Avon, Naturals, Orange Blossom, Scented Spritz (Mgiełka zapachowa do ciała `Kwiat pomarańczy`)

Lekka mgiełka zapachowa do ciała Kwiat pomarańczy Avon Naturals błyskawicznie odświeża skórę i nadaje jej delikatny zapach. Formuła zawiera ekstrakt kwiatu pomarańczy i witaminy. Mgiełka może być także stosowana jako spray do wnętrz lub do pościeli.

zapachowe
zapachowa
w sprayu
50 - 100ml
Skóra
normalna

Jestem średnio zadowolona

To kolejna mgiełka do ciała z katalogu Avon, którą sobie sprawiłam, i moje wrażenia są dość podobne jak poprzednio - czyli chyba jednak powinnam dać sobie spokój z takimi mgiełkami ;)
To taki kuszący produkt, którego niby mamy ochotę używać, bo fajny na upały, odświeżający, idealny letnią porą, ale koniec końców okazuje się rozczarowujący, nietrwały i ostatecznie zawala tylko miejsce w szufladzie.

I tak właśnie jest z tą mgiełką - spore oczekiwania odnośnie zapachu, który jak się okazało wcale nie jest jakiś bombowy, a do tego znikalność zapachu (naprawdę robi wrażenie - paręnaście minut, góra pół godziny i go nie ma!) Może to na mnie się tak kompletnie nie trzyma?

Nuty zapachowe: specem nie jestem, więc nie będę się zbyt profesjonalnie wypowiadać, ale na pewno kupując akurat tą wersję liczyłam przede wszystkim na wyrazistość zapachu kwiatu pomarańczy. Znam go z innych kosmetyków czy perfum i zupełnie czegoś innego się spodziewałam. Zwykle była to dość ostra, wyrafinowana nuta zapachowa. Natomiast tutaj próżno mi doszukać się tego zapachu, powiedziałabym, że jest on ogólnie dusząco kwiatowy. Nie znajduję tu nic z tego, co z zapachem kwiatu pomarańczy (nie mylić z zapachem samej pomarańczy) mi się kojarzy.
Szybko zapach zaczyna mnie denerwować, dla mnie jest dość mdlący, przez co szybkość ulatniania się zapachu zaczęła być zaletą, a nie wadą. I raczej nie mam ochoty ponawiać aplikacji, szczególnie w upale (a taki przecież jest zamysł takich właśnie mgiełek - odświeżanie w czasie upalnych dni).
Niby - obiektywnie - zapach jest ładny, ale mnie rozczarował, bo nie jest tym, czego się spodziewałam po opisie.

Sama idea jest dobra - produktu lekko perfumowanego, nie przytłaczającego siłą zapachu, dającego ochłodzenie i odświeżenie, gdy nie mamy ochoty na cięższe perfumy. Wygoda stosowania, że możemy psiknąć po całym ciele i nawet ubraniu.
Ale ten zapach nijak nie sprawdza mi się w tej sytuacji.

Opakowanie - w porządku, sprawnie działający atomizer, wszystko działa jak powinno.
Rozsądna cena i dostępność w katalogu.

Czy kupię ponownie? Raczej nie. Prędzej zastanowię się nad innymi wariantami z katalogu zapachów. Ale kolejny raz przekonuję się, że nie jest to coś, czego potem namiętnie używam, więc chwilowo mgiełkom mówię dość ;P
Myślę, że zużyję jako perfumy do pościeli, jak zresztą pisze sam producent, spray nadaje się do odświeżania pomieszczeń czy pościeli właśnie.

Idealna na lato i w podróży

Uwielbiam mgiełki, szczególnie w okresie letnim, kiedy noszenie perfum czasami mnie przytłacza. Mgiełki są delikatniejsze, chłodzą przy aplikacji i można je aplikować wielokrotnie w ciągu dnia.

