Make Up For Ever, Ultra HD (Długotrwały podkład HD)

Make Up For Ever, Ultra HD (Długotrwały podkład HD)

Stworzony specjalnie pod potrzeby telewizji i filmów, Podkład Make up For Ever Ultra HD tworzy cerę bez skazy, przed kamerą i poza nią. Całkowicie niewidoczny pod nową soczewką 4K, zawiera nawarstwione pigmenty dające średnie krycie, z lekką konsystencją, które wygląda jak skóra. Długotrwały, naturalny, podkład Make up for ever Ultra HD zawiera cząsteczki hialuronowe dla nawilżenia i komfortu noszenia. Dostępne 40 odcieni.

Używa produktu od: próbka

Rozczarowanie...

Poszukuję podkładu dla siebie (cera sucha),więc testuję podkłady. Zależy mi na dobrym, porządnym kryciu, tłustej konsystencji i trwałości. Bardzo dużo dobrych opinii słyszałam o MUFE HD,więc z nadzieją sięgnęłam po próbkę tego produktu. Niestety, już samo aplikowanie okazało się problemem. Zawsze używam kremu pod podkład - w tym przypadku mogłam tego nie robić. Czekałam pół godziny aż podkład się wchłonie. Do tego czasu świeciłam się na żółto. Miałam nadzieję,że podkład zostanie na twarzy jako lekka,tłusta konsystencja. Po 4 godzinach już miałam suchą twarz. Krycie średnie, bez szans na duże. Szkoda.

Zawsze do niego wracam...

Jest to podklad o średnim kryciu, z możliwością budowania go do pełnego. Cera wygląda świetliście i lekko, nie jest obciążona po aplikacji. Duża gama kolorystyczna, daje mozliwosci wyboru własciwego odcienia. Formuła podkladu jest lekko lejąca, lekka i przyjemna. Łatwo się rozprowadza. Długotrwały, ładnie wtapia się w cerę, daje efekt drugiej skory (lepszej i bezproblemowej). Jest to mój ulubiony podklad, do ktorego zawsze wracam i po ktory sięgam gdy potrzebuję nieskazitelnego wyglądu i efektu schludnej, wypielegnowanej cery. Mam cerę mieszaną w kierunku tlustej. Nie latwo o podklad ktory tak dobrze wspolpracuje z moją cerą.

Prawdopodobnie jeden z lepszych podkładów świata

Zalety:
+ podkład ma średnie- dobre krycie, które można stopniować
+ wygląda bardzo dobrze, daje efekt zdrowej wypoczętej cery, nie błyszczy uporczywie jak rozświetlające podkłady np. Clinique Even better glow czy Lancome Teint Miracle, tylko rozświetla na zasadzie efektu soft focus- czyli rozproszenia i odbicia światła, wydaje się, jakby to był taki wewnętrzny blask naszej cery, wynikający z tego, że jest zdrowa i wypoczęta
+ nie tworzy maski
+ wzorowo się wtapia
+ kolor się dobrze dostosowuje do cery
+ jest bardzo lekki jak na tak kryjącą formułę, lżejszy niż minerały, ja go nie czuję na skórze, dla porównania podkłady Lancome o porównywalnym lub słabszym kryciu czuję
+ u mnie nie podkreśla porów
+ bardzo dobrze łączy trwałość i krycie z estetycznym wykończeniem
+ mam wrażenie, że całkiem fajnie nawilża, na pewno nie wysusza cery
+ w ogóle się nie warzy, nawet jeśli się zetrze, to niewidocznie, nigdzie nie ciastkuje, nie odstaje od cery, nie staje się pod koniec dnia widoczny
+ jeden z najlepiej wyglądajacych na zdjęciach podkładów
+ jeden z podkładów o lepszym wyborze kolorystycznym- aż 35 odcieni, 205 nadaje się dla posiadaczek naprawdę najjaśniejszych karnacji (w odróżnieniu od podkładów Clarinsa), jasne odcienie mają żółte tony, czyli nie ma tego problemu co w przypadku większości wysokopółkowych podkładów, że jeśli ktoś ma jasną cerę, to jest skazany na różowe. Numery odcieni poprzedzone są literkami: y- żółte tony, r- różowe

Cechy neutralne:
+/-bez użycia pudru matującego lekki błysk na mojej tlustej strefie t pojawia się po ok. 3 h, ale jest to błysk estetyczny
+/- w strategicznych miejscach (okolice ust) ściera się lekko po ok. 6 godzinach (bez utrwalenia pudrem, z pudrem Laury oczywiście utrzymuje się dłużej)
+/- duże zmiany zapalne wymagają mimo wszystko użycia korektora

