Botanic, Green, Ujędrniający krem przeciwzmarszczkowy pod oczy 40+

Botanic, Green, Ujędrniający krem przeciwzmarszczkowy pod oczy 40+

Tołpa Green krem redukuje zmarszczki wokół oczu. Ujędrnia, napina i przywraca skórze elastyczność. Zmniejsza cienie pod oczami i łagodzi podrażnienia. Wygładza, regeneruje i zapewnia promienne spojrzenie. Mak i łubin:ujędrnia, wygładza zmarszczki i poprawia elastyczność, nawilża i regeneruje.
Składniki aktywne Tołpa Green krem: torf tołpa, ekstrakt z płatków maku polnego, ekstrakt z nasion łubinu, ekstrakt z senesu wąskolistnego, masło shea, gliceryna, Ennacomplex.
Tołpa Green krem przecizmarszkowy nie zawiera: substancji zapachowej, sztucznych barwników, PEG - ów, silikonów, oleju parafinowego. parabenów i donorów formaldehydu.

Skład: Aqua, Glycerin, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Coco-Caprylate, Peat Extract, Cetyl Alcohol, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Propylene Glycol, Cetearyl Alcohol, Steareth-10, Ceteareth-20, Papaver Rhoeas Petal Extract, Lupinus Albus Seed Extract, Cassia Angustifolia Seed Polysaccharide, Equisetum Arvense Extract, Ginkgo Biloba Leaf Extract, Glycyrriza Glabra Root Extract, Panax Ginseng Root Extract, Hammamelis Virginiana Leaf Extract, Disodium EDTA, Carbomer, Sodium Hydroxide, Sodium Polyacrylate, Magnesium Aluminum Silicate, Polysorbate 80, Xanthan Gum, Sodium Acrylate/Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Isohexadecane, Benzyl Alcohol, Salicylic Acid, Sorbic Acid.

Cena: 25zł / 17ml.
/w/

regenerujące

Bardzo przyzwoity kremik

Słowem wstępu: mam bardzo wrażliwą skórę pod oczami, na tyle, że właściwie wszystko co aplikowałam na tę okolicę wywoływało uczulenie, wysypkę, czerwone plamy. Byłam zdesperowana, więc z tego powodu przez kilka lat nie używałam żadnych kremów pod oczy (mam 26 lat). Może nie mam skóry dojrzałej, ale to jest moim zdaniem to samo co w przypadku skóry na twarzy - wyobraźmy sobie jakby wyglądała gdyby przez kilka lat nie nawilżać jej codziennie kremem. Wiór i tyle.
Krem miał więc bardzo trudne zadanie: nie podrażnić i zregenerować skórę pod oczami. Kupiłam go ot tak na eKobieciej za ok. 26 zł (nie wiem czy cena jest atrakcyjna w porównaniu do drogerii stacjonarnych, nie sprawdzałam), nie miałam większych oczekiwań, nie chciałam kupować Bóg wie jak drogiego kremu licząc się z tym, że może po kilku aplikacjach poleci do śmietnika, ewentualnie na dłonie lub stopy.
Krem mnie nie uczulił! To bardzo ważne dla wielu potencjalnych konsumentek. Zaznaczam również, że w momencie pisania tej recenzji wykończyłam słoiczek do 0. Pojemność nieco większa niż standardowe kremy pod oczy. Mi starczył na ok. 2-2,5 miesiąca, ale aplikowałam go często, kilka razy w ciągu dnia (jeżeli miałam jak) i dużo. Sprawował się fajnie, nawilżał delikatnie, jednak nie poradził sobie do końca z moją skórą po oczami. Nie jest zregenerowana tak jak powinna, ale zdaję sobie sprawę, ze miałam duże oczekiwania, i bardzo wysuszoną skórę, więc potrzeba czasu i być może jeszcze bardziej treściwych kremów. Przeznaczony jest do skóry 40+ a więc dojrzałej, nie jestem więc przekonana czy poradzi sobie z wymaganiami osoby, która ma już zapewne mocno widoczne zmarszczki mimiczne. Moim zdaniem sprawdzi się dla kogoś, kto potrzebuje optymalnego nawilżenia a nie na poziomie hard. Ze swojej strony nie mogłabym nie polecić spróbować tego kremu. Za działanie nawilżające dałabym 3, jednak ze względu na brak reakcji alergicznej daje mu 4. Raczej nie wrócę, szukając kremu, który przy okazji lepiej nawilży skórę pod oczami ;)

