Mokosh Cosmetics, 100% olej lniany

Mokosh Cosmetics, 100% olej lniany

Olej lniany Mokosh jest tłoczony metodą „na zimno”. Zawiera niezwykle dużą liczbę naturalnych przeciwutleniaczy, chroniących organizm przed wolnymi rodnikami, a także nienasycone kwasy tłuszczowe takie jak: linolenowy (omega-3) i linolowy (omega-6) oleinowy (omega-9) oraz witaminy: A, D, E i K
„Polskie złoto” bo tak nazywany jest ten olej przyspiesza regenerację skóry. W pielęgnacji może być stosowany do wszystkich rodzajów skóry nawet trądzikowej. Stosowany na włosy zapobiega ich łamliwości, wypadaniu, dodatkowo nadaje im blask, odżywia je i nawilża.
Działanie oleju lnianego Mokosh:
- Nawilża, odżywia i spowalnia starzenie skóry
- Poprawia elastyczność skóry
- Uszczelnia barierę lipidową skóry
- Wspomaga ochronę przed wolnymi rodnikami
- Przyspiesza regenerację skóry po opalaniu i poparzeniach
- Delikatnie pielęgnuje skórę dzieci
- Skutecznie pielęgnuje skórę przy łuszczycy, egzemie i AZS
- Wzmacnia i regeneruje paznokcie
- Nawilża i poprawia kondycje włosów

Skład: Linum Usitalissimum (Linum) Seed Oil (Ecocert)

Cena: 45zł / 100ml.
/w/

• Linum Usitalissimum (Linum) Seed Oil (Ecocert)

jestem zachwycona

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona tym olejem. Zazwyczaj używałam oleju arganowego, ale w końcu postanowiłam to zmienić. Olej lniany był mi znany jedynie z kuchni, więc tym większe było moje zdziwienie, że istnieje też kosmetyczny.

Już na początku okazało się, że bardzo się polubimy. Zamówiłam go z myślą, że będę go używać do olejowania włosów. Nakładałam go na całą długość włosów omijając skalp raz w tygodniu i pozostawiałam na pół godziny. Potem myłam włosy. Stwierdziłam, że po lecie trzeba zadbać o naszą najpiękniejszą ozdobę i zrobić coś, żeby nie były suche i sianowate. Okazało się, że włosy po tym zabiegu są bardzo dobrze nawilżone, proste i gładkie. Byłam zaskoczona, bo nigdy nie osiągnęłam takiego efektu po innym oleju.

Na butelce były jednak podane przykładowe zastosowania oleju, które chętnie wypróbowałam. Najbardziej spodobał mi się pomysł dodania kilku kropel oleju do kąpieli. Mogłabym leżeć w wannie godzinami, a po takim szaleństwie skóra jest nawilżona, ale nie ma na niej tłustego filmu. Dodatkowo używałam tego oleju na twarz, aby wyrównać przebarwienia, a także sprawić, żeby skóra stała się delikatna i zniknęły z niej niedoskonałości. Zauważyłam wyraźną poprawę już po dwóch tygodniach. Co więcej ten kosmetyk nadaje się również do każdego rodzaju skóry. Nie byłabym sobą, gdybym nie wykorzystała oleju do czegoś jeszcze, na co wpadłam całkowicie sama - pielęgnacja paznokci tym olejem jest łatwa i przyjemna, a efekty widać już po kilku dniach. Paznokcie przestały się tak często łamać, są twarde i zregenerowane. Zamknięty w buteleczce posiada też aplikator w formie pipety, dzięki czemu możemy dokładnie odmierzyć ilość, której potrzebujemy. Tak dużo zastosowań oleju jest dla mnie potwierdzeniem, że warto zainwestować w to cudo. Jestem bardzo zadowolona z działania, ponieważ to kosmetyk, który naprawdę działa! Dodatkowo jest bardzo wydajny, wiec serdecznie polecam.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie używania pierwszego

Cóż to za cudo!

