Mixa, Oczyszczający żel myjący bez mydła do skóry tłustej

Mixa, Oczyszczający żel myjący bez mydła do skóry tłustej

Mixa Oczyszczający żel myjący bez mydła ma skład dobrany tak, aby łagodnie usuwać zanieczyszczenia i nadmiar sebum. Formuła wzbogacona oczyszczającym składnikiem aktywnym – cynkiem. Walczy z niedoskonałościami, oczyszcza pory i myje skórę, aby redukować niedoskonałości dzień po dniu. Oczyszczający cynk + pH neutralne dla skóry. Skład dobrany tak, aby minimalizować ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych. Tolerancja przetestowana na skórze wrażliwej. Hipoalergiczny – bez parabenów.

z pompką, w butelce
żel
>100ml

Najlepszy

Najlepszy żel do mycia skóry mieszanej/tłustej. Nie wysusza, nie podrażnia i jest niesamowicie wydajny. Używam go rano i wieczorem. Stan mojej cery nie pogorszył się. Poprzednie żele jakie miałam powodowały u mnie zaczerwienienia, a ten tego nie robi. Polecam

Funduje wyjątkowo piękne pryszcze

Jestem posiadaczką cery mieszanej, niestety trądzikowej. Zauważając ten żel oczyszczający na półce ucieszyłam się myśląc że będzie dobry dla miejscowo przetłuszczającej się twarzy, ale i łagodny, niewysuszający.

Podczas stosowania produktu stan skóry twarzy pogorszył się znacząco. Oczywiście nie jestem w stanie udowodnić, że stał za tym wyłącznie żel oczyszczający Mixy - ale tak właśnie uważam. Po zastosowaniu czy to rano, czy wieczorem nie czułam, że mam dokładnie oczyszczoną twarz. Dodatkowo wypryski które zaatakowały ze zdwojoną siłą... Efekt dokładnie odwrotny do obiecanego. O ile na początku łudziłam się, że to dobrze bo skóra się oczyszcza, o tyle po ponad 2 miesiącach stosowania dałam sobie spokój. Po tej przygodzie wróciłam do "aptecznych" kosmetyków (Vichy Normaderm) - buzia się cieszy, portfel trochę mniej.

A ponieważ nie lubię "marnować" rzeczy, Mixa został zdegradowany do roli środka czyszczącego gąbeczki do makijażu. Nawet dobrze się sprawdza!

Ogólnie ok

Jak dla mnie to żel łagodny, ładnie odświeżający i pachnący, także wrażenia po zużyciu pierwszego opakowania mam pozytywne. Działanie na skórę tez oceniam pozytywnie, przede wszystkim mam wrazenie, ze nie wysusza. Mysle, ze jeszcze do niego wroce.

Super produkt

Zalety:
-Super oczyszcza, poprawił mi się stan cery
-Jest bardzo łagodny, nie podrażnia mi skóry
-Nie powoduje uczucia „ściągniętej skóry”
-Bardzo wydajny
-Wygodne opakowanie

Brak wad

Podrażniający.

Zakupiłam ten żel ze względu na to, że moja skóra ostatnio zaczęła bardziej się wyświecać, a jest on do skóry tłustej. Ma za zadanie oczyszczać i jest bez mydła.
Już po pierwszym użyciu można było mocno zauważyć, a raczej poczuć mocne działanie tego produktu, a mianowicie skóra po nim jest ściągnięta, przesuszona właśnie jak po mydle...
Miałam inne wyobrażenia co do tego żelu, niestety nie pozostawia on żadnej pozytywnej cechy.
Nie wiem czy uda mi się zużyć choć połowę, ponieważ z każdym następnym użyciem coraz bardziej czuję, że moja skóra cierpi podczas mycia tym żelem .

Odradzam

Produkt dedykowany jest cerom wrażliwym , a cera trądzikowa oprócz tego że tłusta to i wrażliwa.... Kosmetyk zawiera SLES czyli substancje o potencjale komedogennym a oprócz tego narusza barierę hydrolipidowa skóry , przez co ona produkuje coraz więcej łoju.

Moja opinia :

Sytuacje pogarsza zamiast polepszyć , coraz więcej wyprysków , skóra sucha , zniszczona....

Zaskoczenie

Moja cera jest sucha i wymagająca. Po pojawieniu się bardziej widocznych i uporczywych niedoskonałości zaczęłam poszukiwania odpowiedniego 'oczyszczacza'. Większość produktów, których używam (a nie łatwo było wybrać te które powodują minimalne spustoszenie) powoduje, że skóra mi się zapycha, a próby jej oczyszczenia totalnie ją wysuszają. Wybór padł na Mixę ze względu na brak alkoholu i mydła w składzie. Moja cera nigdy nie była w lepszej kondycji! Żel ma delikatny zapach, odświeża buzię i nadaje jej zdrowego wyglądu. Mimo, że jest przeznaczony do cery tłustej, u mnie się sprawdza przy bardzo suchej.

