SkinFood, Apple Can, Multi-Blusher (Róż do policzków)

SkinFood, Apple Can, Multi-Blusher (Róż do policzków)

Róż koreańskiej firmy Skinfood w metalowej puszce. Zawiera wyciągi z jabłek. Produktu można używać zarówno jako różu, highlightera jak i cieni do oczu. W metalowym opakowaniu mamy trzy kolory różu oraz dodatkowo puszek i lusterko.
Róż koreańskiej firmy Skinfood w metalowej puszce jest dostepny w czterech wersjach:
01 Apple Pink
02 Apple Orange
03 Apple Lavender
04 Apple Rose Gold

Fajny azjatycki gadżecik

Róż kupiłam ze względu na fajne opakowanie i sympatię do koreańskiej firmy Skinfood. Jest to produkt o zaskakująco dobrej jakości jak na to, że wygląda jak zabaweczka i że nie był oszałamiająco drogi.
Posiadam kolor Apple Orange - jest to bardziej brzoskwinka niż pomarańczka. Kolor podobny jest do różu Essence Silky Touch w kolorze Summer Dreaming. Bardzo ładnie rozjaśnia cerę, od razu wygląda się jakoś radośniej?
Skinfood z tej serii ma jeszcze róż fioletowy, myślę że może się na niego skuszę, gdyż jest to kolor raczej unikatowy na rynku europejskim/amerykańskim (wiem tylko, że MAC miał fioletowy róż Full Of Joy w jednej ze swoich limitowanych kolekcji).
Opakowanie jest oryginalne. Metalowa puszeczka jest porządna, dobrze i szczelnie się zamyka, naklejki nie schodzą, jedynie lekko przetarła mi się farba przy zawiasach. W środku znajdziemy duży puchaty puszek z kokardką zajmujący 2/3 opakowania (fabrycznie jest oddzielony folijką od różu) a na dole sam róz w trzech paseczkach: rozświetlacz na górze, środkowy pasek "właściwego" koloru oraz mały pasek trochę ciemniejszego, "przybrudzonego" koloru. Same paski są trochę, hm, krzywo narysowane? Ale taki był zamysł i w sumie jest to urocze.
Róż jest napigmentowany średnio/średnio-słabo. Przy aplikacji bardzo przydaje się więc... załączony puszek, idealnie dopasowany do powierzchni "jabłuszek" policzków (\'\'apples of the cheeks\'\'). Jakkolwiek trzeba potem rozetrzeć granice między paskami bo inaczej będzie to wyglądało jakbyśmy się "przystempelkowały" bezpośrednio zawartością opakowania, co nie będzie wyglądało naturalnie, ale sam pomysł nałożenia różu i dopasowanego rozświetlacza jest okej.
Wielkim zaskoczeniem jest dla mnie niesamowita trwałość - od rana do wieczora, nawet jakieś 10 godzin! (na nawilżonej suchej skórze i na podkładzie i na pudrze, ale również tylko sam na podkładzie, nie mam również nawyku dotykania twarzy). Lubię go nakładać puszkiem, chociaż można go oczywiście nałożyć pędzlem, tak będzie subtelniej chociaż trzeba będzie się trochę namachać. Lubię też używać tylko paseczka rozświetlającego a nawet użyć dużego puchatego pędzla do omiecenia policzków by uzyskać nienachalny efekt "glow". Używam go również do powiek (w końcu jest "multi use"...), ładnie je rozświetla, ale trzyma się na nich trochę krócej niż na policzkach.
Róż pięknie pachnie, jak perfumy na lato (podobno zapach jest podobny do D&G Light Blue), a ja osobiście uwielbiam perfumowane kosmetyki. Róż mnie nie uczulił ani nie zapchał, ale ja w sumie nie mam do tego skłonności. Po pół roku używania widzę tylko lekkie wgłębienie i puszek jest cały wybrudzony różem, szkoda że nie mogę kupić sobie dodatkowego puszka. No i szkoda, że dostępny jest tylko w zagranicznych drogeriach... Nie jest to może mój KWC, ale jest bardzo miły w użytkowaniu jeżeli będziecie miały kiedykolwiek okazję go wypróbować - to ze swojej strony polecam bardzo!

Używam tego produktu od: około pół roku
Ilość zużytych opakowań: jedno, mało jeszcze zużyte