Oriflame, Eclat Femme Weekend EDT

Oriflame, Eclat Femme Weekend EDT

Radosny, kwiatowo-owocowy bukiet pełen subtelnej elegancji i niewymuszonego wdzięku. Poczuj ekscytującą świeżość bergamotki, soczystość czerwonej porzeczki i aksamitne muśnięcie brzoskwini. Następnie zanurz się w objęcia róży stulistnej i powoli odkrywaj urok białej frezji i świeżość zielonych nut. Rozkoszuj się niespiesznie drzewnym aromatem i zmysłową wonią piżma.

Nuty zapachowe: bergamotka, czerwona porzeczka, brzoskwinia, róża stulistna, frezja, zielone nuty, nuty drzewne, piżmo.

Rekomendacja
na dzień, na wieczór
50 - 100ml

67% jesień/zima 33% wiosna/lato

Moje ukochane perfumy

Zakochałam się w tym zapachu, jak tylko został mi on zarekomendowany. To mój absolutny top, ponieważ jestem fanką delikatnych, orzeźwiających zapachów. Przepiękne nuty brzoskwini bardzo ładnie rozwijają się na mojej skórze, płynnie przechodząc w wyczuwalne nuty frezji. W ogóle ten zapach to prawdziwy kwiatowo-owocowy bukiet. Dla mnie to idealny zapach dzienny, który najchętniej stosuje wiosną i latem.
Trwałość perfumy nie jest mistrzostwem świata, aplikację trzeba ponawiać raczej częściej niż rzadziej. Flakon jest bardzo minimalistyczny, nienadzwyczajny, ale wygodny. Jeśli ponawia się aplikację bardzo często, na pewno nie wystarczy na długo, ja jednak kolejny flakonik kupuje zwykle po kilku miesiącach. Po psiknięciu wyczuwalna jest dość mocna woń alkoholu, która na szczęście szybko znika. Perfumy można kupić za przyzwoitą cenę, warto poczekać na promocje, by kupić produkt w cenie poniżej 50zł.

lekki i nieagresywny

Ot, typowy "katalogowy" zapach. Lekki, przyjemny, bezpłciowy i nierozwijający się. Noszę go wiosną i latem do pracy, aż go wykończę. Do tego nadaje się idealnie - nie narzuca się, jest bliskoskórny, nikt go nie zauważa zbyt mocno, a daje jakieś poczucie, że czymś pachniemy. Trzyma się bardzo krótko.

Klasyczny i piękny

Zapach z gatunku tych,który pasować będzie zarówno młodziutkiej dziewczynie,jak i dojrzałej kobiecie.Jest lekki,świeży i bardzo kobiecy.Na każdą okazję i w zasadzie na każdą porę roku,choć ja używam go wiosną i latem.Trwałość dobra,na ubraniach utrzymuje się znacznie dłużej.Klasyczny,wygodny w użytkowaniu flakon.

Nic odkrywczego

Wpoda toaletowa owocowa,z nuta kwiatowa.Typowa na letnie dni,niezobowiazujaca.Mysle,ze podobny zapach gdzies juz byl.Wiec to nic odkrywczego i oryginalnego.Ładne,subtelne do letniej sukienki,na spacer.

Uniwersalna woda toaletowa :)

Cudowna perfuma. Ma fajny zapach, nie słodki, cukierkowy, ale też nie ciężki, duszący. Idealna dla nastolatki, jak i dla dorosłej kobiety. Wybrałam porę dnia "na dzień", ale uważam, że jest idealna zarówno na dzień, jak i na wieczór. Chociaż faktycznie, latem można pokusić się o coś ciut lżejszego :)

Jedna z lepszych kompozycji od Oriflame

To jeden z trzech perfumów od Oriflame, jakie posiadam w swojej kolekcji. I z pewnością jest to zapach najbardziej udany,

Zacznę od tego, co dla perfum Oriflame jest nietypowe - ten zapach ewoluuje! Zachowuje się dokładnie tak, jak powinny działać dopracowane kompozycje: wyraźnie można wyczuć tu nutę głowy, serca i głębi. Niestety, inne propozycje od znanej marki katalogowej mają to do siebie, że są wyjątkowo płaskie i jednowymiarowe.

Tuż po otworzeniu flakonu do naszego nosa dociera słodka, różano-brzoskwiniowa woń, przełamana goryczą piżma. Początkowo zapach wydawał mi się zbyt intensywny i duszący, jednak cieszę się, że dałam mu szansę. Bowiem gdy już osiądzie na naszej skórze, staje się subtelniejszy, róża nieco niknie, pozostaje natomiast szczypta brzoskwini z wyraźnie wyczuwalną frezją. Przejście jest bardzo płynne, odpowiada mi w stu procentach.

Zapach trzyma się bardzo blisko skóry, a jego trwałość szacuję na 4 do 5 godzin (oczywiście na ubraniach pozostaje na dłużej).

Kompozycja ta zaciekawiła mnie interesującą zmianą pomiędzy nutą głowy, a nutą serca. Jest coś intrygującego w tym, jak słodko-kwiatowy aromat zmienia się w coś wytworniejszego, nieoczywistego. Brawa dla Oriflame za uratowanie honoru, bo po kilku niepowodzeniach naprawdę miałam ochotę spisać perfumy tej marki na stratę.

