Katy Perry, Katy Perry`s Mad Potion EDP

Katy Perry, Katy Perry`s Mad Potion EDP

Katy Perry`s Mad Potion marki Katy Perry to orientalno - waniliowe perfumy dla kobiet, wydane w 2015 roku.

Nuty zapachowe:
nutami głowy: kwiat wanilii, piwonia i jabłko;
nutami serca: wanilia bourbon, jaśmin i piżmo;
nutami bazy: Żywica bursztynowa, wanilia i piżmo.

40% jesień/zima 60% wiosna/lato

Toffee

Nie ma co się rozwodzić nad tym zapachem. To słodkie toffee, podszyte wanilią. Słodkie, jednolite, gładkie jak krem lub budyń. Nie mają w sobie cukru chrzęszczącego między zębami (jak np.Aquolina Pink Sugar). Wg mnie pachną jak klasyczny zapach drzewka Wunderbaum waniliowego ;)
Trwałość i moc przeciętne (ok.3 godziny) Mam flakon 30ml, zużyłam połowę i już mnie trochę męczą, dobrze że kosztują niewiele.
Opakowanie jest kiczowate, trafiło idealnie w gust mojej kilkuletniej córki ;)
Zakupu nie powtórzę, ale polecam testy osobom preferującym zapachy słodkie, niewyszukane, proste. Na prawdę mogą się podobać.

Mhmm.

Hehe, to był mój pierwszy poważny zakup dotyczący perfum. Kupiłam go za około 70 zł w Rossmannie, ale to było może z 3 lata temu. Teraz można dostać ten perfum za mniejsze pieniądze.
Zapach od razu przykuł moją uwagę. Nuty zapachowe są dość słodkie. Zapach wydawał się być intensywny więc myślałam, że będzie długo się utrzymywał. Ale maks. godzinkę czuć go.... iii coraz słabiej aż wgl.
Opakowanie bardzo fajne. Typowo skierowane do kobiet. Są mniejsze opakowania 30 ml więc takie można schować do torebki i gdy zapach się ulotni można spryskać się znowu.
Zapach polecam, ale nie jest trwały.

słodko ale ulotnie

Zapach miał dość szaloną reklamę. Katy skakała i piszczała w swoich fioletowych włosach jak małe dziecko z cyrku. Spodziewałam się wiec prawdziwej słodyczowej eksplozji :)
Zapach całkowicie położony na kremowej wanilii, nie ma przez całą projekcję momentu w którym nie byłoby jej czuć. Na początek jest to wanilia z lodów - lekko śmietanowa z delikatną kropelką piwonii , następnie wanilia robi się bardziej korzenna , czuć lekką nutkę bourbonu złamanegokremowym piżmem. Ostatnim tchnieniem zapachu jest wanilia położona na słonecznym bursztynie. Gra to lekko pudrowo.
Ja wanilie uwielbiam , gdybym zobaczyła perfumy składające się tylko z 10 różnych odmian wanilii zaraz wziełabym z 3 flakony z pieśnią na ustach :)
I Mad Potion mi się podoba ale kurcze 3 godziny i jej nie ma :(
To jak tu się ubrać w zapach skoro szybko znika. Jest moim zapachem domowym do kapci :D

jestem na tak

Od samego początku ten zapach mnie urzekł. Jest słodki ale nieprzytłaczający. Jedynym jego minusem jest to, że nie utrzymuje się przez cały dzień chyba, że spryskamy go troszkę we włosy - wtedy czułam go nawet na drugi dzień. Perfumy są dobrze dostępne i można upolować je za całkiem niską cenę.

Bardzo udany prezent

Perfumy dostałam od kolegi na Mikołajki. Zapach jest fantastyczny, lekki nieco waniliowy aromat a przy tym nie duszący. Trzyma się długo i równo, nie słabnie nagle w ciągu dnia. Doskonały dla młodych kobiet.

Słodka wanilia

Katy Perry- Mad Potion to bardzo słodki, ciepły, waniliowy zapach, idealny dla młodych dziewczyn.

Przy pierwszym poznaniu od razu można wnioskować, że jest to zapach mocno wzorowany na - Vanille Noire (moim ulubionym perfum).

Plus za flakonik, który przynosi na myśl halloween i świetnie prezentuje się na półeczce z kosmetykami :)

Podsumowując jest to cudowny zapach, który bardzo mi się podoba, szkoda tylko, że nie pachnie nieco dłużej.

TAK

Posiadam wersje w formie dezodorantu (ta buteleczka 75ml) i jestem pozytywnie zaskoczona. Jest idealny dla osob, ktore tak jak ja, uwielbiają zapach wanilii.

Plusy:
+jestem zaskoczona trwałością, utrzymuje sie cały dzien
+piękny, waniliowy zapach
+cena
+wydajność

Minusy:
-brak

Jak z krainy czarów

Słodziutkie,pomimo,że waniliowe to nie mdlące.Idealny zapach dla nastolatki moim zdaniem :) Ich woń przywołuje na myśl Alicję z Krainy Czarów i Halloween,najlepiej prysnąć się wieczorem,tworzą wtedy niesamowity nastrój.

