Marc Jacobs, Mod Noir EDP

Marc Jacobs, Mod Noir EDP

Mod Noir marki Marc Jacobs to kwiatowe perfumy dla kobiet. Twórcą kompozycji zapachowej jest Jean-Claude Delville.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: nuty zielone, klementynka i yuzu
nuta serca: gardenia, lilia wodna, magnolia i tuberoza
nuta bazy: piżmo, kwiat pomarańczy i nektarynka.

50 - 100ml
Nuty
kwiatowe

0% jesień/zima 100% wiosna/lato

Kwiecisty

Do przetestowania tych perfum skłonił mnie flakonik, który choć nie jest w moim guście (nazwa zresztą to także zupełnie nie moje klimaty), to wydał mi się dość oryginalny, szczególnie jak na Marca Jacobsa (tak jak wcześniej zauważono - przyzwyczaił nas do dość infantylnego designu).
I zapach też nie wydaje mi się do nich przystawać, był zdecydowanie pozytywnym zaskoczeniem. Jest bardzo mocno kwiatowy, aż się prosi używać go wiosną i latem. Czuję się jakbym wsadziła nos w bukiet, zauroczył mnie od razu na etapie testów. Jednak przy "normalnym" używaniu wyczuwam w nim nutę, za którą nie przepadam. Nie wiem co to jest, choć czuję ją nieraz w różnych perfumach, to coś słodko-kwaśno-pudrowego. I ta właśnie nuta po kilku minutach wysuwa się na prowadzenie, więc jednak nie jestem tak zadowolona z tych perfum, jak myślałam, że będę. Dodatkowo zapach jest mało trwały, góra do 3 godzin.

Nietuzinkowy

Zawsze w perfumeriach sięgam po testery Marca Jacobsa, ponieważ przyzwyczaił mnie do pięknych zapachów. Ale ten był inny. Nie miał infantylnej buteleczki, ani uroczej nazwy. Ani nie był tak popularny. W perfumach uwielbiam pieprzne nuty i oryginalność. Ten właśnie taki jest. Już sama nazwa i stonowana buteleczka zdradzają jego zapach. Jest pieprzny, dosyć ciężki, ale cudowny. Przypomina troszkę męskie perfumy, ale to zdecydowanie kobiecy zapach. Tylko po prostu inny niż wszystkie. Absolutnie polecam go sprawdzić, bo uzależnia. Zapach długo się utrzymuje i jest baaardzo wydajny. Buteleczka i zamknięcie bardzo solidne. Po prostu nie ma wad :)

Boski!

Dostałam jego próbkę gratisowo do zakupów w Sephorze już jakiś czas temu, ale dopiero niedawno zdecydowałam się go wypróbować. Zapach jest świetny! Strasznie mi się podoba, jest bardzo kwiatowy. Chociaż po jego nazwie spodziewałam się jakichś tajemniczych i uwodzicielskich nut.

Nie wiem, czy zdecydowałabym się na pełnowymiarową wersję, cena skutecznie mnie odstrasza. Ale chyba kiedyś do niego wrócę :)