Alterra, Bio-Granatapfel, Pflegecreme (Krem pielęgnacyjny do twarzy)

Alterra, Bio-Granatapfel, Pflegecreme (Krem pielęgnacyjny do twarzy)

Alterra Krem pielęgnacyjny Granat Zawiera olej oliwkowy i olej z dzikiej róży . Certyfikowany kosmetyk naturalny. Krem pielęgnacyjny Alterra jest przeznaczony do skóry bardzo suchej. Kombinacja składników, takich jak olej z pestek granatu, olej oliwkowy i masło shea pielęgnuje skórę i chroni ją przed wysuszeniem. Efektem jest poczucie wypielęgnowanej skóry. Przy regularnym stosowaniu skóra zostaje nawilżona. Zmarszczki robią wrażenie wygładzonych, a struktura skóry jest równomierna i gładka w dotyku.
Alterra Krem pielęgnacyjny Granat nie zawiera:
- syntetycznych barwników ani substancji konserwującycg
- również silikonów, parafiny i innych produktów na bazie olejów mineralnych.
Jego tolerancja przez skórę została potwierdzona dermatologicznie.

Przeciętny

Krem dorwałam za bardzo niską cenę "na do widzenia" w Rossmannie. Jako, że mam zaufanie do produktów marki Alterra wzięłam bez wahania, razem z emulsją myjącą z tej samej serii. Krem ma cudowny zapach! Przypomina mi gumę rozpuszczalną, aż czasami miałam ochotę go zjeść. Mi osobiście bardzo umilał aplikację :) Krem ma dość rzadką konsystencję, ale wchłania się bardzo szybko, nie zostawiając tłustej czy lepkiej warstwy. Oczekiwałam po nim chociaż minimalnego nawilżenia czy odżywienia, jednak nic takiego nie nastąpiło. A wielka szkoda, bo spodziewałam się czegoś lepszego i kupowałabym ze względu na ten uroczy zapach.

Nie nawilża!

Kupiłam ten krem pod wpływem opisu na kartoniku i obietnicy solidnego nawilżenia. Ale nic z tych rzeczy, a wręcz przeciwnie. Kosmetyk w ogóle nie spisywał się w tej kwestii. Po nałożeniu miałam nieprzyjemne wrażenie silnego ściągnięcia skóry. Tak jakbym się klejem posmarowała. Poza tym krem nie do końca się wchłania i pozostawia białe smugi, które trzeba było przez chwilę wmasowywać, więc nałożenie większej ilości produktu nie miało sensu. Pozostawiał wygładzający film i poczucie...przesuszenia. Zapach charakterystyczny dla marki, ani ładny, ani brzydki. Po prostu nieprzeszkadzający. Jedyne co mi się w tym produkcie podobało to opakowanie. Poręczna tubeczka byłaby fajna na wyjazdy, oczywiście jakby produkt faktycznie był nawilżający. Koniec końców zużyłam go do dłoni. Tu się nawet spisał, bo po prostu uelastyczniał skórę. I nic poza tym.

Owocowy

Krem ma dość sympatyczny skład, lekką konsystencję i jest faktycznie bardzo naturalny bo błyskawicznie mi się zepsuł. Używałam go mniej więcej trochę ponad miesiąc, byłam całkiem zadowolona bo i zapach przyjemny i nawilżał nieźle a tu nagle skisł. Nie jest to największy problem więc poczekam na chłodniejszą porę i przetestuję jeszcze coś z alterry bo warto.

podrażnił

Kupiłam krem pod wpływem pozytywnych recenzji na Wizażu ale bardzo się nim rozczarowałam.

- krem ma bardzo drażniący cytrusowy zapach (preferuję kosmetyki do twarzy o neutralnych zapachach)
- reakcja mojej skóry po nałożeniu kremu - chwilowy rumień na twarzy, który jest pewnie reakcją alergiczną na składnik kremu

Średniak

Kupiłam go ze względu na naturalny skład i przystępną cenę. I tego nie można mu odmówić. Jednak mam wrażenie, że nie służy mojej cerze. Zapach ma dosyć intensywny, może trochę za bardzo. Skórę pozostawia gładką i miłą w dotyku, ale z lekko tłustym filmem. Mam wrażenie zapychania, dlatego oceniam na 3.