Wady:
- potrafi podkreślić suche skórki, ale robi to w naprawdę minimalnym stopniu, mniejszym niż większość podkładow rozświetlających jakie znam, o matujących nie wspominając
- przy grubszej warstwie podkreśla miejsce, gdzie mam nierówną fakturę twarzy, daje tam efekt tynku (nawet aplikowany beauty blenderem)- uczciwie zaznaczam, ze 95% podkładów funduje mi tam taki efekt, no ale podkład za 200 zł mógłby się zachowywać lepiej

Jak dla mnie byłby ok, gdyby kosztował w cenie regularnej max. 120-150 zł. Za te 200 zł musiałby zachowywać się wzorowo nawet w trudnych miejscach i/lub mieć trwałość Double Wear. Choć kupiony na promocji -20% w sephorze jest wg mnie lepszym wyborem niż DW, trwałość ma trochę słabszą, ale dużo lepiej obchodzi się z cerą i o ile ładniejsze ma wykończenie... Podkłady Clarinsa z porównywalnym kryciem i trwałością są w porównaniu do niego ciężkie i widoczne. Podkłady Lancome nietrwałe (te typowo rozświetlające, jak Teint Miracle) lub ciężkie (Teint Idole). Jest to chyba do tej pory najlepszy podkład jaki stosowałam z tych górnopółkowych. Ja go pewnie kupię, bo nie znam podkładu, który tak dobrze łączy krycie i trwałość z lekkością i zdrowym naturalnie wygladającym wykończeniem, ale jeśli ktoś nie lubi wydawać pieniędzy na kosmetyki, ktorych cena jest za nadto wygórowana, to niestety ten podkład się do nich chyba zalicza.

Zawsze do niego wracam

Marka MUFE stała mi się bliska jakieś 5 lat temu. Wtedy to zakupiłam cały zestaw: podkład, korektor i puder.
Jako bladzioch okrutny zostałam "kupiona" paletą kolorystyczną.
W końcu znalazłam odcień dla mnie (Y205) piękny, chłodny, porcelanowy!
Ale nie tylko odcień przypadł mi do gustu- lekka formuła fluidu, jest wręcz stworzona do użycia beauty blendera. Efekt: dwie pompki wystarczą, by cała twarz pokryła się cienką, ale kryjącą warstwą podkładu.
Jako, że lubię zmiany, miałam kilka podejść do innych podkładów. ZAWSZE wracam do niego.
Jedno opakowanie z powodzeniem wystarcza mi na 3-4 miesiące.
Uważam też, że podkład jest trwały, nawet bez wspomagania się pudrem czy bazami. Świetnie ukrywa moje naczynka na policzkach.

Całkiem fajny

Bardzo lubię używać go na normalnych i lekko suchych cerach (na bardzo suchych lubi się trochę zasuszać). Wygląda świeżo, w miarę długo się trzyma ale zauważyłam ze troszkę się ściera na nosie i linii żuchwy, ma średnie krycie, ładne żółte kolory i pięknie wygląda na zdjęciach.

Ma jedną wadę...

+ Jego krycie można budować, więc zaczynamy od dość lekkiego, które ujednolica jedynie koloryt skóry, ale nie zakryje niedoskonałości, ale możemy kończyć z bardzo naturalnie wyglądającym średnim kryciem.
+ Daje piękne naturalne wykończenie. Nie jest to tępy mat, ani świecąca kula dyskotekowa, tylko idealnie wypoczęta skóra.
+ Nawet bez bazy bardzo ładnie utrzymuje się na twarzy cały dzień. Nie wchodził mi w linie uśmiechu i nie zważył się na twarzy pod wieczór.
+ Szeroka gama kolorystyczna!
+ Wygodne opakowanie.

- Niestety nie na całej twarzy wygląda u mnie tak cudownie. Na nosie podkreśla mi każdą możliwą suchą skórkę, nawet taką, o której istnieniu nie miałam pojęcia. I to tuż po peelingu i porządnym nawilżeniu! Przy wysokopółkowej cenie, jest to dla mnie wada nie do zaakceptowania.

A mogło być tak pięknie...

Całkiem nieźle, jednak nie za taką cenę.

Zakupiłam podkład kilka tygodni temu przede wszystkim ze względu na jego lekką konsystencję oraz kolor, który był wręcz idealny. Oczekiwałam średniego krycia i przede wszystkim tego, żeby dość długo utrzymywał mat oraz nie ścierał się przy każdym dotknięciu twarzy.
Czy kupiłabym go ponownie? Myślę, że nie ze względu na jego wygórowaną cenę. (209 zł). Gdyby kosztował o połowę mniej to byłabym w stanie się skusić.