Dostałam go w Shinyboxie - nie ukrywam. Nie używam go też zatem długo, ale już mnie zachwycił.
Butelka jest mega porządna. Owszem, ciężka i teoretycznie średnio wygodna, ale nie wypada z otłuszczonej dłoni. Zdecydowanie ozdoba półeczki :) Wiem, co trzymam i opakowanie sprawia, że wiem też, za co zapłaciłam.
Dołączony kroplomierz do opakowania 100ml sprawdza się całkiem nieźle - zdecydowanie ułatwia nakładanie oleju na skórę głowy czy twarzy. Do nakładania na włosy po długości średnio się sprawdzi, ale możemy wydozować go na dłoń.
Moje włosy od razu polubiły się z tym olejkiem - po paru godzinach prawie cały się wchłonął. Tutaj pudełko subskrypcyjne chyba mnie przejrzało, bo od jakiegoś czasu nosiłam się z zamysłem kupna właśnie oleju lnianego, także trafili w dziesiątkę :)

Specyfik nałożyłam na twarz - na moją suchą i problematyczną cerę podziałał jak kojący kompres. Dość dobrze też się wchłonął, choć lekko lepka warstwa pozostała. W końcu to olej.
O działaniu na włosy już pisałam.
Ostatnio niechcący spaliłam się słońcem - skóra na ramionach odchodziła płatami i wyglądało to wyjątkowo nieestetycznie. Stosowałam rózne kremy i kremidła, jednak tylko ten olejek zadziałał tak, jak chciałam, aby coś w końcu na te ramiona podziałało. Posmarowałam się olejkiem przed wyjściem do pracy o 6:00 rano, mamy 19 - nadal ani jednej odstającej skórki, natomiast inne kosmetyki nie sprawdzały się - już po paru godzinach widać było, że schodzi mi skóra, nawet przy stosowaniu Emolium! Dramat. Teraz już mam myk, co robić z tak przesuszoną i odłażącą skórą :) Myślę, że na odstające skórki na nosie też się sprawdzi, dodatkowo olej lniany redukuje wydzielanie sebum - nada się nie tylko dla sucharów, jak ja, ale i dla osób borykających się z problemem przetłuszczającej się skóry.
Na moje suchary jednak podziałał jak wybawienie. Wiecznie łuszczące się łydki też prezentują się do tej pory świetnie - dodatkowo lekko błyszczą.
Zapach - początkowo silny, przeszkadzający mi. W buteleczce wręcz tragedia. Jednak po paru minutach, keidy utlenił się na skórze ten zapach w ogóle mi nie przeszkadza - wręcz jest przyjemny, trochę jak siano :D

Krótko mówiąc - działa. Jest naprawdę fajny. Ale to wciąż tylko - a może i aż - olej lniany, ma wszystkie jego właściwości i rzeczywiście pachnie jak świeżutki olej lniany prosto z rozlewni - miałam okazję wąchać.
Dlatego uważam, że jego cena jest zbyt wysoka. Serio? 60zł za 100ml? Mozna kupić taniej, spożywczy, teoretycznie o tych samych własciwościach i robiony tak samo. Chyba, że ktoś lubi płacić za opakowanie, a tutaj jest ono naprawdę urzekające (i też wielorazowe).

Zaznaczyłam, że kupię produkt ponownie - tak, kupię ponownie olej lniany. Chyba od pierwszych dwóch użyć wyjątkowo się polubiliśmy. Nie kupię jednak olejki z tej dokładnie firmy, bo nie lubię przepłacać. Nie będzie trudne znalezienie czegoś taniej.
Dodatkowo nurtuje mnie tu jedna rzecz - jakim cudem w opakowaniu znajduje się sam czysty olej lniany, jeżeli można używać go dwa lata od otwarcia? Czysty olej lniany należy przechowywać w lodówce a i to maksymalnie 4 tygodnie, o ile dobrze pamiętam...
Coś mi tu śmierdzi.

Cieszę się, że mogę ten produkt wypróbować, bo rzeczywiście działa cuda od razu. Jestem ciekawa, jak sprawdzi się długofalowo - a taka wielka butla pozwoli mi to sprawdzić.

Używam tego produktu od: niedawna, pierwsze użycia
Ilość zużytych opakowań: pierwsze, w trakcie