Freedom Makeup London, Pro Eyebrow Kit (Zestaw do brwi)

Freedom Makeup London, Pro Eyebrow Kit (Zestaw do brwi)

Freedom Makeup Pro Eyebrow Kit to zestaw do podkreślenia brwi. Zawiera 3 cienie oraz wosk utrwalający. Do opakowania dołączona jest minipęseta oraz pędzelek. Zestaw zawiera również poręczne lusterko. Zestaw 3 cieni nadaje brwiom odpowiedni kolor, a wosk utrwala efekt kolorystyczny i układa włoski. Produkt dostępny w 2 wersjach kolorystycznych.

Słabe opakowanie i dobra zawartość

Posiadam wersję medium/dark. To była moja pierwsza przygoda ze stylizacją brwi – pewnie dlatego, że mam je gęste i ciemne, a łuk dość ładnego kształtu. Postanowiłam jednak ogarnąć nieznaczny prześwit (blizna) i ujarzmić włoski, ponieważ ,,krzaczeją” (tj. wyginają się na różne strony i odstają, nawet niezbyt długie)
Freedom BroPro to niskobudżetowa paletka z dosłownie wszystkim do brwi. Wstępnie wiadomo, że to, co jest do wszystkiego, zwykle bywa do niczego. Tutaj do wyrzucenia nadają się pęseta i pędzelek (no, może pęsetę można jeszcze zostawić do wyciągania kleszczy na wakacjach ;). Całe szczęście, cienie i wosk są super, podobnie jak pomysł, żeby przyczepić do opakowania lusterko zajmujące całą ściankę.
O cieniach nie będę rozpisywać się jakoś wiele. Konsystencja i sposób rozprowadzania są identyczne jak w matowych cieniach Makeup Revolution i Freedom Makeup – lekko się osypują, ale nie jest tragicznie. Są dobrze napigmentowane – nie troszeczkę i nie przesadnie. Trwałość dobra, ale nie nienaganna – po kilku godzinach, bez wosku na wierzchu, lubią trochę ,,zniknąć”. Kolory są podobne – różnią się odcieniem, który określiłabym jako ciepły, chłodny i neutralny. Bez problemów można nimi umalować także powieki, poza niezbyt szałową trwałością i lekkim osypywaniem, sprawdzają się całkiem nieźle.
Wosk przypadł mi do gustu jeszcze bardziej. Doskonale się rozprowadza, lekko koloryzuje i świetnie ujarzmia. Włoski spędzają cały dzień tak, jak je ułożyłam. Wygląda naturalnie, co jest dla mnie bardzo ważne, bo nie lubię efektu maskary na brwiach (fuj!). Wosk przedłuża trwałość nałożonych wcześniej cieni.

Na plus:
-cienie dobrze uzupełniają braki w kolorze brwi (pigmentacja jest w porządku)
-wosk ujarzmia włoski i utrwala kolor
-oba produkty nakładają się łatwo
-lusterko jest bardzo przydatne i praktyczne
-cena wydaje mi się adekwatna do jakości
-zarówno cienie jak i wosk wydają mi się wydajne

Na minus:
-dołączony pędzelek zieje tandetą na tyle, że psuje wrażenie, a pęsetka jest niewygodna w użyciu
-opakowanie nie domyka się w moim egzemplarzu od samego początku
-dostępność (widziałam go tylko w sieci dp)