Bardzo dobry

Podkład może nie idealny ale bardzo dobry.

- krycie średnie, z możliwością budowania, ale bez przesady
- twarz wygląda świetnie na zdjęciach
- większe sprawy wymagają korektora, który doskonale się na podkładzie trzyma cały dzień
- pięknie utrzymuje bronzery i rozświetlacze
- fajne kolory
- szybciej schodzi z tłustszych partii twarzy, ale zapobiega temu np. nałożenie go pędzlem zwilżonym Smashbox Primer Water
- nie tani, ale w miarę wydajny
- faktycznie na koniec sporo zostaje w buteleczce
- trwałe opakowanie
- dobry dozownik
- nie szkodzi skórze, nie zapycha, nie podrażnia, wręcz mam wrażenie, że stan cery się poprawił

Na pewno dla bezproblemowych cer

Podkład na pewno będzie idealny dla bezproblemowych cer. Sama nazwa Invisible Cover to jakaś sprzeczność;) Invisible -owszem, ale Cover na pewno nie. "Płynna formuła o średnim poziomie krycia łatwo rozprowadza się na skórze. Ujednolica i tuszuje niedoskonałości"Ja byłam nastawiona na to pierwsze i obietnica jest spełniona. Podkład jest niewidoczny na buzi. Nie mam potrzeby dużego krycia więc efekt mi odpowiadał. Jednak mam wrażenie, że wiele dziewczyn szuka w nim efektu cover-nie wiem, może opis to sugeruje.Niestety podkład nie radzi sobie z porami i drobnymi naczynkami. Nie matuje, nie sprawia, że cera wygląda dobrze-lepiej. Po godzinie cera świeci się, mimo utrwalenia sypkim. Na pewno nie szkodzi cerze. Bardzo wydajny, kropla wystarcza na pokrycie twarzy i szyi. Jak za taką cenę to średnio wypada , nie powoduje że chcę przy nim zostać. Szukam dalej.

Bardzo dobry

Drogi ale bardzo dobry. Bardzo dobrze wygląda na większości twarzy. Gama kolorystyczna jest dość duża. Nie wchodzi w pory, nie podkreśla suchych skórek. Stosowałam na sobie oraz malując inne osoby, sprawdza się u młodszych i u starszych pań. Nie jest super matujący, więc u osób z tłustą skórą trzeba nałożyć dobrą bazę i utrwalić pudrem. Zastrzeżenie mam tylko do buteleczki, sporo zostaje w środku i mimo że pompkę da się odkręcić to i tak trudno wydostać podkład.

Ulubiony!

Ten produkt zbiera bardzo mieszane recenzje- ja należę do grupy fanek tego podkładu.
Odcień: Używam odcienia Y225, który sam w sobie jest dla mnie zbyt ciemny, ale gdy dodam białego pigmentu staje się ideałem- co prawda są 2 jaśniejsze odcienie, ale Y205 jest zbyt różowy, a Y215 zbyt... pomarańczowy? Y225 ma żółtawy, oliwkowy ton, dokładnie to czego szukam.
Krycie i trwałość: podkład nakładam beauty blenderem, otrzymuję średnie krycie i bardzo naturalne wykończenie- zakrywa to co trzeba, ujednolica koloryt ale nie robi „maski” na twarzy.
To nie produkt dla osób które preferują mocno kryjące podkłady, oraz osób z tłustą cerą- może się ścierać. Ja mam cerę mieszaną, utrwalam podkład pudrem ryżowym z Ecocery. Nie jest to Double Wear, ale dla mnie trwałość jest ok.

Cenię ten podkład przede wszystkim za naturalny efekt, podobny do tego jaki dawał mój nieodżałowany Nearly Naked z Revlona oraz jaki daje mój inny ulubieniec, krem CC z It Cosmetics, oraz za to że ładnie dopasowuje się do cery.
Mam też wersję tego podkładu w sztyfcie, który bardzo lubię- ale odcień, choć też Y225, jest trochę za mało żółty.

Świetny

Świetny podkład, utrzymuje się na twarzy cały dzień, nie podkreśla suchych skórek które często mam, daje piekny efekt. Twarz na zdjęciach wygląda pięknie, tak idealnie.
Nie widać go na skórze, nie wysusza. Jestem nim zachwycona. Mam kolor y305
Posiada skórę sucha a czasem bardzo sucha.