Jeśli chodzi o noszenie zapachu, to jest on wyjątkowo uniwersalny. Nada się do biura, na randkę w kinie, jak i na imprezę z przyjaciółmi. Mnie nosi się go dobrze tak w dzień, jak i wieczorem, ponieważ jest bardzo kobiecy, delikatnie wytworny, ale nie przesadnie ekskluzywny. Co więcej, wydaje mi się, że ma duży zasięg, jeśli chodzi o wiek: potrafię wyobrazić sobie noszącą go zarówno młodą dziewczynę, jak i dojrzałą kobietę.

Daję mu pięć gwiazdek głównie za to intrygujące mnie przejście od nuty głowy do serca. Jest to jedna z nielicznych kompozycji, która zaskoczyła mnie tak nieoczywistą przemianą.

rewelacja

Bardzo ładny, kwiatowo- owocowy zapach. Idealny na dzień, porą wiosenno-letnią. Subtelny, słodki ale nieoczywisty, jeden z ładniejszych zapachów Oriflame na porę wiosenną. Mój nos jest wybredny i zapachy szybko go nudzą, ale ten ma w sobie to coś, że do niego wracam. Nie wiem czy kupię ponownie tylko dlatego, że chciałabym potestować coś innego.

Rozkwita dosłownie i w przenośni

Mam opakowanie 30ml, które pięknem swojego flakonika bije wszystkie inne na łeb i szyje - jest eleganckie, luksusowe.

Nie lubię otrzymywać zapachów w prezencie. Duszę się kolejny rok z perfumami, które podostawałam, bo nie chce kupować kolejnego flakonika do kolekcji, która jak na standardy osoby, której perfumy służą długo - jest już i tak spora.

Z tym zapachem na początku się nie polubiłam. Preferuje zapachy świeże, kwieciste, owocowe, te natomiast są słodkie, cięższe. Wraz z częstością ich używania lubiłam je coraz bardziej. W końcu mogę stwierdzić, że mi się podobają. Mój chłopak również zwracał uwagę, że ładnie pachnę.
Dodatkowo przypomniałam sobie, że jak miałam może z 5latek to bardzo, ale to bardzo podobały mi się perfumy mojej mamy, a opakowanie roletki, choć z pozdzieranymi napisałam, trzymałam do czasu otrzymania tych perfum, bo... pachną pawie identycznie! Ba, może nawet i identycznie, tylko przez lata, ten pozostały zapach w roletce stracił swój potencjał.

Wyczuwam różę, być może te cięższe nuty to piżmo, ale czuje też drzewo sandałowe, które uwielbiam w perfumach. Obecne są też te zielone nuty, nadające świeżości i faktycznie sprawia to, że zapach jest z tych słodszych, cięższych, ale nie jest duszący. W miarę noszenia uwalniają się kwiatowe nuty.

Utrzymuje się na mnie kilka godzin: 6-7, coś w tych okolicach.

Mój ulubieniec

Jeden z moich ulubieńców. Zużyłam do tej pory 3 flakony i na pewno będę go kupować nadal. Jest bardzo świeży i lekki, kwiatowy. W katalogu jego cena jest dosyć wysoka bo około 105 zł ale na allegro kupuje za 40 zł. Nie jest to raczej trwały zapach dlatego psikam się nim kilka razy dziennie. Flakon tak średnio mi się podoba, najgorsza jest ta plastikowa zakrętka, ale mogę to wybaczyć, bo zapach dla mnie jest idealny.

Kolejny wielki zawod Oriflame

Jest to moj drugi zapach Oriflame i drugi tak baaaardzo nieudany.
Strona zapachowa znow sugerowala zapach cieply, otulajacy... Ciepla, dojrzala brzoskwinia, pizmo. Jakze mi przypadlo do gustu.
Na szczescie zakupione za 25zl..
W rzeczywistosci- piekny flakonik, matowy.
Zapach?
Wstretny. Ja czuje tylko do bolu slodka gruszke i cos jakby trawe cytrynowa? Chwilami przebijajaca...jak kostka do wc o zapachu lemon..
Do tego kolejne migrenogenne nuty.
Zapach nie rozwija sie wcale, nie czuje tego ciepelka,o ktorym marzylam.
Dla mnie jak tani smierdziuszek dla nastolatki. Niestety. :(
Trwalosc? Zadziwiajaca dluga.. Spryskana rano, pod wieczor nadal czuje na nadgarstkach i to dosc intensywnie.

Świeża elegancja

Woda pachnie elegancją, jest świeża, odpowiednia na lato. Są nuty kwiatowe i owocowe. Bardzo proste opakowanie, mogłoby być lepsze. Woda warta ceny promocyjnej.

Nie zachwyca

Wydaje mi się, że próbka pachniała dużo lepiej. Jak dla mnie nie jest to zapach z nutami kwiatowymi, bo ich po prostu nie wyczuwam. Jest nieświeży, nieprzyjemny, drażniący. Jestem skłonna powiedzieć nawet, że momentami mdły.
Jak to bywa w przypadku perfum z Oriflame, są nietrwałe. Cena nie adekwatna do jakości i trwałości.
Gdy użyłam, miałam ochotę się pozbyć z siebie tego zapachu. Moim zdaniem dużo lepszy od "My Naked Truth", bo mało co jest w stanie przebić jego nieprzyjemny chemiczny zapach, jednak nie jest też zbyt przyjemny. Jestem wielką zwolenniczką zapachów świeżych, kwiatowych, a tego nie jestem w stanie znaleźć tutaj. Nie zużyłam nawet jednej buteleczki.
Flakonik może być.