Shiseido, Ever Bloom EDP

Shiseido, Ever Bloom EDP

Ever Bloom marki Shiseido to kwiatowe perfumy dla kobiet. Twórcą kompozycji zapachowej jest Aurelien Guichard.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: lotos, jaśmin i róża bułgarska
nuta serca: kwiat pomarańczy i gardenia
nuta bazy: cyprysik japoński i piżmo.

50 - 100ml
Nuty
kwiatowe

0% jesień/zima 100% wiosna/lato

średniak morsko/kwiatowy

Morski za sprawdzą lotosu a kwiatowy za m. in. gardenii sprawą. Taki wodny zapach trochę, średniak pod względem trwałości. Początek obiecujący miły, ale potem nie ma ciaglu dalszego, średniak.
A w ogóle czemu premiera tych perfum była jesienią 2015 roku jeśli to ewidentnie wiosenny zapach?!

Nieskazitelnie czyste piękno

Nie zamierzam w recenzji Ever Bloom odnosić się do tego jak długo pachną inne perfumy. No nie zamierzam, bo dla mnie, Ever Bloom jest ever.
Zapach trzyma się długo, wibruje, pokazuje inne oblicza kwiatowego ogrodu.

Zapach jest bardzo kobiecy, radośnie kwiatowy.

Taki, który można określić jako ten który przywołuje wiosnę.

Mega trwały, pachnie cały dzień.

Wibrujący ogród, zmieniają się odsłony kwiatów od jaśminu, po lotos, gardenia i różyczka. I stale pojawia się urzekający,narkotyczny jaśmin.

Mocne, momentami słodkie, momentami lżejsze. jakby zwiewne niczym kreacje wschodnich twórców. Jakby coś uchwycone w locie, jak przyczajony tygrys, i ukryty smok pojawia się jaśmin. to taka jego subtelna gra w "Ever bloom".
Nieskazitelnie czyste piękno

Używa produktu od: próbka

oryginalny kwiatowiec

Bardzo mocne kwiatowe perfumy z wyraźnie wyczuwalną bazą już od pierwszych nut. Pięknie podany jaśmin, na świeżo-pudrowo. W tle czuć "szamponową" nutę -dosłownie, charakterystyczne, chemiczne połączenie. Jednak to znika po jakimś czasie. Później delikatnieje i kwiaty już właściwie wypełniają całe tło. Gardenia i jaśmin to dwie nuty, które właściwie walczą o pierwszeństwo. W tle ten cyprysik dodaje całej oryginalności tutaj, bo czuć go dość wyraźnie. Podobne połączenie wyczuwam w nowym różowym Narciso, jak już trochę wywietrzeje.

zapach fajny, wersja EDT słabo pachnie

Ever Bloom wywąchałam już jakiś czas temu, bardzo mi się spodobał. Potem wyczytałam, że płaski, że nijaki.. Śmiem się nie zgodzić.
Potem nabyłam próbkę Ever Bloom EDT. Tu także jest ładnie. Ale jest to jeden z tych zapachów, w które trzeba się wwąchiwać, żeby poczuć.
Trwałość i projekcja nie są powalająca, ale pachnie ładnie.

ŚLICZNIUTKI ZAPACH, KTÓREGO... NIE MA.

Uroczy, kwiatowy zapach, który nie zabija kwieciem.
Zwiewny, kwiatkowy, bez żadnych fałszywych nut i zgrzytów.
Taka wysokopółkowa kosmetyczna kwiatowość, w sensie jakości.
Bo jeśli chodzi o wydźwięk, to zapach nie jest dostojny i poważny.
Jest ładny, pełen wdzięku, ale i nie infantylny.
Letnio-wiosenny w odbiorze, ale ja akurat noszę takie zapachy nawet podczas trzaskających mrozów, ponieważ jestem przeciwniczką zasady, że w zimie trzeba pachnieć piernikami i/lub choinką.

Kompozycja układa się przez cały czas mniej więcej tak samo.
Nie serwuje żadnych niespodzianek ani gwałtownego zwrotu akcji.
Dla mnie to zaleta, bo od perfum oczekuję, żeby do mnie pasowały przez cały dzień i że kwiatowa świeżość nie przepoczwarzy się nagle w drożdżówkę z nadzieniem wanilinowym.
Tyle, że ten wspomniany wyżej "cały czas" to sprawa dyskusyjna, bo:

Przy tak wysokiej (stacjonarnie) cenie, porażający jest brak trwałości :mdleje:
Zapach znika w błyskawicznym tempie, nie wsiąka nawet w mięsistą, organiczną bawełnę, która normalnie chłonie perfumy jak gąbka wodę.
Z nadgarstków po godzinie nie czuć już praktycznie nic.
Testowałam kilka razy, w tym raz z koleżanką - u niej też porażka.

W Sephorze podczas premiery Ever Bloom, przedstawicielka Shiseido dała mi firmową różową jedwabną tasiemkę, którą razem pieczołowicie nasączyłyśmy zapachem i odrazu schowałam ją do kieszeni zapinanej na suwak w bawełnianej bluzie.
Po dotarciu do domu nie pachniała już ani wstążeczka, ani kieszeń bluzy.

A taka np. Lady Million od Paco Rabanne pachnie ponad dwa tygodnie na tejże bluzie, z bluzy przełazi na kolejne ubrania, które znajdą się w pobliżu i w efekcie DWA TYGODNIE po testach w perfumerii, Millionem pachnie moje mieszkanie i wszystko, co miało kontakt z rękawem bluzy.

Używam tego produktu od: testy
Ilość zużytych opakowań: testy

Uroczy, ale plaski

Jesli zapach gladki i plaski moze byc jednoczesnie uroczy, to Ever Bloom EDP wlasnie taki jest. Mamy tu bukiet pieknie splecionych ze soba kwiatow, zapach jest radosny, uroczy i niewinny, taki dla slicznej, mlodziutkiej i szczesliwej panny mlodej.
Przy tych wszystkich fajnych cechach Ever Bloom EDP na kolana nie powala - w tej niewinnej i radosnej urodzie jest bardzo monotonny, nie rozwija sie niemal wcale i przy dluzszym noszeniu po prostu nudzi.
Testowalo mi sie go bardzo milo, ale raczej do Ever Bloom EDP nie wroce (no, chyba, ze kiedys trafi sie jakas probka ;-) ).

Używam tego produktu od: testy
Ilość zużytych opakowań: probki

Piękny i drogi:)

Ojeju, ojeju, jakie te perfumy są piękne! Sądzę, iż producent idealnie uchwycił moment kwitnienia, czuć mocno pudrową poświatę, jedwabne nuty, zapach "pościelowy", radosny, subtelny, seksowny, kwiatowy.
Najpiękniej i najmocniej pachnie lotos, zaraz za nim jaśmin, gardenia, kwiat pomarańczy. Piękne, wspaniałe, idealne.
Dawno temu była taka seria "Silk" w Oriflame, perfumy bardzo mocno przypominają mi tamten zapach. Są takie czyste, nieskazitelne, chciałoby się aż powiedzieć "gładkie". Kojarzą się z delikatnym różem, z niewinną dziewczyną na łące, wśród kwiatów rzecz jasna.
Trwałe bardzo, cały dzień. Tylko cena poraża.

Ilość zużytych opakowań: w trackie pierwszego flakonu