Biolaven, Żel myjący do ciała

Biolaven, Żel myjący do ciała

Żel myjący do ciała Biolaven oczyszcza i odświeża. Łagodne detergenty i neutralne pH gwarantują zachowanie naturalnej bariery lipidowej, a dodatek oleju z pestek winogron wspomaga regenerację przesuszonej skóry. Olejek eteryczny z lawendy, symbol Prowansji, znany jest ze swoich odprężających właściwości. Codzienne stosowanie żelu pod prysznicem, czy w czasie kąpieli, pozwala cieszyć się nawilżoną, miękką i gładką skórą.
Produkt posiada ciekawy zapach, połączenie lawendy oraz dojrzałych winogron.

Warto wypróbować

Żel o pięknym zapachu, stał się moim ulubieńcem. Bardzo dobry naturalny skład, bardzo fajny dla wrażliwej skóry, nie podrażnia, delikatnie nawilża, pozostawia skórę miękką. Czego chcieć więcej!.

Pięknie pachnie i niewysusza

Żel pięknie pachnie i to mnie skusiło najbardziej do zakupu. :) poza tym płyn ma bardzo dobry skład. Większość żeli pod prysznic wysusza mi skórę bardzo mocno, tak że po umyciu musiałam od razu nakładać balsam, bo inaczej jest okropne uczucie. Ten żel Co prawda nie nawilża bardzo, ale jednak nie wysusza skóry! I to jest dla mnie najważniejsze, nie muszę już po każdym prysznicu nakładać balsam.
Żel bardzo ładnie się pieni, piana na myjce utrzymuje się długo

Pięknie pachnie i nie robi krzywdy

Zapach przepiękny i długo się utrzymuje.
Fajny naturalny skład.
Lekko nawilża, ale bez szału - dla skóry przesuszonej to będzie za mało.
Nie robi krzywdy, nie uczula, lekko nawilża, jest miły i przyjemny, fajnie do niego wracać mimo że cudów po nim nie ma co oczekiwać.

Taki lepszy, ale wciąż przeciętniak

Żel nie robi nic spektakularnego, ale w porównaniu do drogeryjnej chemii nie wysusza i nie podrażnia skóry - to mimo wszystko duży plus i ukłon stronę dobrego, naturalnego składu.
Ładnie pachnie i ma piękne, stylowe opakowanie.

Niestety, jego działanie nie jest na tyle przebojowe, żebym przyznała mu więcej gwiazdek. Po umyciu skóra nie jest ściągnięta, ale nadal wymaga aplikacji nawilżacza. Gdyby był tańszy, sięgałabym po niego częściej, w cenie regularnej szkoda mi pieniędzy na tzw. "lepszego, ale wciąż przeciętniaka"- dlatego też kupuję go tylko kiedy mam jakąś zniżkę lub widzę promocję.

Świetny

Jeden z moich ulubionych żeli myjących. W końcu na rynku jest coraz więcej dostępnych naturalnych marek, dzięki czemu można całkowicie odejść od drogeryjnej chemii. Żel cudownie pachnie lawendą, dzięki czemu odpręża i relaksuje przed snem. Skóra jest po nim nawilżona i nie jest podrażniona. Dodam, że używając drogeryjnych produktów znanych marek, często swędziała mnie po myciu skóra, a ten żel absolutnie nie uczula (to też zasługa składu) Polecam :)

Piękny zapach

Żel ten dostałam w prezencie jakiś rok temu, aby było mi przyjemniej w nowym miejscu. I przyznam szczerze, że był to udany podarunek, który umilał wieczorne kąpiele.

Zapach tego produktu mnie urzekł- zgrabne połączenie słodkich winogron i relaksującej nuty lawendy. Nie jest to nachalna czy dusząca woń, a otulająca i poprawiająca nastrój po męczącym dniu.

Sama formuła bardziej pasowałaby mi na płyn do kąpieli aniżeli żel- słabo się pieni i trzeba go sporo użyć aby porządnie umyć pod prysznicem całe ciało. Jednak nalany do wanny sprawdza się lepiej, gdyż cudowny zapach łączy się z przyjemnie ciepłą wodą- trudno nie zrelaksować się przy takim połączeniu. Trzeba także dodać, że nie wysusza tak jak typowe żele pod prysznic- a odkąd zmieniłam miejsce zamieszkania mam bardzo wysuszoną skórę przez tutejszą wodę.

Tak do codziennego mycia jest niezbyt wydajny, jednak na dni kiedy chcemy mieć chwilę dla siebie i odprężyć się po stresującym dla nas dniu- jak najbardziej.

Nie aż tak super

Do zakupu zachęcił mnie skład, jednak nie nawilża on w takim stopniu bym nie potrzebowała po nim użyć balsamu. Zapach jest ładny, jednak nie ma nic wspólnego z olejkiem lawendowym, którego woń znam na pamięć - niestety Parfum jest o wiele bardziej wyczuwalne, a myślałam, że będzie czuć lawendę.
Duży plus za to, że zapach utrzymuje się na ciele niemal przez cały dzień

Za drogi, zapach nie tak ładny jak kremu :(

Kupiłam, bo spodobał mi się zapach kremu do rąk z tej samej serii w czasie dermokonsultacji.
Niestety żel do ciała pachnie zupełnie inaczej, sztucznie, to kompletnie nie to. Nawilżenie też takie sobie.

- cena
- nic specjalnego nie robi
- zapach, który kompletnie mnie zawiódł

Ilość zużytych opakowań: pół opakowania

Łdanie pachnący żel z dobrym składem :)

Żel ma konsystencję przeciętnego żelu pod prysznic, chyba nikogo nie zaskoczyłam ;) Jak dla mnie ma bardzo ładny zapach winogron i nie uważam, żeby był on chemiczny. Skład ma bardzo przyjemny, opakowanie dość poręczne chociaż mimo wszystko wolałabym pompkę bo czasami boję się o moje paznokcie przy otwieraniu tego dozownika :P Szału nie zrobił ale umila czas pod prysznicem. Myślę, że będę do niego wracać ze względu na skład i cenę. Pamiętajcie dziewczyny, że SLS\'sy są bardzo szkodliwe, dlatego patrzcie na składniki w kosmetykach. Do mnie przemawia wszystko w tym kosmetyku :) Aha, uważam, że jest bardzo wydajny, nie trzeba go dużo używać, pieni się dobrze ale nie oczekujcie tu piany jak w płynach z drogerii.

beznadziejny

Pierwsze, co rzuca się w oczy (a raczej w nos) po użyciu tego kosmetyku to sztuczny, chemiczny, drażniący zapach winogron, co nie zachęca do jego stosowania. Po drugie, po kąpieli skóra jest lekko podrażniona i wysuszona. Zawiodłam się na Sylveco, mają tyle fajnych kosmetyków a taki bubel wypuścili.

Ilość zużytych opakowań: 1/3 opakowania

Genialny!

Szukałem idealnego dla mojej skóry żelu pod prysznic od bardzo dawna. Niestety większość z produktów dostępnych na rynku wysusza moją skórę tak, że po kąpieli bez użycia balsamu do ciała się nie obejdzie. Od jakiegoś czasu zacząłem się więc przyglądać kosmetykom naturalnym i ekologicznym. Żel Biolaven jest 3 produktem z tej kategorii, który do tej pory udało mi się stosować (po produktach Alttery i Coslys) i myślę, że to właśnie strzał w dziesiątkę!

Żel jest po prostu idealny dla mojej skóry - po kąpieli skóra jest delikatna, nawilżona (pewnie dzięki braku SLS i zawartości gliceryny i mocznika). Naturalny i co ważne krótki skład tylko zachęca do stosowania.

Plusy:
- delikatne działanie, skóra po myciu jest nawilżona,
- naturalny skład,
- produkt polski,

Minusy:
- nie do końca przekonuje mnie zapach, jest dość intensywny i o dziwo mimo, że linia od zawartości lawendy nazywa się Biolaven to dominuje zapach wingron
- mało wydajny

Zdecydowanie wart wypróbowania. Ja na pewno przy nim zostanę!

Używam tego produktu od: 1 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

nie mój typ

Żelr reklamuje się jako zawierający olejek lawendowy.
\\nplusy:
\\nWydajny, nie pieni się, ale dobrze rozprowadza na skórze.
\\nŁagodny dla skóry, nawet za łagodny o czym w minusach.
\\nminusy:
\\nSpodziewałam się zapachu lawendy, który zwykle dominuje w kompozycjach zapachowych. Żel pachnie intensywnie winogronami, nie jest zły, ale spodziewałam się czegoś innego innego. Raczej trudno mówić o działaniu olejku lawendy, jest go za mało (na końcu listy) albo zastosowano silny aromat.
\\nAromat jest sztuczny, bo nie ma w składzie winogron (jest olejek z nasion).
\\n
\\nPo tygodniu zorientowałam się, że żel nie domywa. Musiałam zastosować inny żel. Myję nim więc od czasu do czasu.

Ilość zużytych opakowań: pół butelki