Avene, Sun, Lait Enfant SPF 50 (Mleczko dla dzieci ochronne SPF 50)

Avene, Sun, Lait Enfant SPF 50 (Mleczko dla dzieci ochronne SPF 50)

Avene, Sun, Lait Enfant SPF 50 to mleczko do ciała z bardzo wysoką ochroną słoneczną, wrażliwa skóra dzieci formuła bardzo wodoodporna bez parabenów, bezzapachowa. Produkt hipoalergiczny, nie powoduje powstawania zaskórników. Może być stosowane u niemowląt i dzieci od 6 miesiąca życia.

potrzebuję czegoś więcej

Mleczko to kupiłam w ubiegłe wakacje. W poszukiwaniu filtra idealnego kupiłam kilkanaście opakowań kremów z filtrami i po kilkukrotnym użyciu rzucałam je w kąt. Tak też było z mleczkiem Avene, które swojego żywota dobiło dopiero zimą.

Mleczko ma biało-beżowy kolor i leistą konsystencję. Po posmarowaniu nim twarzy bardzo bieli. Miałam spory problem żeby równomiernie je rozsmarować. Użycie przepisowej ilości owszem, było możliwe nawet przy jednej warstwie, ale nie należało do przyjemności najprzyjemniejszych. Dodam, że mam cerę suchą, która większość kremów "spija" bardzo szybko. Być może na cerze tłustej filtr ten nie wchłonął by się wcale.
Po kilku minutach twarz była matowa. Mleczko nie powodowało żadnego błyszczenia, czy choćby rozświetlenia.

Filtr ten teoretycznie nie ma zapachu, jednak ma charakterystyczną dla filtrów chemiczną woń. Zapach jednak bardzo szybko się ulatnia.

Opakowanie bardzo mi się podoba. Minimalistyczne, w typowym dla filtrów opakowaniu, dodatkowo zamknięte w kartonik. No i to zamknięcie na klik.
Cena duża i nie duża. Niestety w mojej okolicy z dostępnością Avene wciąż jest ciężko, a szkoda, bo mają w ofercie kilka perełek.

Mleczko w sumie polecam, choć sama poszukam czegoś lepszego.