A jednak żel do twarzy ma znaczenie

Moja skóra po izoteku też potrafi mi zrobić niespodziankę w postaci pizzy na twarzy. Kiedyś zrzucałam winę na jej stan na moją pożal się Boże dietę, ale nawet przed izotekiem dobór odpowiednich kosmetyków zrobił różnicę na plus. Głupi tonik potrafi mi zepsuć stan skóry, więc wyszukuję kosmetyki, co do których jestem pewna i rzadko eksperymentuje z innymi. Tego żelu zużyłam 3 opakowania. Potem kupiłam inny i teraz znów ten Mixy. Pewnie zdarzy mi się go jeszcze "zdradzić", ale to pewniak, do którego zawsze wrócę.

Nie spełnia oczekiwan

Twarz po umyciu jest czysta jednak w moim przypadku (mam cerę tłusta trądzikową) ściąga skórę twarzy powodując nieprzyjemne szczypanie. Po krótkim czasie twarz znowu się błyszczy. Zaskórniki i tak powstają.

Dla mnie najlepszy

Mam cerę tłustą i trądzikową. Testowałam już wiele żeli tego typu, ale ten okazał się moim numerem jeden.
Po użyciu czuję, że moja skóra jest porządnie oczyszczona. Już po paru dniach codziennego stosowania (rano i wieczorem) zauważyłam znaczną poprawę stanu mojej cery. Dla osób ze skórą mieszaną może się okazać za silny, co może powodować efekt ściągnięcia skóry twarzy.
Polecam wszystkim, co mają problemy z trądzikiem i nadmiernym przetłuszczaniem się skóry twarzy.

Nie polecam

Od wielu lat stosuję żel do mycia cery tłustej z Tołpy. Tylko kiedy zaczynałam go stosować, na promocji można go było kupić za 9,90, a teraz cena regularna dochodzi już do 30 zl, co sprawia, ze zaczęłam szukać zamienników. Ale co kupię coś innego niż Tołpa, to wracam do Tołpy z podkulonym ogonem. Tak było i tym razem.

Nigdy wcześniej nie miałam żadnego produktu Mixa, ale w głowie (oczywiście z powodu reklam marki) powstało mi w głowie przekonanie, że to niemalże dermokosmetyki, a w każdym razie na pewno produkty o przemyślanym składzie, odpowiednie nawet dla skóry wrażliwej. Przeczytałam na opakowaniu, że ten żel "nie zawiera mydła", więc odpuściłam czytanie składu i wrzuciłam kosmetyk do koszyka. I to był błąd, bo w składzie jest SLS! Serio? Producent na opakowaniu pisze o sobie, że Mixa to "ekspert do skóry wrażliwej" i wrzuca SLS do żelu? ŻENADA.

Działanie jest takie, jak można się spodziewać po kosmetyku z SLS: przesusza skórę, nie reguluje wydzielania sebum. Oczyszcza nieźle, można nim zmyć nawet makijaż. Nie podrażnia oczu, ładnie pachnie i jest zdecydowanie wydajny. Ale dobrego wpływu na problematyczną cerę nie ma i mieć nie będzie!! Dodam jeszcze, że nie mam wrażliwej skóry, a Mixie zdarza się mnie podrażnić.

Jestem bardzo rozczarowana tym żelem. Obiektywnie miałam wiele gorszych, ale czuję się po prostu nabita w balona, bo producent krzyczący o tym jak to dba o skórę wrażliwą, a tak naprawdę wciska kit! Moja wina, że nie przeczytałam składu, ale jego wina, że mydli oczy. Dla mnie ten produkt to żenada roku. Zraziłam się do całej marki.

Spodziewałam się po nim więcej

Zapowiadał się dobrze, ale przy regularnym stosowaniu, chciałam żeby robił więcej, po prostu nie ma tego efektu długotrwałego oczyszczenia cery trądzikowej. Jeśli chodzi o to co robi to faktycznie oczyszcza fajnie, nie podrażnia, nie powoduje większego wydzielania się sebum, nie ma po nim uczucia ściągnięcia. Niestety nie redukuje aż tak niedoskonałość, trochę na nie działa, ale bez szału. Jest za to wydajny, ma delikatny zapach, wygodne opakowanie z pompką, jest w dobrej cenie i ogólnodostępny.