Eucerin, Ochrona Przeciwsłoneczna, Krem - żel do twarzy SPF 50+ suchy w dotyku

Eucerin, Ochrona Przeciwsłoneczna, Krem - żel do twarzy SPF 50+ suchy w dotyku

Eucerin Sun Krem - żel do twarzy SPF 50+ suchy w dotyku z bardzo wysokim współczynnikiem ochrony przeciwsłonecznej, opracowany specjalnie dla skóry tłustej i trądzikowej. Łączy wysoce efektywną ochronę przed uszkodzeniami skóry wywołanymi działaniem promieni słonecznych i aktywne składniki, które mają na celu poprawę stanu skóry.
Specjalnie opracowana technologia Oil Control odpowiada na potrzeby skóry tłustej i trądzikowej. Formuła z Karnityną regulującą wydzielanie sebum i połączenie trzech matujących pigmentów absorbujących lipidy zapewnia natychmiastowy i długotrwały efekt matujący, nawet w gorących i wilgotnych klimatach. Połączenie Licochalconu A i Kwasu glicyretynowego zapewnia ochronę biologiczną komórek. Licochalcon A to silnie działający, naturalny przeciwutleniacz, który chroni komórki skóry przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, a Kwas glicyretynowy wspiera naturalne mechanizmy obronne DNA komórek skóry.
Eucerin Sun Krem - żel do twarzy SPF 50+ suchy w dotyku nie zatyka porów, nie zawiera substancji zapachowych i parabenów, jest idealny jako baza pod makijaż.
Deklarowana ochrona UVA/UVB jest osiągana przy ilości filtra 2 mg/1 cm2 skóry (czyli minimum 1-1,25 ml na samą twarz; 1,5-1,8 ml na twarz i szyję; ok. 30 ml na całe ciało).

Skład: Aqua, Homosalate, Polymethylsilsesquioxane, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl Salicylate, Octocrylene, Alcohol Denat, Tapioca Starch, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Cyclomethicone, Behenyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Methylpropanediol, Silica Dimethyl Silylate, Gliceryna, Karnityna, Glycyrrhetinic Acid, Glycyrrhiza Inflata Root Extract, Sodium Stearoyl Glutamate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Carbomer, Xanthan Gum, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Trisodium EDTA, Sodium Chloride (24.08.2015.)

Cena: ok. 45zł / 50ml
/n/

Już nie szukam...

Jak w tytule- już nie szukam, bo odnalazłam swój idealny krem z filtrem.

Kremów z filtrem SPF50+ używam od ładnych kilku lat, bo muszę, ze względu na przebarwienia. Stosuję je codziennie przez cały rok. Przerabiałam już wszystkie możliwe dostępne na rynku, i te tanie, i te droższe i te z najwyższej półki cenowej. Nigdy z żadnego kremu nie byłam w 100% zadowolona. Były albo zbyt tłuste, albo bieliły niemiłosiernie, albo podrażniały skórę, itd. Kto stosował, ten wie. Krem Eucerin dla mnie jest ideałem.

Poniżej wymienię jego zalety (wad, według mnie nie ma, może poza ceną).
Konsystencja lekkiego kremu o żółtawej barwie, wchłania się natychmiast, dając na cerze efekt satyny. Nie jest to tępy mat jak po Vichy, ani olejkowa poświata jak po La Roche. Skóra dosłownie spija każdą jego ilość, nie tworzą się przy tym żadne białe smugi, czy suche placki, po prostu cera jest idealnie jednolita, jak po zastosowaniu lekkiego kremu nawilżającego. Wygląda bardzo naturalnie.
Makijaż trzyma się na nim idealnie, podkład nie ciemnieje, nie spływa, nie robi się ciasto, nic się nie wałkuje.
Nie zapycha, a moją skórę zapycha prawie wszystko. Nie podrażnia.
Po zmyciu wieczorem cera nie jest zmęczona, zszarzała.
Opakowanie higieniczne, poręczne i estetyczne.
I oczywiście bardzo wysoka ochrona UV.

Jak dla mnie, ten krem, to odkrycie roku wśród tak wysokich filtrów. Wreszcie mam swój ideał.

Używam tego produktu od: 2 m-cy
Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego

Ideał

Idealny filtr do tłustej skóry. Aktualnie używam kremu z retinolem w wysokim stężeniu na przemian z tretinoiną,tak więc ochrona przeciwsłoneczna niezbędna.Ten lotion, bo tak go mogę nazwać ze względu na swoją konsystencję, jest niesamowity, leciusieńki a jednocześnie dobrze chroni, tworząc matowy film na skórze.Ukryje wszelkie odstające skórki,które są raczej nieuniknione podczas kuracji retinoidami. Nawilża i pozostawia cerę taką...odświeżoną i wygładzoną.Wygodne opakowanie z pompką dozuje odpowiednią ilość.Średnio wydajne a właściwie mało wydajne,w ciągu dwóch tygodni zużytym 2/3 opakowania.No ale cóż nie oszczędzam go sobie,nakładam często więcej niż przepisowe 1,5 ml na samą twarz,nie ma z tym najmniejszego problemu.Gorąco polecam.

