Marba Cosmetics, Body Club, Balsam do ust (różne rodzaje)

Marba Cosmetics, Body Club, Balsam do ust (różne rodzaje)

Balsam ochronny do ust Body Club z formuła z witaminą E przynosi ulgę wysuszonym i spierzchniętym ustom. Balsam pomaga utrzymać optymalny poziom nawilżenia, dzięki czemu usta odzyskują objętość, miękkość i aksamitną gładkość.
Dostępny w wersjach:

zapachowa
w słoiczku
<10ml

Nic szczególnego

Mam jagodową wersję kupioną kiedyś w Biedronce. Urzekła mnie sówka, więc wzięłam w sumie bardziej jako pamiątkę z wakacji niż faktycznie jako kosmetyk. Sówka jest urocza i chyba to by było tyle dobrego na ten temat. Pachnie chemiczną jagodą, drapie w gardło, a produkt jest głęboko osadzony i trzeba się trochę nagrzebać, żeby coś wyciągnąć. Ogólnie nie polecam.

Nie przypadł mi do gustu

Balasam poza wyglądem pojemnika i zapachem nie posiada innych plusów. Po nałożeniu nie nawilża, jedynie zostawia tłustą warstwę która bardzo szybko znika.

Urocze sówki :)

Mam manię kupowania ładnych rzeczy. Oprócz fioletowej sówki mam jeszcze różowego kota...
Ale do rzeczy. Liczyłam się z tym, że trzeba wygrzebywać balsam paznokciem, więc nie jest to wielka wada. Balsamik bardzo ładnie pachnie i wygląda gdy stoi koło monitora, i na tym jego właściwości się kończą. Niestety nie nawilża ust. Tworzy na ustach sztuczną warstwę, która nie ma zamiaru robić żadnych odżywczych rzeczy.

Poza zapachem- nic wiecej

Kupiłam go na promocji -55% w Rossmanie bo mój balsam akurat się skończył. Pierwsze wrażenie zrobił miłe, bo pięknie pachniał. Ale zaraz po użyciu bardzo się rozczarowałam. Balsam jest mokry, nie nawilża tylko rozjeżdża się na ustach. Przy większym wietrze jak teraz jesienią powoduje że mam jeszcze bardziej przesuszone usta. Jestem rozczarowana, bo nie dam rady go zużyć mimo ładnego zapachu.

Mały, ale niezły

Sówka spodobała się mojej córce, a że skład nawet przyzwoity (stara wersja to sama wazelina, nowa - wysoko oleje i masło shea) i drobiazg całkiem słodki, raczej nie musiała mnie przekonywać ;) Oczywiście również podbierałam ;)

Działanie: Balsam raczej nazwałabym ochronnym i zmiękczającym niż regenerującym. Spierzchniętej skórze nie pomoże, po prostu ochroni tę zdrową. Dziwię się jednak aż tak złym opiniom, bo ogólnie daje sobie radę: smarowane nim wargi są nawilżone, miękkie i nie przesuszają się pod wpływem wiatru czy suchego powietrza.
Słabiutko jest za to z trzymaniem się ust. W chłodzie jest jako-tako, ale przy wyższych temperaturach spływa i ochrona znika po bardzo krótkim czasie. Przekłada się to oczywiście na bardzo kiepską wydajność, bo trzeba dokładać. Jeżeli uwzględnić małą pojemność, produkt robi się niezbyt korzystny cenowo. Ale muszę też dodać, że nanosiłyśmy go bardzo mało i używałyśmy dość długo.

Kwestie techniczne: Opakowanie nie jest bardzo małe, więc nieco niewygodne, ale nadrabia gadżeciarskim wyglądem i nie najgorszym wykonaniem. Gorzej z zapachem - ok, nie lubię pachnących produktów do ust, ale jeśli już pachną, to mogłyby mieć troszkę mniej syntetyczny wydźwięk.
Mieszane uczucia może budzić sposób aplikacji, ale przynajmniej pod nakrętkę nie wpada kurz, jak w starym, dobrym Carmex ;)

Podsumowując: Trochę, jak z jajkiem EOS - sprawdza się, ale bez szału, a głównym atutem jest opakowanie ;)

Jestem jedną z wielu (z pewnością) co wzięły ten balsam przez opakowanie.
Skład był dla mnie w porządku.
Po otwarciu zapach bardzo mi przypadł. Niektóre balsamy po kilku miesiącach od otwarcia zaczynają pachnieć..dosłownie brzydko. Ten pachnie tak samo słodko jak po otwarciu co uważam za plus ale.. Ten balsam jest moim zdaniem tylko dopełnieniem w ciągu dnia niż balsamem na noc, czy na dwór.. Uważam, że wtedy byłaby to za słaba ochrona.. A tak grzecznie sobie "siedzi" i patrzy tymi czarnymi oczętami..

Opakowanie kusi

Posiadam wersję truskawkową oraz jagodową.Opakowani niewątpliwie skłania do zakupu. Po odkręceniu łepka sowy naszym oczom ukazuje się mała ilość balsamu do ust, który musimy nakładać palcami. Taki sposób jest na pewno bardzo nie higieniczny. Produkt jest dość tłusty i ma trochę chemiczny posmak, szczególnie truskawka. Nawilżenia tutaj nie ma jak dla mnie tylko połysk ust i tyle. Jak dla mnie to więcej frajdy z balsamu będzie miało dziecko. U mnie stoi na półce i pełni tylko funkcję ozdobną.

