Ecolab, Szampon normalizujący do włosów przetłuszczających się

Ecolab, Szampon normalizujący do włosów przetłuszczających się

Eco lab szampon normalizujący zawiera ponad 97% składników pochodzenia roślinnego.
Ekstrakt z nasion pigwy zmniejsza przetłuszczanie się włosów i nadaje im jedwabistą gładkość.
Ekstrakt z bergamotki normalizuje równowagę wodno-lipidową.
Ekstrakty z werbeny i oczaru wirginijskiego wzmacniają uszkodzone włosy, zmniejszają podrażnienia skóry głowy, eliminują łupież. Działają antyseptycznie i tonizująco.
Ekstrakt z imbiru reguluje wydzielanie sebum i działa antyseptycznie.
Eco lab szampon normalizujący nie zawiera SLS, SLES, silikonów i parabenów oraz syntetycznych barwników i konserwantów.

Ulubiony do włosów przetłuszczających się :)

Jak do tej pory ulubiony :) Spośród szamponów których używałam ten najdłużej utrzymuje moje przetłuszczające się włosy świeże - o kilka godzin więcej niż pozostałe, odbija przy tym od nasady, a jednocześnie nie wysusza włosów średnio/wysokoporowatych na długości, wręcz przeciwnie - po przerzuceniu się na ten szampon ich kondycja poprawiła się :) Ogromny plus za naturalny i delikatny skład i wygodne opakowanie (chociaż chciałabym żeby był sprzedawany też w większych pojemnościach).

Ulubiony szampon bez mocnych detergentów

Moja skóra głowy ma tendencję do szybkiego przetłuszczania. Po odstawieniu mocnych detergentów szukałam szamponu, który sprawdzi się na moich włosach - i znalazłam! Szampon utrzymuje świeżość moich włosów dłużej, niż szampony z sls i inne, które testowałam. Pięknie pachnie, pieni się lepiej, niż inne delikatne szampony. Dla mnie strzał w dziesiątkę :)

Tak!

Szapon kupiony ze względu na naturalny skład i pigwowy zapach nie rozczarował mnie. Mimo nieco wysokiej ceny w stosunku do pojemności, kupuję butelkę za butelką. Szampon jest gęsty, zawiesisty, ale łatwo go rozprowadzić na włosach i dobrze się pieni. Ładnie myje skórę głowy i domywa z włosów resztki oleju. Zapach prześliczny.

Niestety nie...

Bardzo lubię kosmetyki tej firmy, jednak ten szampon nie przypadł mi do gustu. Mam przetłuszczające się włosy, a po tym szamponie włosy przetłuszczały się jeszcze szybciej, równocześnie były raczej przesuszone i szorstkie. Najgorzej przeszkadzał mi zapach, nie tyle zapach samego szamponu (był nawet ok), tylko zapach który zostawał na włosach po ich umyciu - był nieprzyjemny i kojarzył się z nieświeżymi włosami!

Jestem na nie

Szampon bardzo, bardzo słaby. Kupiłam, kiedy moje włosy wymagały codziennego mycia i szukałam delikatnego myjadła - wiedziałam, że szampon nie da rady ograniczyć mojego przetłuszczania (mogą to zrobić tylko leki). Myjąc tak czy tak codziennie, nie zwracałam uwagi na to, czy przyspiesza przetłuszczanie, czy nie, moje włosy na drugi dzień i tak nie nadawały się do niczego, nawet suchy szampon sobie z nimi nie radził. Plusem szamponu jest oczywiście jego delikatność, nie wysusza biednych i narażonych na zniszczenia włosów na długości :)
Jednak kiedy od półtora miesiąca znów jestem na lekach (szamponu używam 2,5 miesiąca), przetłuszczanie trochę się zmniejszyło i mogę myć aż co drugi dzień. Niestety, myjąc Ecolabem, na ten drugi dzień włosy są oklapłe i ratuję się suchym szamponem. Przy innych Garnierach, Niveach się to nie dzieje. Widocznie mojej skórze służą jednak mocniejsze detergenty. Szampon ładnie pachnie, ale w sumie co z tego, skoro jest średnio wydajny a i zdarzało się, że nie domył oleju czy nawet odżywki położonej przed myciem. No i zamiast ograniczać - wzmaga przetłuszczanie. Liczyłam na coś lepszego, nie polecam.