Zdecydowanie najlepszy dla tłustej skóry

Filtrów 50+ używam cały rok. Jest to dla mnie podstawa pielęgnacji. W tym momencie jestem w trakcie kuracji kwasami i taka ochrona przeciwsłoneczna jest niezbędna... Krem Eucerin poleciła mi pani w aptece, gdyż nie mieli tego z Vichy, który jak wtedy sądziłam jest najlepszy. Nic bardziej mylnego.
Po Eucerinie się po prostu nie świecę 2h po aplikacji tak jak po Vichy (wtedy sądziłam, że to normalka w końcu mam tłustą cerę). Wchłania się on do zupełnego matu, ma suchą konsystencję i wgl nie czuję go na twarzy. Ideał pod makijaż! W dodatku jest bezzapachowy, co bardzo sobie cenię. Nie zapycha, nie bieli, nie jestem przekonana co do nawilżania, ale ja właściwie tego nie wymagam od kremu z filtrem. I przede wszystkim chroni mnie przed szkodliwym promieniowaniem. Wierzę, że uchroni mnie to przed przebarwieniami i szybkim starzeniem się skóry.
Jeśli chodzi o cenę to wydaję mi się w porządku tym bardziej, że można go często upolować na dużej obniżce w SP.
Z całego serca polecam :)

Używam tego produktu od: ponad pół roku
Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego

Jak na razie lepszego nie używałam

Kupiłam go zupełnie przypadkowo, bo przyszłam jak zawsze do apteki po La Roche-Posay, ale Pani zaproponowała mi nowość. Była tak miła i perswazyjna, że użyłam próbki, którą mi od razu zaprezentowała, po czym jeszcze zarekomendowała, że ona też go używa i że naprawdę fajny. Nie wiem, jak to się stało, ale po chwili stałam w kolejce do kasy.

Cena: Zapłaciłam około 60-70zł, dokładnie nie pamiętam, aczkolwiek dużo. Jak dla mnie jest to spora cena. Fajnie byłoby, gdybym znalazła w internecie jakąś tańszą aptekę.

Dostępność: apteki.

Opakowanie: wygodne w użyciu, nie brudzi się jak większość filtrów, wygodna pompka, szczelne zamknięcie, schludna szata graficzna. Jedyne, co nie jest do końca fajne, to to, że nie wiadomo, kiedy się kosmetyk skończy i nagle następuje ten moment, w którym się człowiek dowiaduje, że więcej go nie ma i Twarzy nim sobie posmarować nie można. Bardzo mnie ta chwila zasmuciła, bo przyszła właśnie tak nagle. Ale cóż, przeżyłam.

Skład: niestety, na składzie filtrów się nie znam, a niekompetencją błyszczeć nie będę.

Zapach: ja nie czułam, ale mam dość słaby zmysł węchu. Więc jak dla mnie na plus.

Konsystencja: Lekki krem, taki trochę wodnisty, nie jest gęsty w każdym razie, ma taki beżowo-ziemisty kolor.

Działanie: Po pierwsze nie zapycha i nie powoduje wysypu krostek. Nie podrażnia, mnie nie uczulił. Jeśli chodzi o działanie - ma lekką konsystencję, która bezproblemowo rozprowadza się na skórze i szybko jest przez nią wchłaniana. Co mnie bardzo cieszy - nie roluje się jak np. La Roche-Posay czy Vichy. I nie wysusza tak jak one. Właściwie jeśli chodzi o wrażenia estetyczno-wizualno-dotykowe, to mogłabym go uznać za lekki krem na dzień pod podkład, ponieważ nie musiałam nawet używać nawilżającego serum, co było konieczne przy używaniu jakichkolwiek innych żelów-filtrów matujących. Ponadto nie bieli skóry, wchłania się do przezroczystego efektu. A w dodatku daje skórze ładny blask, taki jak powinna mieć promienna, zdrowa skóra, przez co nie podkreśla suchych skórek u mnie pod oczętami. W dodatku właśnie dzięki temu, że nie bieli i nie wysusza cała aplikacja jest o wiele bardziej przyjemna. I oczywiście działa, nie sposób się przy nim poparzyć na słoneczku! (choć ja i tak używam go codziennie)

Podsumowując:
plusy
- opakowanie
- brak zapachu
- nie uczula
- nie zapycha
- lekka, łatwa do rozprowadzenia konsystencja
- łatwo dostępny
- nie wysusza
- nawilża
- nie bieli
- nie matuje, a ładnie rozświetla skórę
- jest przezroczysty
minusy
- cena
- nie wiadomo, kiedy się skończy (opakowanie)

Ja, z braku lepszych alternatyw, zdecydowanie do niego wrócę, bo na polskim rynku to warty uwagi kosmetyk. W dodatku ładnie się na nim utrzymuje podkład, którego używam.