Eco Spa, Glinka czerwona Montmorillonite

Eco Spa, Glinka czerwona Montmorillonite

Eco Spa Kosmetyczna francuska czerwona glinka przeznaczona jest do pielęgnacji cery mieszanej, tłustej i naczyniowej. Rozświetla skórę, dodając blasku i energii. Francuska glinka czerwona Montmorillonite to w 100 % naturalny produkt mineralny. Zawiera cenne mikroelementy i sole mineralne (między innymi wysokie stężenie krzemu, tlenku żelaza i tlenku wapnia).
Średni skład mineralny
Tlenek potasu K2O 3.10%
Tlenek tytanu TiO2 0.93%
Tlenek fosforu P2O5 0.15%
Zastosowanie:
Może być stosowana jako składnik kremów, lotionów, żeli do ciała i szamponów do włosów.
Maseczka na twarz i szyję. Po połączeniu z wodą (lub hydrolatem) tworzy gotową maskę do twarzy i całego ciała, którą można wzbogacić innymi substancjami (np. honeyquat lub zimnotłoczonymi olejami roślinnymi, olejkami eterycznymi). Do suchej glinki dolewamy taką ilość płynów, aby uzyskać konsystencję gęstej śmietany, po czym nakładamy na wybrany obszar. Wskazane jest aby nie doprowadzać do wyschnięcia maski (można np. spryskiwać ją mgiełką ulubionego hydrolatu, lub nałożyć wilgotny kompres).
Maseczka na ciało, do zabiegów Body Wrap zmieszana z algami mikronizowanymi oraz olejkami eterycznymi.
Dodatek do kąpieli.

w słoiku
50 – 100ml
rozświetlające
sypkie

• Montmorillonite (Red Clay)

Pomocna w naturalnej pielęgnacji

Przygodę z glinkami zaczęłam prawie rok temu od glinki Ghassoul z Zielonego Klubu i jest moim hitem w walce z zaskórnikami otwartymi. Niestety obecnie nie jest dostepna więc postawiłam na coś tańszego. Glinka czerwona nie ma na moją cerę tak wspaniałego działania, ale nie narzekam. Staram się stosować 2 razy w tygodniu, tuż po peelingu. Obecnie trochę zaniedbałam używanie glinki i widzę, ze mam więcej zatkanych porów. Doceniam naturalną pielęgnacje i wiem, że pomaga mojej skórze "utrzymać się " w dobrym stanie i zapobiegać zaskórnikom. Cera po użyciu jest idealnie oczyszczona, nie wysuszona, wyglada ładnie i zdrowo dzięki dostarczonym minerałom.

Używam tego produktu od: ok. 2 miesięcy
Ilość zużytych opakowań: ok. 50-100g