OPAKOWANIE

Klasyczne opakowanie dla mgiełek Avon - mała buteleczka z grafiką przedstawiającą pomarańcze i kwiaty - dziewczęca, delikatna, prosta i urzekająca. Spray działa bez zarzutu aż do samego końca, choć przy końcówce rurka nie sięga już tak dobrze dna i ciężko wydobyć to, co zostało.

MGIEŁKA

Podobnie jak większość mgiełek Avon - na początku wyczuwalny jest w niej zapach alkoholu, dosyć intensywny, który jednak po chwili przechodzi w woń kwiatową. Jest to delikatny zapach pomarańczy - orzeźwiający o dodający energii. Jako fanka zapachów cytrusowych jestem nim oczarowana, jest jednym z moich ulubionych jeśli chodzi o Avon. Trwałość nie powala - do max. 1,5 godziny po aplikacji, więc trzeba ja ponawiać co jakiś czas. Często można kupić ją w promocji, choć ostatnio rzadko pojawia się w katalogu. Kosmetyk jest bardzo wydajny.

PLUSY
+ ładny zapach
+ opakowanie

MINUSY
- alkoholowa nuta na początku projekcji
- nie jest trwała

Lekki i słodki

Przepiękny zapach kwiatu pomarańczy. Nie wiem czemu, ale zapach kojarzy mi się z tymi wszystkimi skórzanymi portmonetkami na drobne pieniądze. Gdzieś na pewno spotkałam się z tego typu zapachem.

Kompozycja jest naprawdę udaną kompozycją. Myślę, że wszystko jest idealnie wyważone i nie można niczego tej mgiełce zarzucić. Na lekko i na słodko. Tak jak opisywany był ten zapach w katalogu, a przy okazji orzeźwiający oraz idealnie dopasowujący się do ciepłych dni lata. Mgiełka na pewno odświeża oraz orzeźwia. Nie jest to zapach duszący albo powodujący zawroty głowy. Przy okazji nuta kwiatu pomarańczy delikatnie otula i lekko rozwija się z każdą minutą. Używałam różnych perfum, mgiełek czy wód toaletowych i chyba pierwszy raz zetknęłam się z takim zapachem, wiec kompozycja nie jest zbyt popularna co sprawia, że możemy pachnieć trochę unikatowo na ulicy. Niestety rozczarowałam się pod względem trwałości. Używałam wielu mgiełek z serii Naturals i ta ma wyjątkowo kiepską trwałość w porównaniu z innymi. Przy okazji bardzo traci na tym wydajność, bo skoro trwałość utrzymuje się na skórze lub na ubraniu maksymalnie 30 minut to jednak bez przerwy trzeba sięgać po tę mgiełkę. Wszystko zamknięte jest w wygodnym opakowaniu z atomizerem, który nie zacina się, można spakować wszędzie oraz zabrać ze sobą, a przede wszystkim jest odporne na upadki. Można również nadać opakowaniu drugie życie jeśli coś do niego przelejemy po skończeniu mgiełki. Cena regularna w przypadku tej mgiełki jest zbyt wysoka, bo tak naprawdę ledwo co zostanie kupiona, a już jest zużyta w całości.

Zapach jest naprawdę udany, ale piekielnie nietrwały i dlatego nie zakupię tej mgiełki ponownie. Szkoda, bo kwiat pomarańczy zrobił na mnie pozytywne wrażenie i pewnie będę szukać czegoś z takimi nutami, ale bardziej trwałego. Zapach ten zużyłam w ciągu 1,5 miesiąca, ale w międzyczasie używałam bardzo dużo innych zapachów. Normalnie ten zapach zużyłabym pewnie w 2 tygodnie.

Może być :)

Plusy:
- zapach
- dostępność

Minusy:
- trwałość
- wydajność

+/- :
-cena

Ogólnie nie jest zła. Jej zapach należy do przyjemnych, ale trzeba się do niego przekonać, bo na początku może poprostu niepodejść człowiekowi. Co do ceny, to wszystkie mgiełki opłaca się kupować dopiero jak są w "przecenienie", czyli za 5,99 ewentualnie 6,99, inaczej cena nie jest odpowiednia do trwałości produktu.