Używam tego produktu od: 18.02.2016
Ilość zużytych opakowań: W trakcie pierwszej 50 ml fiolki

Przepiękne, słodkie i z pazurem

Ach, jakaż to szkoda, że perfumy nie są chociaż troszeczkę bardziej trwałe...
Przecudowny zapach, który mogę troszkę porównać do serii Fantasy z Avonu, ale warto zaznaczyć, że tamtym dałam najniższą ocenę, a tym najwyższą, bowiem pozbawione są jednostajnego kiczu i mdłości, co charakteryzuje perfumy Avonu.
Mad Potion to na pewno zapach słodki, ale nie tak jak Si, czy inne specyfiki z palonym karmelem na czele, to słodycz owocowa, oscylująca dookoła malin i truskawek, z dużą jednak dozą wanilii. Przywodzą na myśl amerykańskie nastolatki, co wcale nie oznacza, że dorosłe kobiety do noszenia tych perfum się nie nadają. Dojrzalsze - owszem, miałabym wątpliwości, bo mogłyby wypaść infantylnie. To nie zapach dla businesswoman, czy pani manager, ale dla szalonej projektantki ubrań, dziennikarki, czy też mamy na pełny etat. To perfumy kreatywne i do kreatywności motywujące, przywodzą na myśl postaci z kreskówek, słodką watę cukrową, cyrk i Alicję z Krainy Czarów.
Po jakiejś godzinie wanilia ustępuje miejsca piwonii i zapach robi się delikatniejszy, świeży, owocowy.
Czy mogłabym nim pachnieć cały czas? Tak, pod warunkiem, że byłabym w baśniowej krainie, w życiu realnym potrzebuję zmiany, jednak butelka do dobrych wspomnień wystarczy.
Mimo słodkości i finezyjności nie jest to zapach, który może drażnić czy dusić.
Flakon kreskówkowy z lekka, może być, cena też przyzwoita.

Ilość zużytych opakowań: w trackie pierwszego flakonu

Ale to już było, słodka Czarodziejko!

Kampania Katy Perry promująca Mad Potion nie przypadkiem wypada w październiku. Piosenkarka lansuje swoje perfumy wykorzystując bliskość amerykańskiego święta grozy. Dla mnie Mad Potion to idealna kwintesencja halloweenowego kiczowatego nastroju w butelce, gdzie duchy i świat pozagrobowy idą w parze ze słodkościami i jabłkami w karmelu, które niewinne dzieciaki zbierają od domu do domu, przebrane za straszydła.

Wyczytałam, że perfumy nawiązują do "Alicji w Krainie Czarów" (stąd nazwa Mad Potion-Mad Hatter, a na plakacie perfumy wyskakują z kapelusza), ale dla mnie flakon kojarzy się wyłącznie ze słodką do bólu czarownicą Blair z anime "Soul Eater" oraz innymi typowymi słodkimi dziewczynkami z nadprzyrodzonymi mocami ("Sailor Moon" na ten przykład). Trzymając flakon w dłoni, mam wrażenie że za sprawą jakiejś tajnej komendy zmieni się w różdżkę, a ja zostanę słodką czarodziejką (może być i z Księżyca, ale wolałabym być tą z Jowisza).

Niestety, zapach mnie zupełnie nie zaskoczył. Kiedy pisałam o jabłkach w karmelu, to nie był przypadek. Tak właśnie mogę opisać Mad Potion: jabłka w waniliowym karmelu... I nie czuję nic więcej. Zapach jest jednowymiarowy do bólu, nie zmienia się podczas swojego krótkiego żywota na skórze. Nie czuję też w ogóle piżma, a mogłoby ono teoretycznie uratować ten zapach i wprowadzić bardziej kobiece i drapieżne klimaty. Ogromnym minusem jest ulotność zapachu, czuję go jakieś 3 godziny na sobie, potem momentalnie znika i nie zostaje już z niego nic. Myślałam, że skoro jest "mad"-szalony, wściekły, to zapach będzie zawzięcie atakował mój nos i otoczenie mocnymi akordami wanilii i jabłka. Niestety, zapach jest blisko skórny i szybko wietrzeje.

Mad Potion jest również oklepany. Posiadam dokładnie kubek w kubek ten sam zapach od Jeanne Arthes, ale Boum Vanille trzymają się na skórze, czy ubraniu o niebo dłużej oraz wstępne waniliowe nuty nie są tak drażniące dla nosa i "ostre" jak w Mad Potion. Boum Vanille są też o wiele przyjemniejsze dla naszego portfela.

Osobiście nie mam zamiaru kupować pełnowymiarowego flakonu Mad Potion, pomimo, że jestem fanką słodkich, "jadalnych" zapachów. Flakon perfum zdradza nam już przed powąchaniem, co jest w środku. A w środku jest słodka, acz ulotna, nudna i kosztowna Czarodziejka z Krainy Wanilii .

Używam tego produktu od: Tygodniowe testy
Ilość zużytych opakowań: 1 próbka, odlewka 5 ml

Używa produktu od: próbka

edit: jednak sztuczne

Postanowiłam zedytować recenzję, gdyż dzisiaj przetestowałam ten zapach gruntownie- zarówno nadgarstkowo, jak i globalnie. Niestety, ale moje poprzednie dobre wrażenie prysło jak bańka mydlana. Perfumy są bardzo jednostajne, w ogóle się nie rozwijają. Pachną nieco sztuczną wanilią, łudząco podobną do tej, którą w swojej ofercie posiada Yves Rocher. Na dłuższą metę stają się męczące. Trwałość nie najgorsza, około 5 godzin. Projekcja raczej znikoma. Niestety, ale muszę odebrać jedną gwiazdkę.