Wersja klasyczna, bananowa: taki sobie balsamik

Kupiłam wersję bananową, bez sów i innych zwierzątek ;)- ale za to w kształcie jajka.
Szkoda, że Wizaż grupuje wszystkie balsamy z serii, i te "zwierzątkowe", i te w kształcie jajka czy okrągłe, w jednym opisie produktu. Z tego co widzę po recenzjach, są to różniące się między sobą skutecznością balsamy, nie wspominając o tym, że mają jednak inne składy.

Balsamu jest dużo, jest wewnątrz "zamontowany" podobnie jak wygląda to w Eos. Jest wygodny w aplikacji, ma przyjemną, kremową formułę lekko natłuszczającą usta, zostawia delikatny film ochronny. Lekko pachnie bananem, choć jak dla mnie zapach zdecydowanie za krótko utrzymuje się na ustach. Liczyłam na coś więcej, na czysto bananowy szał - skoro już kupuję taki wariant, niech on pachnie choć przez parę minut, i to wyraziście! Tymczasem zapach jest taki asekuracyjny, dla tych z nas, które łakną wyrazistości może okazać się za słaby, ale za to nikomu nie będzie przeszkadzał. Ale jednak, gdy ktoś sięga po wariant zapachowy czy smakowy, to robi to zapewne licząc na moc tego zapachu / smaku. Jest to więc trochę rozczarowanie.

Działanie - lekko nawilżające i natłuszczające. Balsam jest fajny, ale nie jest wybitnie skuteczny, do Tisane sporo mu brakuje. Ot, takie podręczne smarowidełko do torebki. Nie uczyni nic nadzwyczajnego, ale jeśli nie mamy akurat większych problemów ze skórą ust, do smarowania ich w ciągu dnia wystarczy.

Opakowanie wygodne w użytkowaniu, dobrze się zakręca, nie otwiera się samo. Plusem jest żółty kolor, dzięki czemu balsam łatwo jest wyłowić wzrokiem w czeluściach torebki.
Cena wygórowana jak za tą jakość (w Rossmanie płaciłam 13,90).

W sumie nie ma się do czego przyczepić, nie jest zły, rewelacyjny też nie. Można kupić, smarować, zużyć bez żalu. Czy kupię ponownie? Nie wiem, sporo takich podobnych na rynku, a nuż się skuszę. A może nie. Bez deklaracji. Związana na stałe jestem tylko z Tisane w słoiczku ;)

Fajny gadżet

Kupiłam ten balsam bo wpadło mi w oki opakowanie..... Wybrałam wersje bananową, niewiem czemu.... Może z ciekawości bo nigdy nie miałam kosmetyku o tym zapachu. Co mogę napisać na temat tego produktu? A no to ,że nie jest źle. Pachnie rzeczywiście bananem, dobrze nawilża usta ( chodz na krótko), jest doś ć wydajny. Nie wiem czy kupie ponownie bo lubie eksperymentować ale z pewnością jestem zadowoloba z zakupu.

Bardzo słaby :(

*raspberry kiss (kształt jajka)*

Zacznę od opakowania, a później przejdę do zawartości.

Bardzo słabe, plastikowe opakowanie. Niby jest zamknięte, ale jednak cały czas się samo otwiera. Jedynie kształt naprawdę mi się podoba :)

Jeśli chodzi o zawartość, to jest równie kiepska co opakowanie. Balsam niby nawilża usta, ale po 5min od nałożenia już go na nich nie ma, a poza tym mam odczucie, że są jeszcze bardziej wysuszone niż przed jego zastosowaniem. I ten zapachu... jest okropny. Naprawdę nie znoszę malin, ale dostałam go od koleżanki na prezent, a ona musiała tego nie wiedzieć :/

Podsumowując, oddam go kuzynce, może się ucieszy :)

Badziew

Posiadałam balsam o zapachu bananowym w zwykłym okrągłym słoiczku. Balsam oprócz bardzo ładnego zapachu słodkiego banana nie robił zupełnie nic z ustami. Opakowanie nie wygodne chociaż te opakowania w kształcie sówek wyglądają uroczo. Balsam nie był zbyt wydajny, w ogóle nie nawilżał i błyskawicznie schodził z ust. Nie polecam.

Soczysta pomarańcza

Bardzo przyjemny balsam. Nie dość, że jest w przesłodkim opakowaniu to jeszcze pachnie naprawdę soczystą pomarańczą. Nawilża delikatnie, nie obciąża ust. Naprawdę bardzo przyjemny w użyciu balsam.
Aplikacja palcami mi nie przeszkadza, dbam o higienę rąk ;)
Na dłuższą metę może nie zauważymy super działania, ale ja używam kilku balsamów jednocześnie, a ten po prostu poprawia mi humor swoim zapachem :) W środku jesieni mamy pełnię lata o zapachu pomarańczowego koktajlu :)