Orientana, Bio henna do włosów półdługich i krótkich `Gorzka czekolada`

Orientana, Bio henna do włosów półdługich i krótkich `Gorzka czekolada`

Orientana bio henna do włosów półdługich i krótkich `Gorzka czekolada` to 100% naturalna ziołowa farba do koloryzacji i pielęgnacji włosów. Uzyskasz kolor ciemnego brązu w chłodnej tonacji.
Orientana bio henna do włosów półdługich i krótkich `Gorzka czekolada` nie zawiera żadnych składników chemicznych. Składa się jedynie z roślin znanych w Indiach ze swoich właściwości barwiących oraz pielęgnujących. Dzięki naturalnym składnikom nie niszczy włosów, a nabłyszcza je, odżywia i wzmacnia.
Do koloryzacji włosów półdługich i krótkich.
W zestawie jednorazowe rękawiczki i czepek.
Działanie:
- trwale koloryzuje,
- podkreśla naturalny odcień włosów,
- odżywia włosy i nadaje im objętość,
- zapewnia miękkie i lśniące włosy,
- pomaga w zachowniau zdrowej skóry głowy,
- korzystnie wpływa na porost włosów.

henny
ziołowa
proszek
Trwałość
długotrwałe

Najlepsza!

Zacznijmy od tego, że niesamowicie odżywia włosy, po umyciu są takie piękne, a kolor wprost idealny, jest o odcień ciemniejszy od mojego naturalnego. Wielkim plusem jest też to, że nie wysusza i jest w 100% naturalny. Tylko trzeba dokładnie umyć bo mogą zostać jakieś zielone brzydkie resztki we włosach!!! a zapach podobny do karmy dla chomika, po farbowaniu w pomieszczeniu będzie brzydko pachnieć przez parę godzin, ale same włosy nie śmierdzą :)

Przereklamowana...

Ta henna ma świetny internetowy PR, nie wiem, dlaczego. ...Na moich włosach nie zdziałała absolutnie niczego. Po pierwsze-kolor daleki od gorzkiej czekolady. Złapała i zafarbowała może że dwa siwe włosy, a mam ich trochę więcej, niezbyt dużo, ale trochę ich jest . Nadal siwych;) Trudna w obsłudze, ale to wiedziałam, trzymałam na włosach ok.4 godzin, dłużej niż napisali, rozczesywanie bez odżywki to był koszmar, ale dałam radę. Wytrwałam 48 godzin, a nawet trochę dłużej bez mycia. I co? Nic. Może ciut więcej blasku, pogrubienia nie zauważyłam, za to oklapują ;) już na drugi dzień po umyciu, normalnie mogłam myć co 4, nawet 5 dni, teraz muszę częściej. Zero wzmocnienia, na co po cichu liczyłam. Przereklamowana i za droga.

Zanim trafiłam na Orientanę wypróbowałam kilka innych henn, przede wszystkim oryginalnych rosyjskich. Porównując - sposób przygotowania identyczny, błotnisty zapach w każdym przypadku, generalnie sposób stosowania też taki sam. Efekt jednak zdaje się lepszy, kolor jest intensywniejszy. Minusem jest cena, jeszcze raz większa niż w przypadku tych rosyjskich (np. fito).

Dobra, choć gorsza od Khadi

Hennę kupiłam w hebe, gdyż była dostępna stacjonarnie, a Khadi musiałam kupować przez internet. Farbuję włosy henną głównie dla odżywienia, choć kolor rzeczywiście jest piękny.

