Active C (Krem do twarzy)

Active C (Krem do twarzy)

Emulsja do dermatologicznej korekcji zmarszczek i przebarwień. Zawiera witaminę C (5%) w formie kwasu L-askorbinowego, który jest jedyną postacią wit. C wykazującą aktywność w skórze, a także 42% wody termalnej. Występuje w dwóch wersjach: do skóry normalnej i mieszanej oraz do skóry suchej.
Active C ma lekką konsystencję, działa matująco i sprawia, że skóra staje się delikatna, miękka i gładka. Nadaje jędrność skórze. Nie powoduje powstawania zaskórników. Dlatego szczególnie polecam cerom tłustym i z problemami, a już nie najmłodszym.

Jest dobrze

Mam dość suchą skórę, z tendencją do dziwnych drobnych plamek, zaskorników i lekkiego zaczerwienienia (płytkie naczynka 35+)

+opakowanie
+redukcja zmarszczek
+ wygładzenie
+medyczny zapach

-w wersji do suchej skóry w połowie dnia czułam dyskomfort na policzkach, słabe nawilżenie
-cena vs objętość vs wydajność

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[922397].usefull || 0 }}% pomocna.

nie zachwycił

Zdecydowałam się na niego ze względu na witaminę C w składzie ale niestety mnie rozczarował.

Posiadałam wersję dla cery mieszanej. Stosowałam go głownie na noc ze względu na to, że witamina C się utlenia.

Krem jest w metalowej tubce- wydostanie do końca kremu jest bardzo utrudnione. O wiele bardziej sprawdziło by się opakowanie z pompką.

Aplikacja jest łatwa i szybka ponieważ krem ma poślizg- zapewne sprawka sylikonu.
Lekko matuje skórę i idealnie nadaje się pod makijaż.

Niestety nic nie nawilża i nie zauważyłam żeby stan mojej skóry się polepszył. Chyba potrzebuję produktu z większym stężeniem wit.C w składzie.
Ot zwykły krem, który nadaje się do skóry mieszanej, nie zapycha i nie podrażnia.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[898127].usefull || 0 }}% pomocna.

niezły

Krem wiele lat temu poleciła mi pani dermatolog, jako remedium na problemy z naczynkami - dobroczynne działanie na naczynka wykazuje zawarta w kremie witamina c. W tej chwili używam już trzecią tubkę. Do kremu wracam raz na kilka miesięcy i wówczas stosuję go przez kilka tygodni na noc.
Krem ma dość rzadką konsystencję i jasny kolor, jednak z czasem kolor zmienia się na ciemnożółty - myślę, że to efekt utleniania się kosmetyku.
Mam wersję do skóry suchej. Krem pozostawia na skórze odrobinę klejącą i ciężkawą warstwę. Mimo, że mogę stosować różnego rodzaju tłuste kremy i mazidła bez problemu, to jednak ten krem powoduje, że rano na twarzy pojawiają się niespodzianki - wypryski. Mimo tego skóra jest odżywiona i lekko rozjaśniona.

Używam tego produktu od: kilku lat z przerwami
Ilość zużytych opakowań: 2,5 opakowania 30 ml

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[748891].usefull || 0 }}% pomocna.
La Roche Posay Skin Checker

mam do niego sentyment :)

Stosowałam ten krem pomiędzy 20 a 24 rokiem życia :) na studiach :)
Witamina c w tym kremie świetnie sobie radziła z maskowaniem zmęczenia na mojej twarzy. Nauka na dwóch kierunkach i praca dawały mi popalić. Ale dzieki activ c moja cera wyglądała promiennie i ładnie. Zawsze była super nawilzona.
Dzisiaj już unikam kremów z silikonami ale wtedy nie miałam jeszcze takiej wiedzy o składach jaką mam teraz. Nie uważam że silikony to samo zło wiec kto wie, może jeszcze kiedyś wrócę do tego kremu; tak z sentymentu.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[711793].usefull || 0 }}% pomocna.

zapychacz, ale ma swoje plusy

Miałam wersję do cery tłustej i mieszanej.

Pierwsze dni były spoko. Produkt naprawdę błyskawicznie sprawia, że skóra jest promienna i wygląda zdrowo. Niestety po tygodni zauważyłam, że zapycha mi pory i skóra robi się przez to brzydsza.

Zużyłam więc resztę tubki na szyję i dekolt i tam się sprawdzał doskonale - mam od dziecka takie zmarszczki-obręcze na szyi, nic na nie nie działało, a ten produkt po kilku tygodniach pięknie je wygładził i spłycił - na oko jakieś 50%. Kiedy mi się skończył, oczywiście zmarszczki wróciły, ale i tak byłam pod wrażeniem.

Poza tym ładnie pachnie i ma wygodne opakowanie. Z drugiej strony trzeba go dość szybko zużyć, a to sprawia, że jest drogi. Dlatego też nie kupię go ponownie, bo żal mi tyle kasy wydawać na samą szyję i dekolt, skoro twarz mi zapycha

Używam tego produktu od: dwa miesiące

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[692140].usefull || 0 }}% pomocna.

OK

Ciężko mi ocenić działanie przeciwzmarszczkowe. Mam drobniutkie zmarszczki mimiczne na około oczu. Active C używam na noc, głównie na około oczu. Nie widzę zadnych zmian, choć takie rzeczy ocenia się długofalowo, nie po miesiącu używanai moim zdaniem. Wiele moich znajomych go bardzo chwali. Ja raczej się rozglądam za porządnym kremem na pierwsze zmarszczki.

Śmierdzi niemiłosiernie :) Witaminką:)
Wydajny.

Używam tego produktu od: 2 mcy

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[601091].usefull || 0 }}% pomocna.

działa

Mam wersję lekką - emulsję. Krem jest świetny dla tłustej/mieszanej ale już nie całkiem młodej cery. Bardzo dobrze zachowuje się pod makijażem, ale też solidnie nawilża i widocznie poprawia wygląd buzi. Wygładza, wyrównuje koloryt.

stosuję na noc i na dzień, niestety nie posiada spfu, gdyby miał byłby dla mnie kwc.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[596782].usefull || 0 }}% pomocna.

genialny!

Świetny, genialny, cudowny!
Ten krem ma prawie wyłącznie zalety, od czego zacząć?
+ wyrównuje koloryt cery
+ dobrze nawilża (latem, nie stosowałam go jeszcze zimą, ale jest dość lekki, więc pewnie wymienię na coś bogatszego, choć mam wersję do skóry suchej)
+ wygładza drobne zmarszczki
+ nie powoduje świecenia, szybko się wchłania
+ przyjemnie pachnie (cytrusowo)

minusy:
- średnio wydajny, tubka ma tylko 30 ml (starczyła mi na nieco ponad dwa miesiące codziennego używania)

Ogólna ocena: rewelacyjny
myślę, że nawet za tę cenę kupię jeszcze ten krem

Używam tego produktu od: 2 mce

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[523170].usefull || 0 }}% pomocna.

Mieszane uczucia.

Zalety:
- nieźle nawiża
- fajna konsystencja, ale raczej na noc
- bardzo wydajny
Jednak nie wiem, czy jestem do niego przekonana. Skóra jest bardziej aksamitna, ładnie wyrównuje koloryt skóry, relaksuje ją, ale efekt nie jest długotrwały. Może zabrakło mi konsekwencji w stosowaniu tego kremu, ale mój hit to nie jest.
Dość drogi, jak zobaczę w promocji w fajnej cenie albo w zestawie to zastanowię się nad ponownym zakupem

Używam tego produktu od: parę miesięcy, z przerwami.
Ilość zużytych opakowań: jedno.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[507618].usefull || 0 }}% pomocna.

niezły

Dosyc dobry krem - żel do twarzy. Ja używałam na noc, zamiennie z innymi specyfikami, głównie po to, żeby ożywic cerę. Active C jest niezły, skóra jest po nim wypoczęta, zrelaksowana, o ładniejszym kolorycie. Wady: witamina c szybko się utlenia i dobrze szybko zużyc opakowanie. Poza tym krem zostawiał na bieliżnie nocnej i pościeli pomarańczowe ślady. Opakowanie niezbyt ładne, sztywna tubka, z której trudno było wycisnac ostatki.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[507615].usefull || 0 }}% pomocna.