Bourjois, Brow Design, Brow Mascara (Maskara do brwi)

Bourjois, Brow Design, Brow Mascara (Maskara do brwi)

Bourjois Brow Design to maskara do brwi o potrójnym działaniu: maluje brwi, rozczesuje oraz utrwala kolor przez cały dzień. Aplikator w formie spirali sprawia, że makijaż brwi jest bardzo prosty do wykonania. Jest łatwa w demakijażu.

żele do brwi

Dobra do brwi jak i rzęs

Mam odcień ładnego ciemnego brązu, który choć na brwi wydaje się za mocny gdy robię lekki makijaż, to do rzęs wyglada super i bardzo naturalnie. Tusz nie skleja włosków i nie kruszy się, posiada wygodna precyzyjną szczoteczkę, którą kocham używać do dolnych rzęs. Przystępny cenowo za taką wydajność.

OK

Maskara do brwi Bourjois Brow Design dobrze rozczesuje brwi, przyciemnia kolor i go utrwala na cały dzień, a jednocześnie łatwo zmyć maskarę za pomocą płynu do demakijażu.
Ja miałam odcień nr 2 chatain i kolor jest odpowiedni dla brwi ciemnych blondynek bądź szatynek.
Maskara ma jednak swoje słabe strony. Przede wszystkim szczoteczka była dla mnie zbyt długa i trudno się nią manewrowało podczas makijażu brwi. Opakowanie ma małą pojemność, a mimo to jest całkiem wydajna. Jednak cena maskary jest wysoka.

Zawiodłam się

Dopiero zaczynam przygodę z podkreślaniem brwi, tę maskarę kupiłam trochę w ciemno i szybko się jej pozbyłam. Szczoteczka jest duża, nabiera się na nią bardzo dużo produktu, który wycierałam w chusteczkę. Ponadto na brwiach tworzą się grudki, które wyglądają naprawdę nieestetycznie.
Plus za ładny, chłodny odcień.

Bardzo się lubimy!

To moja pierwsza brązowa mascara, postanowiłam zrezygnować z czerni na rzecz delikatniejszego odcienia. Odcień brązu jest piękny, elegancki, niezbyt ciepły. Sama maskara zdecydowania pogrubia i delikatnie wydłuża rzęsy - ale jest to zdecydowany, nieprzerysowany efekt. Moim zdaniem to świetna maskara na co dzień - podkreśla rzęsy, nie kruszy się, nie spływa. Nie tworzy efektu sztucznych rzęs czy też pająka - a to dla mnie zdecydowany plus. :)
W dodatku ceny promocyjne są bardzo kuszące, więc jeśli ktoś nie jest pewny zakupu - warto poczekać na promki. :)

Brwi jak malowane

Maskara do brwi została mi polecona przez koleżankę i to był dobry pomysł, zwłaszcza gdy mam mało czasu, a chcę mieć "jakieś" brwi. Nakładanie tego produktu nie zajmuje wiele czasu, nie trzeba przykładać wielkiej wagi jak np. przy malowaniu brwi kredką czy pomadą. Brwi stają się widocznie ciemniejsze, włoski są rozdzielone, a makijaż brwi jest bardzo trwały, jednak łatwo zmywa się przy użyciu wody i mydła, za co ma ode mnie duży plus. Brwi stają się sztywne, przez co ja wolę jednak pomady i cienie do brwi, które nie powodują dziwnego uczucia w tej okolicy twarzy, które towarzyszy mi po użyciu maskary (uczucie sklejenia, ciągnięcia, obecności czegoś na brwiach).

Rozczarowanie

Kupiłam ten produkt kilka miesięcy temu i nadal próbuję się do niego przekonać, ale niestety bezskutecznie.
Konsystencja jest niby lejąca, ale tworzą się galeretowate grudki, które usuwam chusteczką, tworzą się one codziennie, więc użytkowanie tego żelu staje się utrapieniem. Kolejnym problemem jest to, że szczoteczka jest za duża i nabiera się na nią zbyt wiele produktu. Gdy z niego korzystam wycieram nadmiar o brzeg opakowania ok. 5x,a i tak jest zbyt dużo produktu. Często pozostawia grudki na brwiach co wygląda nieestetycznie i łatwiej się ubrudzić niż pomalować.