Przeciętniaczek

Potrzebowałam dobrego szamponu do włosów przetluszczajacych się (czyli moich). Majac na mysli dobry, chodzilo mi o to, zeby wlosy 2 dnia wygladaly w miare dobrze. Pokladalam w nim spore nadzieje, ale niestety po 2 miesiacach stosowania wiem, ze to nie to.
PLUSY:
- sklad
- ladny zapach, rzadko sie zdarza w szamponach do wlosow tlustych

MINUSY:
- wlosy szybko przetluszczaja się, moze i szybciej niz po jakims "zwyklaku" z silnymi detergentami typu sles, sls (unikam jak ognia)
- wlosy wygladaja na niedomyte, czasami nieswieze mimo mycia, wiec w rezultacie trzeba je myc codziennie, a nie tego chcialam

Reasumujac sklad szamponu jest super. Dla osob ceniacych kosmetyki naturalne jak najbardziej. Cena 16 zł. Duzo i nieduzo. Biorac pod uwage fakt, ze lepszy efekt mialam po szamponie Alterra z Rossmanna, gdzie w promocji mozna kupic za 6-7 zł (normalnie 10) to po co przeplacac.
Jesli chodzi o mnie, to wiecej nie bede stosowac szamponow do wlosow stricte tlustych, bo one nie do konca sprawdzaja się.

Ok ale nie normalizuje

Kupiłam zachęcona opiniami o wydłużeniu świeżości włosów. Opakowanie i zapach ok, konsystencja glutka aż tak nie przeszkadza. Nieźle się pieni.
Bardzo go polubiłam. Ma świeży zapach z wyczuwalną nutą pigwy. Konsystencja żelowa, przezroczysty, dobrze się pieni, łatwo i przyjemnie się aplikuje - nie jest tępy, bez problemu rozprowadza się po włosach. Nie plącze włosów nadmiernie, a podczas mycia daje fajny poślizg, dzięki czemu mam uczucie nawilżania. Włosy są po nim ładnie błyszczące, dobrze się układają i wyglądają zdrowo.
Niestety raczej nie stwierdziłam obiecywanego wpływu na przetłuszczanie włosów , włosy utrzymywały świeżośc tak samo albo nawet odrobinę krócej. Po kilku zastosowaniach z rzędu mam też wrażenie że włosy wyglądają nieco gorzej. Taki dziwny ni to przyklap ni to przesusz. Będę jeszcze testować inne wersje ale zdecydowanie coś w tym szamponie nie zachwyca

Da się lubić, ale oczyszcza średnio dobrze

Niestety nie stwierdziłam obiecywanego wpływu na przetłuszczanie włosów - wręcz przeciwnie, włosy odrobinę krócej utrzymują świeżość. Po kilku zastosowaniach z rzędu mam też uczucie niewystarczającego oczyszczenia i muszę się wspomagania mocniejszym kosmetykiem myjącym. Działania normalizującego także nie uświadczyłam. Dlatego też, pomimo całej mojej sympatii do niego, szampon dostaje tylko 3 gwiazdki. Jest fajny i lubię go, ale niestety nie robi tego, co szampon do włosów przetłuszczających się robić powinien - dokładnie oczyszczać i nie przyspieszać ich przetłuszczania.

cudo

uwielbiam ten szampon. Już w trakcie mycia jestem zadowolona. Pieni się bardzo dobrze. Owszem ma konsystencje gluta, ja niewielką ilość wlewam w zagłębienie dłoni i rozrabiam wodą, przez co jest na prawdę wydajny. Włosy w trakcie mycia są wygładzone, nie plączą się. Pomógł mi jeśli chodzi o przetłuszczanie, od pierwszego mycia widziałam różnicę. Dobrze zmywa oleje. Świetny naturalny skład. Polecam

Konsystencja gluta - poza tym szampon jest b. ok. Szampon przez konsystencję poszedł w 2 tygodnie

Szampon ten był niezły, ale glutowata konsystencja - przez co był niewydajny, obniża mu ocenę.

