Kerastase, Reflection, Bain Chroma Captive (Kąpiel do włosów wydobywająca blask włosów koloryzowanych)

Kąpiel Bain Chroma Captive nadaje połysk i lekkość włosom koloryzowanym, usuwa wszelkie osady, które nadają włosom koloryzowanym matowy wygląd. Podkreśla blask koloru, nadaje lustrzany połysk, jednocześnie chroniąc włosy przed szkodliwym działaniem z zewnątrz. Chroma Captive posiada technologię System Captive, która w sposób hamuje blaknięcie koloru i gwarantuje jego żywą barwę do 40 dni. Barwniki wnikające we włókno włosów są dodatkowo stabilizowane w strukturze włosa. Zawarty olej lniany i ceramidy naprawiają i uszczelniają włókna włosów dla maksymalnej jednorodności struktury i refleksji światła.

Sprzymierzeniec w walce z suchymi wosami

Lato i ostre słońce to nie jest dobry czas dla kogoś, kto ma rude, kręcone wlosy. Takie włosy z natury kochają się przesuszać i mają tendencję do sianowacenia, o ile się ich nie pielęgnuje odpowiednio. Zdecydowałam się na ten szampon własnie z tego względu.

Szampon pachnie cukierkami i owocami. Pieni się bardzo dobrze, wystarczy niewielka ilość (plus za wydajność). Lagodnie ale skutecznie uwalnia wlosy od wszelakich zanieczyszczeń i resztek produktów do stylizacji. Ja nie wierzę w żadne właściwości pielęgnacyjne szamponów, od tego są odżywki, więc dla mnie najważniejsze jest, by szampon lagodnie i skutecznie domywał nie czyniąc przy tym włosom szkody. I ten szampon spełnia to kryterium.

Pozostawia włosy niesplątane i gładkie (oczywiście nie odważyłabym się ich czesać bez odżywki/maski). Z mojego naturalnego rudego koloru wydobywa lekki połysk. Wierzę, że ktoś, kto ma farbowane wlosy uzyska efekt bardziej spektakularny.

Na plus liczę też, że szampon nie obciąża absolutnie włosów. Niestety, cena tego szamponu ( jak i całej linii Kerastase) jest zaporowa.

Czy kupię ponownie? Nie wiem, gdyż lubię zmieniać produkty pielęgnacyjne, by wlosy za bardzo się nie zbiesiły i nie przyzwyczaiły do jednego.

Używam tego produktu od: miesiąca regularnie
Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego pełnowymiarowego.