Bourjois, Brow Design, Brow Mascara

Posiadam tą transparentną wersję i jestem zadowolona . Maskara dobrze utrwala włoski, trzyma je w ryzach przez cały dzień. Jest wydajna , jedyne co mogło by być inne to szczoteczka mogła by być troszeczkę mniejsza .

Świetna!

Mascarę do brwi Brow Design Bourjois używam już kilka lat, więc jest to rzetelna rekomendacja.

Formuła mascary jest kremowa nie lejąca , praktycznie bezzapachowa, nie uczula, gęsta szczoteczka pozwala na precyzyjne rozczesanie włosków, używam jej jako zakończenie mojego makijażu.

Brwi są idealnie podkreślone i ujarzmione sprawia, że włoski są idealnie rozczesane .

Posiadam kolor Chatain jest idealny dla blondynek jak i jasnych brunetek.

Mascara jest wydajna , nie wysycha, jedno opakowanie starcza mi na cały rok codziennego makijażu.

Bezproblemowo zmywa się płynem micelarnym .
Polecam gorąco.

Słaby produkt

Posiadałam maskarę w odcieniu 01 - transparent - używałam jej jako utrwalacz na inny produkt do brwi.

Maskara znajduje się w ładnym opakowaniu, które niestety nie jest przezroczyste, więc nie wiadomo ile produktu jest jeszcze w środku. Przy wyciąganiu szczoteczki z opakowania miałam wrażenie, że za mało produktu zostaje na szczoteczce, produkt był nierównomiernie rozłożony, a aplikując maskarę na brwi czasem wydawało mi się, że przeczesuję brwi suchą szczoteczką. Sama szczoteczka jest dosyć duża - ale przy wersji transparentnej, nie jest problem, że się odrobinę gdzieś wyjedzie.

Utrwalenie brwi (czyli najistotniejsza kwestia)- dosyć słabe. \
Męczyłam się z nią jakiś czas, bo nie chciałam wyrzucać - na pewno nie było to kosmicznie długo.

Dla mnie jest to produkt kiepski.

Bardzo w porządku

Fajny produkt podkreślający i utrwalający brwi, układa włoski i nadaje im delikatny kolor . Wygodna szczoteczka pozwala na precyzyjne podkreślenie brwi. Dostępny w większości drogeriach.

strzał w 10!

Maskarę kupiłam "w ciemno" przez drogerię internetową i zakup okazał się strzałem w 10!
Szczoteczka jest węższa niż przy tuszach do rzęs, równo i precyzyjnie nakłada tusz na brwi, według mnie sprawdza się o wiele lepiej niż te z okrągłą kulą na końcu w maskarach innych marek.
Konsystencja jest idealna, nie tworzy grudek, plam na rzęsach. W dodatku idealnie trafiłam z kolorem - wybrałam nr 003, który pasuje do mnie, czyli bladej szatynki.
Maskara jest bardzo trwała, nie rozmazuje się nawet przy wilgoci, bardzo trudno ją zmyć wieczorem.
Na pewno kupię ponownie!

Nie spisała się

Kupiona na promocji -55% w Rossamnie, po przeczytaniu wielu pozytywnych opinii. U mnie ta maskara nie sprawdziła się. Po pierwsze dziwna konsystencja która z jednej strony jest rzadka i lejąca się, a zdrugiej strony co jakiś czas na szczoteczce tworzy się glut który muszę ściągnąć chusteczką przez co marnuje się dużo produktu. Szczoteczka jak na moje preferencje jest za duża/za długa, włoski są za długie, za to zbyt rzadkie. Przez taki kształt szczoteczki bardzo ciężko mi pomalować brwi tak by nie pobrudzić skóry nad brwiami. Jakość utrwalenia brwi nie powala, natomiast maskara w ciągu dnia kruszy się i osypuje. Jestem bardzo niezadowolona z zakupu. Użyłam kilka razy i poszło w odstawkę.