Thalgo, Pro Collagene Marine, Thalgogive Perfect Contour Cream (Krem Doskonały Owal)

Ujędrniający krem o delikatnej konsystencji z kompleksem "Marine Pro-Collagen", który przywraca jędrność i elastyczność skórze. Krem modeluje owal twarzy, spłyca zmarszczki, przeciwdziała elastazie (enzym, który niszczy włókna elastynowe), stymuluje wytwarzanie elastyny i syntezy kolagenu IV i VII.

Aktywne składniki:

"Marin Pro-Colagen": duet aktywnych składników, które wspomagają ponowne `zakotwiczenie` naskórka w skórze właściwej:

- Kelpadelie - wyciąg z Macrocystis Pyrifera, wielkiej brunatnej algi z Antarktyki, która chroni proteiny zakotwiczające, przeciwdziałając atakującym je enzymom (działanie udowodnione na zregenerowanej skórze). Stymuluje również wytwarzanie elastyny, gwarantującej jędrność i elastyczność skóry.

- Toniskin - ten oczyszczony wyciąg z drożdży aktywuje syntezę kolagenu IV i VII.

Jest ok

Dobry, ale bez rewelacji.Mało wydajny, producent zaleca uzycie 2 ml kremu w celu masażu, i faktycznie mała ilość jest niedostateczna przy skórze normalnej z tendencją do wysuszania.
Efekty fajne, skóra ciut bardziej elastyczna jakaś taka wypoczęta. Niestety po kilku godzinach cera woła pić. Tak samo po przebudzeniu.
Jak za taką kasę, to nie jest to KWC, niestety. Szukam dalej.
Moim zdaniem krem jest zbyt jednostronny, działa tylko na ujędrnienie, za mało nawilża, za mało odżywia. Wolała bym preparat bardziej wszechstronny.
Krem uzywałam na przemian z innymi, jakos nie udało mi się zaprzyjażnić z nim na dłużej niż do końca jednego sloiczka, potem ponawiałam zakup i znowu pojawiały się dylematy.

Używam tego produktu od:kilka miesięcy

hm ...

Konkretny w konsystencji, wchłania się przyzwoicie. Twarz po nałożeniu wygląda nieźle, ale nie zakochałam się ;-) pozostawia lekką poświatkę na cerze, która podkreśla wszystkie drobne ryski na skórze, poza tym mam wrażenie zbyt słabego nawilżenia (jest lepiej, jeśli się używa w większej ilości, ale wtedy wystarcza na 1,5- max 2 miesiące). Po całym dniu (na wierzch nakładam zawsze bloker) jest nieźle, ale jeśli nakładam również podkład - nawet leciutki, niewysuszający - np. ColorID) buźka wygląda jednak niezbyt dobrze - słabo nawilżona, zmęczona, bardzo podkreślone zmarszczki mimiczne, czego zazwyczaj nie widzę.
Nie jest całkiem łagodny - przy aplikacji rano lub po peelingu czuję minimalne pieczenie skóry (naprawdę minimalne) no a przede wszystkim cera się zaczerwienia wyraźnie, zwłaszcza wszystkie miejsca podrażnione.

Najważniejsze chyba, że napradę poprawia owal twarzy - wysubtelnia, czyli delikatnie wyostrza kontury - jak w nazwie. I rezultat ten widać już po kilu użyciach (w zestawieniu z serum Refining). Raczej na dzień, bo nadaje się pod makijaż, a na noc dla mnie nieodpowiedni, bo mimo że rano cera ma po nim wypoczęty, rozjaśniony koloryt, twarz jest mooocno zapuchnięta ... jakby większa o 2 rozmiary ;-) (używałam wraz z obydwoma serum z tej serii - "wypełniającym" i "wysubtelniającym", a także samodzielnie; dlatego jestem przekonana że to "robota" kremu ). Moja buźka puchnie po większości kremów na noc, więc się nie zdziwiłam, ale po tym było szczególnie niedobrze, co niestety chyba go dyswalifikuje dla mnie, bo takie naciąganie skóry to główna przyczyna opadania rysów twarzy i tworzenia się fałd w mojej kategorii wiekowej.
W sumie - odnoszę wrażenie że dla mnie jest za ciężki. Wrażenie zmęczenia skóry, silny obrzęk - to typowa reakcja, gdy wcześniej zdarzyło mi się użyć kremu dla zdecydowanie starszych kobiet. Poza tym w miarę wydajny. Słoik wystarczył mi na prawie 2 miesiące stosowania na dzień i na noc.
A teraz finał - niestety, pod koniec zużywania słoika spotkała mnie przykra niespodzianka - miły herbaciany zapach zamienił się w cuchnący skwaśniały odorek, a na resztce kremu pojawiły się tłuste żółtawe kropelki ... zepsuł się po prostu, chociaż na pewno był świeży - przecież to nowość, termin ważności kończył mu się dopiero za 2 lata ..

Używam tego kosmetyku od/ ilość zużytych opakowań: 1 słoik (nie końca) i próbki po 2 ml w sporej ilości - objętość prawie całego opakowania
Recenzja: ...