Yves Rocher, Couleurs Nature, Base SOS Résiste [SOS Strengthening Base Coat] (Wzmacniająca baza do paznokci (nowa wersja))

Wzmacniająca baza do paznokci Yves rocher wygładza paznokcie, wzmacnia je, redukuje tendencję do rozdwajania się.
Sposób użycia: Rozprowadź bazę od podstawy paznokcia w kierunku jego końca. Kosmetyk może być stosowany samodzielnie lub jako warstwa podkładowa pod lakier kolorowy.

ochronne
Efekt
naturalne

Cudny! <3

Pomalowałam paznokcie tą bazą głównie po to, aby uchronić je przed odbarwianiem przez kolorowy lakier. A że dodatkowo moje paznokcie strasznie się rozdwajały i odchodziła mi cała płytka paznokcia to liczyłam na to, że się trochę wzmocnią i... zadziałało!
Plusy:
- wzmacnia paznokcie,
- zapobiega rozdwajaniu,
- chroni przed odbarwieniem,
- gęsta, wydajna konsystencja,
Minusy:
-cena,
-trochę zbyt gruby pędzelek, przez co nakładam za dużo i później bardzo długo wysycha :(

Oczekiwałam czegoś więcej

Produkt dostajemy w 5 ml, smukłej buteleczce. Wygląda ładnie, elegancko, nie zajmuje dużo miejsca. Na opakowaniu były najważniejsze informacje, ale... brakuje mi jej składu, a połowa tego, co producent zawarł, niestety się starła. Nie ma chociażby kodu kreskowego czy też kodu produktu. Trochę kiepsko, zważywszy na to, że bazę mam od sierpnia.

Bazę stosuję od sierpnia. Często jako bazę pod lakier, ale czasami solo. Zauważyłam, że szybko zaczyna gęstnieć i obecnie nie nakłada się jej na paznokieć tak przyjemnie, jak na początku. Więc może dobrze, że w buteleczce jest tylko 5 ml produktu.

Bazę wzmacniającą wykorzystuję głównie przed nałożeniem warstwy lakieru. Robię to w tym celu, aby kolor dłużej trzymał się na paznokciu oraz aby nie odbarwiał płytki (szczególnie, kiedy je maluje na ciemne barwy).

A jak baza działa? Zgodzę się z tym, że wzmacnia paznokieć. Są one twardsze i trudniej jest je złamać. Natomiast wygładzenia czy redukcji rozdwajania się paznokci nie zauważyłam. Szkoda, bo za taką cenę (jeśli mnie pamięć nie myli, 23 zł cena podstawowa za 5 ml produktu) oczekiwałam czegoś znacznie lepszego.

Podsumowując, baza świetnie się nada jako baza pod lakier - nie dość, że zapobiega odbarwieniu płytki, to także kolor się na paznokciu dłużej utrzymuje i paznokieć naprawdę twardnieje. Nic więcej niestety nie jest w stanie zrobić, więc zważywszy na cenę i wiedząc, że na rynku znajdę tańsze, lepiej działające produkty, więcej się na nią nie skuszę.

Ilość zużytych opakowań: 1/2 opakowania

odżywka

Szybko wysycha, jest bezbarwna na paznokciu.
Jeśli położymy na odżywkę lakier, to szybciej odpryskuje.
Nie zauważyłam znaczącej poprawy kondycji paznokcia po aplikacji.

Używam tego produktu od: sierpnia 2015
Ilość zużytych opakowań: dwa w trakcie

Bardzo fajna

Widzę, że nikt przede mną nie ocenił tego kosmetyku, no cóż. Będę pierwsza ;)

Bazę kupiłam spontanicznie, szczerze mówiąc załamana trochę wcześniejszymi bazami i odżywkami. Stwierdziłam, że wydam te 12 zł na lakier, zważywszy na to, że kolorowe lakiery mają rewelacyjne. No i to był strzał w dziesiątkę!

Krótkie plusy i minusy
+ dostępność, to też jest ważne, bo lubię kupić dobry kosmetyk i nie mieć problemu z ponownym jego kupnem
+ moje paznokcie stały się po niej twarde i w końcu nie rozdwajają się TO NAJWAŻNIEJSZE
+ pięknie się błyszczy
+ szybko schnie
+ cena (12 zł to nie jest dużo)

- wydajność, niestety mimo bardzo fajnego pędzelka, którym na raz można pokryć całą płytkę paznokcia baza jest średnio wydajna i za to odejmuję pół gwiazdki

Ilość zużytych opakowań: w trakcie jednego