Alessandro, Striplac, Twin Coat (Lakier podkładowy i powierzchniowy UV)

Alessandro, Striplac, Twin Coat (Lakier podkładowy i powierzchniowy UV)

Alessandro Striplac Twin Coat to pielęgnacyjny lakier o podwójnym działaniu: jako lakier podkładowy - chroni, jako lakier powierzchniowy - przedłuża manicure.
Lakier podkładowy i powierzchniowy utwardzany lampą UV/LED idealnie przedłuża trwałość lakieru do paznokci. Zwiększa blask i zapobiega odpryskiwaniu lakieru.

Hybrydowe odkrycie

Po tym jak postanowiłam, ze nie mam czasu na malowanie paznokcie w ciągu tygodnia, a chodzenie do kosmetyczki na manicure hybrydowy doprowadziłoby mnie do bankructwa (pomnijam tut. rowniez brak czasu) zainwestowalam w produkty do wykonywania hybryd w domu. Moja przygoda zaczela sie od lakierow hybrydowych kupionych na allegro za grosze... O ile nie żałowałam ich i moglam na nich swobodnie trenowac swoje umiejetnosci, to ich zmywanie okazało sie istnymkoszmarem. Predko zniechecilo mnie to paznokcie hybdyrdowych (to dlugie namaczanie w acetonie i skrobanie brrr!).
\\\\\\\\n
\\\\\\\\nZ odsieczą przybyła sephora i jej wynalazek - lakiery hybrydowe Striplack od Alessandro! :) Kupiłam twin coat i kilka lakierów i do dzieła! :) Jaką miłą odmianą było odkrycie, że lakieru wcale nie trzeba zmywać... można go zerwać! :)
\\\\\\\\n
\\\\\\\\nPrzechodząc do konkretów Striplack od Alessandro to innowacyjna formuła dzięki, której uzyskujemy panzokcie hybrydowe o głębkim połysku i intensywnym kolorze utrzymujące się na paznokciach do kilkunastu dni bez odpryskiwania, łamania i ścierania lakieru :) Do tego do usunięcia lakieru nie musimy używać zmywacza - lakier podważamy lekko u nasady i odklejamy :)
\\\\\\\\n
\\\\\\\\nPoza tym zastosowanie twin coatu jest takie jak w przypadku innych twin coat w hybrydowych - malujemy nim warstę bazową, wkładamy do lampu UV na dwie minuty lub lampy LED na minutę, nastepnie nakladamy dwie warstwy lakieru i jeszcze jedna warstwe twin coat na wierzch dla utrwalenia lakieru i uzyskania niesamowitego połysku - warstwe wierzchnia twin coatu tez utwradzamy w lampie. Na pocztaku musimy pamietac o odtłuszczeniu płytki, podobnie na końcu usuwamy lepką wartswę wacikiem nasączonym alkoholem (identycznie jak w przypadku zwykłej hybrydy).
\\\\\\\\n
\\\\\\\\nSerię Striplack oceniam bardzo pozytywnie. Byłam zadowolona zarówno z efektu, jak i z jakości lakierów - wytrzymywały na paznokciach bez uszkodzeń przez tydzień - po tym okresie odklejałam je i nakładałam nowe, poniewaz zaczynały mi paznokcie odrastać przy skórkach. Kilka razy (ale rzadko) bywało tak, że paznokieć sam mi się oderwał po okresie krótszym niż 7 dni - zazwyczaj było to spowodowane np. silnym uderzeniem paznokciem w stół itp. Wybaczam, nie ich wina :) Oczywiscie, jak przy wszystkich hybrydach ważne jest odpowiednie przygotowanie paznokci - odtłuszczenie i wypiłowanie. Sam twin coat jest super - błyszczy pięknie, łatwo się aplikuje :) Dla mnie bomba! Pół gwiazdki odejmuje za to, ze po dłuzszym stosowaniu (ok. 8 miesiecy praktycznie bez przerwy) bardzo zniszczyly mi sie paznokcie i musialam wrocic do zwyklych lakierów. Z drugiej strony to chyba charakterystyczne dla wszystkich rodzajow hybrydy.
\\\\\\\\n
\\\\\\\\nW tym miejscu mała ciekawostwa. Poniewaz w sephora dostepnym jest tylko kilkanascie, a w okresie letnim zamarzyły mi sie piekne pastele, których nie ma w ofercie postanowiłam przeprowadzić mały eksperyment - nalozylam (i utwardziłam) twin coat pod i na zwyklym lakierze do paznokci OPI (kolor mietowy). Na pocztaku wygladało to super - lakier bez porblemu rozporowadzilam na warstwie twin cotu, potem twin coat bez przeszkod nalozylam na lakier... Niestety o ile wrazenie estetyczne przez pierwsze dni bylo super, o tyle juz po 2-3 dniach pojawiły sie pierwsze odpryski i wszystko poszło do zmycia/ zerwania. Widac hybryde trzeba jednak łączyć z hyrbydą... ;)

Ilość zużytych opakowań: 3 opakowania