Tous, Floral Touch EDT

Tous, Floral Touch EDT

Tous `Floral Touch` to kwiatowo - owocowe perfumy dla kobiet, wydane w 2015 roku. Nawiązując do pierwszej edycji zapachu z 2013, nowa odsłona `Touch` zachowuje kwiecisty charakter z jednoczesnym podkreśleniem jego owocowej strony i piżmowej podstawy.

Kategoria: kwiatowo - owocowa

Nuty zapachowe:
nuta głowy: bergamotka, cytryna, mandarynka, liść fiołka
nuta serca: tuberoza, poziomka, imbir
nuta bazy: piżmo, żywica bursztynowa, cedr

Rekomendacja
na dzień, na wieczór
50 - 100ml

Dziwne, ale polubiłam go

Ten zapach to był przypadkowy promocyjny zakup. Szukałam czegoś na lato no i kupiłam floral touch. Pierwszy psik i poczułam poziomki jakiś banalny owocowy aromat. Oj jej pomyślałam tak to jest jak się kupuje w necie zamiast się przejść do perfumerii. Ale potem raz drugi trzeci psikałam bo stał najbliżej na półce i w końcu mi się spodobał i odkryłam jego drugie dno. Teraz już jakoś nie czuję poziomek tylko kwiaty których nota bene jakoś mało w opisie. Zapach jest dla mnie wyraźny, umiarkowanie słodki kwiatowy z nutką orzeźwiającego kwasku. Kojarzy mi się ze świeżym bukietem białych kwiatów. U mnie czuję go ok 4 godzin a na ubraniach cały dzień. Może nie jest to jakiś wyróżniający się zapach ale nie do pogardzenia. Myślę że wypsikam do końca.

zwiewny, ale trwały

FT mimo swojej świeżości jest zapachem dosyć trwałym. Czuć go ok 4 h dość wyraźnie. Głównie wyczuwam kwiaty na słodkim podbiciu. Budzi skojarzenia ze świeżo wypranym podkoszulkiem, który łopoce na wietrze niosąc zapach płynu do płukania po okolicy. To zapach transparentny, świeży, "czysty", odpowiedni zarówno na co dzień jak i do biura w letnie czy wiosenne dni. Ma w sobie też jakiś rodzaj elegancji.

Miłe, ale ulotne

Kupiłam sobie ten zapach zaraz po jego premierze w Sephorze. Skusił mnie słodkim, dziewczęcym zapachem, który wydał mi się idealny na ciepłe, letnie dni. Od tamtej chwili minął rok i Floral Touch jest nadal ze mną - używany w sezonie wiosna/lato. Lubię jego nienachalną słodycz, ale żałuję, że jest dosyć ulotna - po ok. 3 godzinach od użycia zapach znika. Podsumowując, dobry zapach na co dzień, do noszenia w torebce, ale bez specjalnej ekstazy.