Odświeżająca mgiełka do ciała o słodkim zapachu kwiatu pomarańczy.

Bardzo ją lubie :
• natychmiast odświeża
• przyjemnie orzeźwia
• pozostawia delikatny zapach na skórze

Lekka mgiełka błyskawicznie odświeża skórę i nadaje jej delikatny zapach.
Formuła zawiera ekstrakt kwiatu pomarańczy i witaminy.
Mgiełka może być także stosowana jako spray do wnętrz lub do pościeli.

Jak stosować:
Do ciała: Rozpyl na skórze.
Do wnętrz: Trzymając spray w pozycji pionowej, rozpyl mgiełkę, zachowując odstęp od twarzy.
Do pościeli: Rozpyl nad pościelą, trzymając spray w odległości 20-30 cm.

Używam tego produktu od: Z przerwami już kilka lat, tylko mieniam zapachy.
Ilość zużytych opakowań: w tym roku mam obecnie 4 opakowania. Każde inne.

Nie pachnie zbyt długo

Nie kupiłam, a dostałam. Uważam, że podane tutaj 17 złotych to za dużo, jak na taką mgiełeczkę, więc raczej nigdy jej nie kupię.
Używałam jej w pracy podczas ostatnich upałów, aby się trochę orzeźwić i w sumie mało mi to dawało :) musiałabym się psikać co 5 minut. Produkt ten też nie jest mega wydajny więc wiadomo, co by się stało, gdybym się non stop psikała :)

PLUSY:
- zapach jest w sumie fajny, bardziej mi przypomina skórkę pomarańczy,
- wygodny psikacz :)
- mgiełka jest fajna, delikatna.

MINUSY:
- zapach utrzymuje się może z 10 minut... tylko,
- mało wydajny - kilka dni z rzędu psiknełam się po rękach i nogacha tu połowy nie ma...
- zdecydowanie cena.

Używam tego produktu od: 2 miesięcy z przerwami

Pięknie pachnie!

Przepięknie pachnie! Muszę jednak przyznać, że moim zdaniem zapach nie ma absolutnie nic wspólnego z pomarańczami, więc zawiedzie się ten kto myśli, że kwiat pomarańczy pachnie tak jak owoc pomarańczy:) Tej mgiełce bliżej do jaśminu i wanilii, ale zapach nie jest słodki, raczej orzeźwiający, owocowy, można wyobrazić sobie bardzo zadbany ogród w umiarkowanym klimacie. Dla mnie sama kompozycja to strzał w dziesiątkę, gorzej z trwałością, generalnie ja po 15 minutach nie czuję już prawie nic.

Minusy:
-bardzo krótkotrwała.

Cechy neutralne:
-standardowe opakowanie, moim zdaniem mogłoby być ciut ładniejsze,
-wyjściowa cena jest za duża, ale kiedy jest w promocji, warto kupić.

Plusy:
-przepiękny zapach, dosyć oryginalny i niepospolity,
-lekka, można ją wrzucić do torebki.

Ilość zużytych opakowań: w jednej piątej opakowania

Okropna

Nie wiem, czy trafiłam na jakiś wadliwy egzemplarz czy co, ale ta mgiełka po prostu nie pachnie ładnie, wręcz śmierdzi.
Spodziewałam się orzeźwiającego zapachu na lato, a to, co poczułam trudno opisać. Zapach jakby czegoś gorzkiego. Nie polecam.

Używam tego produktu od: nie używam
Ilość zużytych opakowań: nie zużyłam pierwszego

Kwiat pomarańczy- mój ideał na lato! :)

Do zakupu tej mgiełki skusiła mnie przystępna cena, teraz nie żałuję! Zapach tej mgiełki jest rewelacyjny, świeży, orzeźwiający ale też wyczuwam słodkawą woń, idealny na lato! Pół gwiazdki odejmuję jedynie za trwałość.

Ilość zużytych opakowań: W trakcie pierwszej buteleczki