Creed, Aventus EDC

Creed, Aventus EDC

Aventus marki Creed to szyprowo - owocowe perfumy dla mężczyzn. Aventus został wydany w 2010 roku. Aventus stworzyli Olivier Creed Sixth Generation i Erwin Creed Seventh Generation.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: bergamotka, czarna porzeczka, ananas i jabłko;
nuta serca: brzoza, paczula, róża i marokański jaśmin;
nuta bazy: piżmo, mech dębowy, wanilia i ambra

<50ml

Drogie i owocowe nic

Aventus... Symbol uwielbienia milionów... miliardów użytkowników perfum na całym świecie. Ale nie mój.

Zapach wypuszczony przez markę Creed w 2010 r., symbol ochów i achów do dziś. Ceny szaleją. Maniacy perfum rwą sobie włosy z głowy. Kombinują, kupują półlitrowe flakony (bo taniej) i rozlewają między sobą.

A jak to wszystko pachnie? Cóż... Każda partia wypuszczona na rynek ma swój tzw. batch code. I każda pachnie... inaczej! To znaczy - nie chciałbym być źle zrozumiany, więc do cyrku (dosłownie!) z kodami wrócę później.

Ja odbieram Aventusa jako zapach owocowo-drzewno-piżmowy, oparty na ananasie, drzewie brzozowym i piżmie. W składzie (podobno) jest także mocno wyczuwalne jabłko - przyznam szczerze - ja go nie czuję. Tylko tyle i &quot;aż&quot; tyle.

Trwałość mnie zadziwia, bo raz ta woda perfumowana pachnie zaledwie 5-6 h, a drugim razem czuję ją po 24 h.... Projekcja - tu jest podobnie, z tym, że ja Aventusa po prostu od siebie nie wyczuwam, mógłbym wylać cały flakon 75 (albo i 120) ml, bez znaczenia. Nie ma go po 3 h, by potem usłyszeć, że ładnie pachnę kilkanaście godzin później... Parodia...

Kody... Creed ma problemy z utrzymaniem jednolitej formuły, stąd (jak wspomniałem jedna partia ma mocno wyczuwalnego ananasa, inna - jabłko, jeszcze inna - brzozę. Oczywiście to nie takie proste, bo proporcje wyczuwalności składników mogą być (i są!) bardzo różne.

No i na koniec - cena. Ponad tysiąc złotych za flakon 120 ml doprowadza mnie do śmiechu, czkawki i wytrzeszczu gałek ocznych jednocześnie. Ten zapach nie jest tyle wart. Zdecydowanie....

Ja swoje próbki zużyję (może) za -naście lat... A fenomenu nie rozumiem i nie zrozumiem chyba nigdy.
Używam tego produktu od: Rok i kilka miesięcy
Ilość zużytych opakowań: Męczę pakiet próbek