Wella, Proffesionals Elements Condicioning Leave In Spray (Odżywka w sprayu bez spłukiwania)

Odżywka Elements od Welli Professional powstała z inspiracji wiecznie zielonym lasem Amazonii. Zawiera kompleks NuTREE, który został wzbogacony naturalnym ekstraktem drzewnym - zawierający silny przeciwutleniacz, który pomaga zmniejszyć ilość wolnych rodników. W składzie znajduje się także panthenol, który wnika głęboko we włosy i jest odpowiedzialny za naprawę wewnętrznej struktury komórek oraz utrzymania odpowiedniego poziomu nawilżenia włosów. Ponadto działa łagodząco na skórę głowy i chroni włosy przed uszkodzeniami i wypłukiwaniem keratyny (białko będące głównym budulcem włosów) tworząc dla niej silną barierę ochronną.
Sposób użycia: wstrząśnij przed użyciem, rozpyl na wilgotne włosy, przeczesz, nie spłukuj.

Duże oczekiwania, wielkie obietnice jednak czas wszystko zweryfikował...

Wella odżywka do włosów bez spłukiwania zero parabenów- lekkie wydanie pielęgnacji. Zakupiłam z polecenia mojej już byłej fryzjerki. Zachwalała na wszystkie strony. Dodam kupiłam w zestawie z szamponem i odżywką do spłukiwania. Zazwyczaj decydując się na nowy kosmetyk kupuję całą serię w celu uzyskania dużo lepszego efektu. Tak tez było i tym razem.
Jednak wracając do odżywki.

Opakowanie- plastikowa buteleczka 150ml, producent zaleca aby wykorzystać produkt w przeciągu 12-tu miesięcy, z tym nie było najmniejszego problemu.
Plastikowa buteleczka jak wspomniałam przeźroczysta z zatyczką i spray. Zasadniczo do ostatniej kropli bez zarzutu. Solidna pompka, aplikacja lekka chmurka, równomiernie bez marnowania produktu, czysta przyjemność.

Jeśli chodzi o efekty jestem lekko rozczarowana tym produktem. W swojej pielęgnacji przerobiłam już dosłownie niezliczoną ilość odzywek w spray, które faktycznie działały.
Ta natomiast nie robiła z moimi włosami absolutnie nic. Nie wspomnę już o jakimkolwiek odżywieniu czy nawilżeniu włosa. |Jedyne co uzyskiwałam to lekkie dociążenie, które pod koniec dnia przerabiało się w przetłuszczenie. Zdecydowanie nie jest to to czego oczekuję.
Zapach owszem przyjemny, lekki nieduszący. Dość szybko wietrzeje w ciągu dnia niewyczuwalny.
Dwufazowa formuła bardzo łatwo po wstrząśnięciu scala się w jedno.
Jednak z technicznych spraw plusy to zbyt mało. Odżywka ewidentnie nie robi z moimi włosami nic.
Zmarnowany wydatek. Dodam jeszcze, że mam włosy nisko porowate, naturale nie farbowane- więc jako obiekt do testów tego typu produktów jestem dobrym egzemplarzem. Naturalne ekstrakty zawarte w składzie powinny swoje robić...

Świetna

Bardzo dobra odżywka. Ma piękny zapach, tak jak cała seria Wella Elements. Ułatwia rozczesywanie włosów, a w połączeniu z szamponem i odżywką sprawia że włosy są miękkie, błyszczące, gładkie i zdrowe. Trzeba się pilnować, żeby przed każdym użyciem wstrząsnąć, bo potem zostaje więcej białej fazy.

Rewelacyjny

Zdjęcie powyżej przedstawia co prawda szampon, jednak pisząc o odżywce (o szamponie też można) nie można pisać nic złego. Jest wydajna, ma świetną delikatną konsystencję, nie obciążą, super odżywia pozostawiając włosy miękkie i odżywione, które po użyciu odżywki nabierają witalność i łatwo się rozczesują. Delikatny, subtelny zapach powoduje, że przyjemnie się tego produktu używa.