Dermacol, Aroma Ritual, Shower Gel 'Lemon Splash' (Żel pod prysznic o zapachu cytryny)

Dermacol Żel pod prysznic Lemon Splash Aroma ritual rozpieszcza skórę orzeźwiającym, poprawiającym nastrój aromatem naturalnej cytryny. Dermacol Żel pod prysznic Lemon Splash Aroma ritual pozostawia na ciele apetyczny, świeży aromat, poprawia elastyczność skóry i stymuluje jej właściwości ochronne. Dermacol Żel pod prysznic Lemon Splash Aroma ritual delikatnie oczyszcza i zmiękcza skórę, daje długotrwałe uczucie świeżości. Testowany dermatologicznie.

w tubie
w żelu
100 – 250ml
Skóra
normalna
zapachowa

Soczysta cytryna

To już kolejny żel z wielu wariantów zapachowych jakie oferuje ta marka które kupiłam. Lubię te żele za fajne zapachy. Nie mam swojego faworyta spośród szerokiej gamy zapachowej. Każdy zapach jest inny. Ten jest soczysty i nie trąci chemią. Idealny wariant zapachowy na letnie dni.
Opakowanie jest wygodne w użytkowaniu, zamknięcie na "klik" nic się nie zacina, otwór dozujący odpowiedni do gęstości, dobrze aplikuje się żel.
Konsystencja żelowa, ani gęsta ani rzadka, nałożony na gąbkę pieni się średnio, musiałam go więcej nałożyć aby dobrze spienić i umyć całe ciało.
Żel dobrze mył i oczyszczał ciało, pozostawiał uczucie orzeźwienia i czystości.
Jako kosmetyk myjący spisywał się dobrze, nie oczekuję od żelu pod prysznic nawilżenia, a żel nie podrażnia i nie wysusza skóry, choć lekkie uczucie ściągnięcia pozostaje, szczególnie odczuwalne u mnie na nogach. Ale zastosowanie balsamu/mleczka niweluje ten mankament.
Żel jest tani, dostępny tylko w drogeriach internetowych.
Skład nie jest bliski naturze parafina, alkohol, gliceryna ale żel nie wyrządził szkód na mojej skórze.
Do tej wersji zapachowej już nie wrócę pozostały mi inne do przetestowania.

Pięknie pachnie

Żel pachnie wręcz obłędnie. Ja czuję taką cytrynę z miętą. Kosmetyk idealny na lato. Konsystencję ma typowo żelową. Nie za gęstą, nie za rzadką. Żel nie jest wydajny, dość szybko go się zużywa. Po spłukaniu go, nic nie czuć na skórze. Trochę wysusza ciało. Ale ogólnie ok.