Dobrze nawilżał...

Kupiłam ten krem ponieważ potrzebowałam jakiegoś kremu pod oczy nawilżającego ale i likwidującego pojawiające się u mnie zmarszczki pod oczami. Zawsze miałam problem z uczuciem pieczenia oczu po zastosowaniu kremów pod oczy tu jednak nic takiego się nie działo więc na plus. Krem był bardzo wydajny ja używałam go i na noc i na dzień( chociaż długo się wchłaniał) i ciężko było na nim rozprowadzić korektor więc pod makijaż nie za bardzo się nadaje. Krem starczył mi na jakieś pół roku? może trochę więcej także był wydajny jednak ja nie nakładałam go w jakiś wielkich ilościach-wiadomo.
Konsystencja masełkowata, kremowa dość tłusta przez co długo się wchłaniał.
Nie podrażniał oczu, zapach neutralny.
Nawilżał dobrze jednak ani poprawy zasinienia pod oczami ani "redukcji" pierwszych zmarszczek nie zauważyłam. Tak więc nie kupię ponownie.
Jednak jako krem nawilżający pod oczy jak najbardziej.

Używam tego produktu od: obecnie nie używam
Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Bardzo dobry

Kupiłam przypadkiem i nie żałuje. Bardzo dobrze nawilża, zredukował mi pojawiającą się notorycznie zmarszczkę do minimum. Posiada masełkowatą, gęstą konsystencję i z tego powodu stosowałam tylko na noc. Bardzo dobry, treściwy krem na pierwsze zmarszczki pod oczami. Jeszcze do niego wrócę.

marcelina zawadzka o opryszczce

Miłe zaskoczenie :)

Krem kupiłam przypadkowo, tylko z rosnącej sympatii do kosmetyków Tołpy. I w sumie to kolejny ich kosmetyk który się okazał być co najmniej dobry.

Konsystencja jest treściwa, masełkowata. Trochę jak Clinique All About Eyes Rich. Ale też dobrze się wchłania i nie zostawia tłustej warstwy, tylko nawilżoną, ujędrnioną skórę. Szybko poradził sobie z przesuszoną na wiór okolicą oczu po wakacjach i ze śladami po mocnym ataku uczulenia. Naprawdę niewiele przypadkowych i tanich kosmetyków potrafi poradzić sobie z takimi "efektami specjalnymi".
Fajnie nawilża, napina, ujędrnia; przez co też zmarszczki wydają się być płytsze. Radzi sobie też z lekkimi zasinieniami pod oczami.

Opakowanko jest przyjemne, ładne, lekkie; ma 17ml czyli trochę więcej niż standardowe kremy pod oczy.
Ogólnie jestem bardzo na tak. Jest to polski krem, tani, a zachowuje się jak kosmetyk o kilka oczek wyżej. Nie wiem jak sobie poradzi z poważniejszymi zmarszczkami, ale na przesuszoną skórę jest perfekt.

Ilość zużytych opakowań: 1 op

Jest ok

Nic nie podrażnia. Smaruję również całą górną powiekę.
Konsystencja masłowata ale wchłania się sprawnie nie pozostawiając filmu. Nawilża dobrze. Nie pachnie. Na razie nie zauważyłam ujędrnienia ani zmniejszenia sińców. Używam dwa miesiące. Ogólnie jest ok.

Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze