Thalgo, Soin Nurrissant, Bio-Marine M.P.S. Cream (krem z mukopolisacharydami)

Thalgo, Soin Nurrissant, Bio-Marine M.P.S. Cream (krem z mukopolisacharydami)

Odżywczy i nawilżający krem przeznaczony do pielęgnacji skóry suchej i bardzo suchej (przesuszonej). Pomaga zapobiegać zmarszczkom. Szczególnie polecany w ekstremalnych warunkach atmosferycznych (silny wiatr, zimno, mocne słońce) - wówczas jako pielęgnacja dzienna. Przez cały rok aplikowany na noc - utrzyma odpowiedni poziom nawilżenia i odżywienia skóry. Idealny dla skór nawet bardzo wrażliwych.

Aktywne składniki:

- proteiny morskie i zooplankton - działają przeciwzmarszczkowo,

- mukopolisacharydy - nawilżają skórę,

- ekstrakty algowe - nawilżają, odżywiają i remineralizują, neutralizują wolne rodniki.

Bardzo dobry

Używałam go kilka ładnych lat temu, gdy byłam jeszcze szczęśliwą posiadaczką cery suchej (obecnie jestem nieszczęśliwą posiadaczką cery mieszanej), a mimo że upłynęło sporo czasu, doskonale go pamiętam. Mojej suchej cerze bardzo odpowiadał. Jest badzo ale to bardzo tłusty, więc nie polecam osobom których cera ma choćby najmniejsze skłonności do zatykania porów czy świecenia się. Rewelacyjnie nawilżał, wspaniale wzmacniał i koił skórę, doskonale chronił przed mrozem (używałam go zimą), nadawał się również (może nawet bardziej) jako krem na noc. Jest tak niesamowicie tłusty, że pamiętam, że przed nałożeniem makijażu musiałam czekać aż się wchłonie min. 20 minut i jeszcze usuwać nadmiar chusteczką. Tym niemniej warto się pomęczyć, o ile każdej zimy męczyłam się z przesuszoną i podrażnioną skórą, której nic nie było w stanie nawilżyć, gdy używałam tego kremu nie odczuwalam absolutnie żadnych dolegliwości tego rodzaju. Krem ładnie pachniał i dobrze się rozprowadzał. Polecam osobom o bardzo suchej skórze, potrzebujących naprawdę silnie odżywczego i kojącego kremu, szczególnie gdy na dworze wiatr i mróz, w domu kaloryfer a w biurze klimatyzacja.