Polecamy: Zostań Twarzą Kinder Bueno 3 DNI DO BIELI

Krem do twarzy matujący z SPF 15

Krem do twarzy matujący z SPF 15

Ecolab Matujący krem do twarzy dla problematycznej i tłustej skóry zawiera ponad 97% składników pochodzenia roślinnego. Zawarte w nim składniki nawilżają, działają przeciwzapalnie i antyseptycznie, odświeżają, tonizują, koją, napełniają wilgocią, poprawiają koloryt skóry, działają antyoksydacyjnie.

Skład: Aqua, Organic Iris Extract, Dicaprylyl Carbonate, Shea Butter Ethyl Esters, Organic Salvia Extract, Organic Prunus Amagdalus Oil, Glycerin, Lonicera Japonica Extract, Titanium dioxide, Cananga Essential Oil, Hydroxyethyl Acrylate (and) Sodium Acryloyl Dimethyl Taurate Copolymer, Polymethyl Methacrylate, Methylmethacrylate Crosspolymer, Parfume, Sorbic Acid, Benzyl Alcohol

Cena: 27zł / 50ml.
/w/

Dobry na lato dla cery mieszanej/tłustej

Mam cerę mieszaną w kierunku tłustej. Zimą używam kremu z Orientany - Drzewo sandałowe i kurkuma, który jednak przy temperaturach powyżej 10stopni nie nadaje się pod makijaż i jest zdecydowanie za ciężki. Zmuszona byłam więc do poszukania lżejszego kramu na cieplejsze dni. Po przeczytaniu recenzji na temat wielu produktów oraz dzięki pomocy pani w sklepie (Pigment w Krakowie - najlepsza obsługa jaką można sobie wyobrazić) zdecydowałam się kupić ten krem.
A teraz przechodząc już do oceny kremu:
+ lekki, nie zapycha,
+ dobrze nawilża, stosując go nigdy nie miałam problemu z suchymi skórkami,
+ SPF 15,
+ dobry skład,
+ opakowanie: z higieniczną pompką, wykonane z twardego, wytrzymałego plastiku (osobiście wolę opakowania szklane, jednak plastikowe też mają swoje plusy, przede wszystkim są dużo lżejsze),
+ wydajny - używam go codziennie od kilku miesięcy a zużyłam go dopiero połowę,
+ dobry pod makijaż mineralny,

+/- ciężko mi ocenić jego właściwości matujące gdyż nie zauważyłam żeby w jakiś szczególny sposób sprawiał że skóra jest matowa choć faktycznie nie świeci się aż tak bardzo jak po niektórych innych kremach,

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1041285].usefull || 0 }}% pomocna.

Matuje i nawilża

Skusił mnie całkiem fajny naturalny skład i mineralny filtr, a do tego deklaracja matowienia.

Plusy:
+ lekka konsystencja, która nie zapycha porów
+ całkiem dobrze sprawuje się pod makijażem
+ reguluje przetłuszczanie ze względu na zawartość naturalnie seboregulujących substancji (nie zawiera pudrów matujących)
+ nawilża
+ posiada filtr mineralny (aczkolwiek faktor mógłby być nieco wyższy)

Minusy:
- posiada zapach, który nie pachnie naturalnie, wobec czego nieco mnie zniechęca do stosowania
- w składzie jest kilka syntetycznych polimerów, których nie podejrzewam o kompatybilność ze skórą

Generalnie robi co do niego należy, aczkolwiek ze względu na nienaturalny zapach i troszkę syntetycznych składników raczej po niego nie sięgnę. Do tego mam innego faworyta, który lepiej matuje i jest bardziej naturalny.

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie użytkowania

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1030943].usefull || 0 }}% pomocna.