Moje włosy są bardzo trudne w pielęgnacji. W stanie naturalnych (czyli bez jakichkolwiek zabiegów chemicznych) były ciężkie, często miały efekt „naleśnika” czyli włosów przyklejonych do głowy. Dodatkowo przetłuszczające się bardzo mocno – ŁZS, co powoduje dodatkowo problemy na tle podrażnień, łupieżu alergii. Dlatego przeszłam wiele zabiegów chemicznych by choć trochę zmusić je do układania. Miałam wielokrotnie farbowane – od czerwieni (bakłażan, wiśnia), przez brąz po po raz kolejny czerwień – obecnie farbowane na brąz z czerwonymi pasemkami (w planach bordo / wiśnia). Dodatkowo niestety przeszły bardzo ciężki zabieg – trwała ondulacja – niestety został wykonany bardzo źle – za dużo wylanego płynu do skręcania przez co były spalone. Przez to dostały efektu „puchu” co utrudnia jeszcze bardziej pielęgnację. Przez to wszystko lubią lekkie sylikony i inne polimery (jednak w ograniczonej ilości, bo lubią on podrażniać skórę głowy). W stylingu akceptują wyłącznie żele, gumy i pasty oraz lekkie lakiery - pianek nie cierpią (choć ostatnio je testuję i są dni gdy je akaceptują). Kochają bezgranicznie aloes, zioła i proteiny - najbardziej kreatynę i jedwab + glicerynę jako humektant. Nie lubią żadnych olei stosowanych przed myciem, ale w kosmetykach oleje kochają (najbardziej arganowy).

Opakowanie typu 'klik' czyli jedno z tych b. wygodnych. Jednak opakowanie nie nadawało się do tej konsystencji. Konsystencja typu glut, czyli tylko do wychlapywania przez co szampon był nie wydajny, bo potrafiło więcej wyjść za jednym razem.

Poza tym szampon dobrze oczyszczał włosy. Nie zmniejszył przetłuszczania, ale moje włosy w tej kwestii są b. trudne i tylko 2 szampony działają tu idealnie - mrs. Potter's z arniką oraz Agafii na cedrowym propolisie nr. 1. Poza tym dobrze się pienił (mnie samej SLES nie przeraża) mimo słabszego pieniacza. Poza tym dobrze oczyszcza - włosy są oczyszczone, nie ma na nich nic zbędnego. Puszenie jest, ale to szampon do włosów typowo tłustych, więc to normalne. Poza tym nie odczuwam po nim efektu naleśnika - są puszyste i ładnie odświeżone. Zapach jest b. delikatny i przyjemny.

Wydajność jest niska przez b. glutową konsystencję - po 2 tygodniach szampon znikł. To mnie do niego zniechęca, bo i cena jest ok i działanie jak i dostępność jest b. dobra. Szkoda, że ktoś zwalił konsystencję. Będę testować kosmetyki z tej serii, ale na pewno tego szamponu nie kupię.

Skuteczny

Bardzo dobry, lekki szampon o wspaniałym składzie. Nie przesusza wrażliwej skóry głowy, a dobrze doczyszcza, bez problemu zmywa oleje i maski. Pozytywnie wpływa na regulację przetłuszczania skóry (zwłaszcza gdy jest łączony z nawilżaniem skalpu maskami/olejami). Wydajny.

Ilość zużytych opakowań: wciąż jedno, na zmianę z innym szamponem