Kavai, Pędzel do cieni nr 90

Kavai, Pędzel do cieni nr 90

Pędzel nr 90 Kavai przeznaczony do wykonywania makijażu oka. Idealnie nadaje się do cieniowania, aplikowania i mieszania cieni. Umożliwia również nakładanie cieni w załamaniu powieki i przy tworzeniu makijażu typu `Smokey Eye.
Pędzel nr 90 Kavai wykonany z wysokiej jakości naturalnego włosia kozy. Główkę z miękkiego i delikatnego włosia o stożkowym i lekko zaostrzonym kształcie umieszczono w aluminiowej skuwce na drewnianej, czarnej rączce. Dbałość o detale i solidne wykonanie sprawia, że pędzel nie gubi włosia, jest elegancki i łatwy w utrzymaniu czystości. Odpowiednia miękkość i elastyczność sprawia, że nie podrażnia ono delikatnej skóry powiek.

Cena: 17,20zł

pojedyncze

Trwałość / wykonanie:
Design produktu:

nie polubiłam

Pędzel dla mnie osobiście nie jest zbyt przyjemny w kontakcie ze skórą powieki, mam uczucie kłucia czego nie powinno być przy kontakcie z tak wrażliwa okolicą jak oczy. Mi się nie sprawdził. Wolę dużo bardziej te syntetyczne z kavai z ciemnego włosia, tamte są o wiele milsze i delikatniejsze.

lubię

Zalety:
+ przyjazna cena, a pędzel jest bardzo dobry
+ bardzo dobra jakość wykonania
+ nie gubi włosia, nie przebarwia się
+ jest miękki i delikatny
+ świetnie sprawdza się przy rozcieraniu cieni

Ok

Pędzle o kuleczkowym kształcie to jedne z najbardziej podstawowych. Nie mam niestety osławionego pędzla Hakuro H76, ale porównałam go poniżej z H78.
Ten z Hakuro jest moim faworytem, ale z Kavai też się przydaje.
Na pierwszy rzut oka wydają się identyczne w kształcie, oba mają fajny czubyszek, ale w użytku jest różnica.
Jest dobry do wewnętrznego kącika i na dolną powiekę, natomiast słabo się sprawuje w roli petit crease, w odróżnieniu od H78, ponieważ ma mało sprężyste, zbite włosie, które nie rozchodzi się przy mocniejszym nacisku. Do precyzyjnego zaznaczenia załamania powieki nadaje się wiec słabo. Ma więc jedną, ale to za bardzo ważną, funkcję mniej niż ten z Hakuro.
To samo zauważyłam w innym kuleczkowym pędzlu Kavai, ale z włosia syntetycznego i to samo mi przeszkadza w opisywanym Kavai 90 - zbyt sztywne włosie.
Ogólnie koza z Kavai jest bardzo przyjemna i nic się z nią złego nie dzieje po myciu, dlatego mogę być z niego zadowolona.

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie