Bioderma, Photoderm Max Lait SPF 50+ / UVA 35 (Mleczko ochronne z filtrem)

Bioderma, Photoderm Max Lait SPF 50+ / UVA 35 (Mleczko ochronne z filtrem)

Bioderma Photoderm Max Lait SPF50+ to mleczko do ciała i twarzy z filtrami przeciwsłonecznymi UVA i UVB. Zapewnia maksymalną ochronę skóry, tworząc barierę przeciw poparzeniom i hamując efekt przedwczesnego starzenia się. Zawarty w nim kompleks BIOprotection zapewnia ochronę komórek na poziomie ich DNA, poprzez stymulację procesów obronnych. Dodatkowo składniki nawilżające nadają skórze jedwabisty wygląd i gładkość. Bioderma Photoderm Max Lait SPF 50+ / UVA 35 jest hipoalergiczny i fototrwały.

mimo wszystko polubiłam

Kupiłam to mleczko na powakacyjnej wyprzedaży. Kosztowało mnie ok.50zł za 100ml więc jak za filtr Biodermy naprawdę niewiele.

Filtr zamknięty jest w poręcznej tubie z zamknięciem na klik. Nic się nie urywa, do samego końca trwa bezawaryjnie. Wygląd tuby też mi się podoba. Jest przejrzyście, czytelnie, niestety tylko po francusku ;)
Tuba zapakowana jest w kartonik, na którym znajduje się naklejka z polską etykietą.

Sam produkt ma bardzo rzadką konsystencję. Przecieka między palcami. Po wsmarowaniu w twarz przepisowej ilości mamy efekt białej maski. Kiedy się wchłonie wychodzą białe smugi, a gdzieniegdzie nawet białe plamy. Pomimo tego, że jest dla otoczenia widoczny, to nie czuć go na skórze.
Nie powoduje żadnych reakcji alergicznych, które w przypadku filtrów często mnie dosięgają. Przy mleczku z Biodermy nie mam żadnych niespodzianek, wykwitów. Nie zapycha.

Makijaż nałożony na filtr błyszczy się bardzo, konieczne jest użycie pudru.
Nałożenie pudru tylko na filtr jest niemożliwe, bo twarz wygląda jakbyśmy się już powoli rozkładali.

Wydajności oceniać nie będę, bo wiadomo, filtr wydajnym kosmetykiem nie jest.

Mimo wszystko produkt zdobył moje serce za sprawą swojej delikatności i nie wykluczam, że jeszcze do niego wrócę.

Używam tego produktu od: wrzesień 2015
Ilość zużytych opakowań: tubka 100ml