerze żałuję o czym poniżej).

Żel ma płynną konsystencję, coś na pograniczu żelu i toniku. Zapach alkoholu jest w nim wyczuwalny BARDZO. Intensywny, okropny zapach alkoholu powodował aż łzawienie oczu.

Od jakiegoś czasu nie stosuję ziarnistych peelingów do twarzy. Stosuje zorac (przeciwstarzeniowo) i mechaniczne peelingi mi nie służą. Zauważyłam jednak, że włączenie kwasów do kuracji retinoidami ma pozytywny wpływ na wygląd cery i pozwala niemal całkowicie opanować łuszczenie się skóry. Dlatego dzień przed spodziewanym łuszczeniem skóry stosowałam krem z kwasem glikolowym lub tonik z pha (ten ostatni nawet częściej).
Nie wiem co mi do głowy wpadło, że ten żel sprawdzi się jako złuszczający kosmetyk z kwasami. Teoretycznie takie jest jego przeznaczenie ale .... tego nie da się używać.

Żel nakładałam na chwilę na twarz i zmywałam. Po kilku aplikacjach moja cera (normalna/mieszana) była wysuszona na wiór. Skóra była zaczerwieniona, podrażniona, nałożenie jakichkolwiek kosmetyków powodowało szczypanie. Podczas aplikacji piekły i łzawiły mi oczy. Uczycie przy stosowaniu tego kosmetyku jest takie jakbyśmy sobie przecierały twarz spirytusem. Dosłownie.
Nie lubię wyrzucać kosmetyków i niemal zawsze staram się znaleźć dla bubli jakieś nowe zastosowanie ale ten kosmetyk wyląduje w koszu. Nie robią mi się krostki, punktowo nakładać go nie będę. Chociaż powiem szczerze, że szkoda mi nawet milimetra skóry na taki produkt.

Podsumowując, produkt ekstremalnie wysusza, podrażnia, piecze, okrutnie śmierdzi alkoholem. Po kilku aplikacjach fragmenty cery wyglądały na poparzone.

Jeśli ktoś szuka złuszczającego kosmetyku to ten żel jest najgorszym wyborem- nie polecam tego produktu.
Być może sprawdzi się w punktowym stosowaniu lub u osób z ekstremalnie EKSTREMALNIE tłustą skórą (ale pamiętajmy, że tłustą skórę także trzeba nawilżać a wysuszanie jej na wiór moze potęgować łojotok).

Używam tego produktu od: jakiś czas, nieregularnie
Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego, które wyląduje w koszu na śmieci