Plusy:
+dobry, naturalny skład, oprócz składników barwiących ma też zioła, które odżywiają włosy
+kolor 'gorzka czekolada' jest naprawdę piękny, to zimny ciemny kasztan
+włosy są naprawdę odżywione - gładkie, piękne i bardzo błyszczące, choć mam wrażenie, że odżywia w mniejszym stopniu niż Khadi
+szybko się wymywa, szczególnie z odrostów
+trzymam ją około 4 godzin, włosy po tym czasie są co prawda lekko wysuszone, ale ten efekt mija po pierwszym olejowaniu; od razu po zmyciu wyglądają na lekko sianowate, ale ten efekt znika sam z siebie już po paru godzinach, a włosy stają się mega gładkie, tak że uciekają z każdego upięcia
+jedno opakowanie wystarcza mi na dwie aplikację, choć ja mam włosy raczej rzadkie, półdługie włosy

Minusy:
-kryje znacznie słabiej niż Khadi, szczególnie na odrostach
-zapach - niezbyt przyjemny, długo utrzymuje się na włosach, ale w końcu jest to produkt naturalny
-trochę trzeba się namęczyć, by ją dokładnie rozrobić

Podsumowując, raczej zostanę przy hennie Khadi, ale zakupu nie żałuję.

Warta wypróbowania

Nie ukrywam, że do zakupu skłoniło mnie przede wszystkim opakowanie oraz kilka pozytywnych opinii w Internecie. Opakowanie to miód na oczy. Cieszy za każdym razem jak się na nie spojrzy. Cudo a przy tym bardzo praktyczne. Nie ma ryzyka, że proszek nam się rozsypie a henna zwietrzeje.
Do rzeczy: na plus przemawia to, że proszek jest bardzo dobrze zmielony i dość łatwo rozprowadza się w wodzie. Chwila moment i paćka gotowa. Zapach jak zwykle bez zmian. Duszący smród zakiśniętej trawy. Typowe zielsko po sianokosach. Utrzymuje się długo, u mnie ok. tygodnia czasu.. Uwaga! włosy kiedy są nawet lekko wilgotne podśmierdują.
Sam kolor wychodzi ładny, ale przy moich niskoporowatych włosach raczej trudno dopatrzyć gorzkiej czekolady. Jest ciepła czekolada.
Niestety henna nie pokrywa siwych włosów. Przy kolejnej aplikacji zastosowałam metodę farbowania siwych i przed nałożyłam mahoniową czerwień. Jest ciut lepiej, ale efekt mnie nie zadowala.
Jeśli chodzi o "przesusz" pojawiający się jako skutek uboczny, to ja nie zauważyłam tak zastraszającego, jak przy Khadi choćby. Raczej podsuszyło mi skalp ale nie włosy.
Ogólnie produkt ciekawy, wart spróbowania. Wiadomo henna u każdego da inny efekt, wszystko zależy od rodzaju włosów, odcienia itp.
Ostrzegam tylko przed jednym: rękawiczki i czepek dołączony do kompletu to istna porażka. Na kilometr śmierdzą toksycznym plastikiem. Mi po 30 sekundach pojawiły się prawie bąble na rękach :/ Może producent dopatrzy się w tym problemu.
Produkt po wielu próbach kupienia stacjonarnie w mieście powyżej 600 tyś. nabyłam w drogerii Jaśmin.

Meh.

Kupiłam zachęcona dobrymi recenzjami ale u mnie produkt się w ogóle nie sprawdził... Trzymana na włosach dwie godziny przyciemniła mi włosy tylko trochę, plusem faktycznie jest to, że włosy stały się mega gęste ale nie potrafię wytrzymać tego smrodu. Odrzuca kompletnie a umycie włosów nie pomaga wyzbyć się tego odoru także jeśli ktoś ma wrażliwy nos to nie polecam.

Zdetronizowała u mnie Khadi

Od paru lat farbuję włosy wyłącznie henną, do tj pory stosowałam tylko Khadi, jednak po spotkaniu z Orientaną to się zmieniło.
Khadi jest przyjemniejsza w obyciu - łatwiej się ją rozrabia, pachnie mniej intensywnie, łatwiej ją wypłukać z włosów. Zapach krócej się utrzymuje, co doceni każdy kto choć raz się hennował.
Kolor wychodzi piękny, naturalny... Włosy nie są tak przesuszone jak po khadi, szybciej dochodzą do siebie. Nabierają mocnego blasku, są zachwycające.

Ilość zużytych opakowań: 2 duże