Bardzo lubiłam

Plusy:
-dobre nawilżenie chociaż mam cerę suchą i stosowałam go na dzień zimą
-wygodne opakowanie
-skład
-ładny zapach
-cena
-brak jakichkolwiek niespodzianek na twarzy
Minusy:
-nie ma go już w Rossmannie
-kiedy się go rozsmaruje zostają na twarzy białe smugi, ale po wklepaniu i odczekaniu chwili problem znika

Miłe zaskoczenie

Kupiłam przez przypadek, ale już wiem, że kupię go ponownie. Dla mnie to idealny, lekki krem, zarówno na noc jak i na dzień. Nie spodziewałam się, że aż tak mi przypasuje.

Plusy:
-dobrze nawilża (zero suchych skórek)
- nie zapycha
- przyjemnie pachnie (jak cała seria)
- świetny skład
- cena
- higieniczna tubka

Jeśli chodzi o minusy to niestety krem trochę się 'marze' i dość długo wchłania, ale nie zostawia na buzi tłustego filmu.

Nie polubiliśmy sie

Skuszona dobrym składem i obietnicami nawilżenia zakupiłam ten krem . Niestety krem nie nawilżał wystarczajaco mojej cery . Z trudem go zużyłam na szyje i dekolt . Niby pod makijaż całkiem sie sprawdzał bo tak jakby matowil cere jednak nie do konca odpowiadał mi efekt wewnętrzny na skórze tzn czuła sie ona napięta i jakby sucha zaraz po jego użyciu . Zapach rownież zbyt intensywny momentami .

Tylko dobry

Mam cerę bardzo suchą, wrażliwą ze skłonnością do wyprysków i zapychania. Ponadto przy sporym wysuszeniu skóry na czole pojawia mi się delikatna zmarszczka. Kupiłam ten krem pod koniec lata. Był tani, skład bardzo fajny. Po krótkim używaniu byłam bardzo zadowolona, nie zapychał, nie uczulał.
Jednak kiedy zaczęły się chłodniejsze dni, nie radził sobie z przesuszem.

Plusy:
-cena
-wydajność
-zapach!
-nie zapycha, nie ma parafiny w składzie
-naturalny skład
-łatwo dostępny
-dobry pod makijaż
Minusy:
-nie radzi sobie w chłodniejsze dni z bardzo suchą skórą (nawet nakładany w większej ilości)

kolejny dobry

Lubię kremy alterry, jest w ich składzie coś, co mojej skórze służy. Albo może nie ma tego, co nie służy. Krem z granatem pięknie pachnie, jest dość treściwy, ale ładnie się wchłania, nie lepi na twarzy, nie daje widocznej tłustości i nadaje się pod podkład. Używałam go jesienią i wczesną zimą, bo na lato jest dla mnie za ciężki. Dobrze nawilża i koi skórę, nadaje się przy kuracji kwasami i do podrażnionej, wrażliwej cery.

bardzo dobry krem

Krem o lekkiej, ale treściwej konsystencji. Ma piękny zapach, zresztą ze względu na niego skusiłam się na ten krem. Stosuję go na noc z 4 kroplami oleju z nasion malin, a rano moja przesuszona skóra jest bardzo dobrze nawilżona. Na dzień jest nieco za słaby, a dodatek oleju odpoda. Plusem jest też to, że nie zapycha. I oczywiście świetna jest niska cena :)

W porządku

Mam skórę mieszaną, 25lat. Krem stosuję tylko na dzień, ponieważ na noc działanie nawilżające jest dla mnie za słabe. Nie zapycha porów użyty raz na jakiś czas, jednak trzeba go dozować rozsądnie, bez przesady. Przy dłuższym stosowaniu niestety robią się wypryski... Rozprowadza się świetnie i jest bardzo wydajny. Stosuję go też jako bazę do kremów pod oczy (dodaję kwas hialuronowy i olejki) i nie zauważyłam żadnego podrażnienia oczu (a nie raz zdarzało mi się, że kremy pod oczy mnie uczulały). Krem ma cudowny zapach! Dla osób 25+ przydałby się nieco bogatszy skład. Myślę, że będzie ok dla młodej, normalnej, lub ewentualnie suchej skóry.