Kavai, Pędzel do cieni nr 83

Kavai, Pędzel do cieni nr 83

Pędzel nr 83 Kavai przeznaczony do rozcierania cieni w zagięciach powiek, w kącikach oka i zaznaczania krawędzi. Idealnie sprawdza się podczas nakładania płynnych lub kremowych kosmetyków na mniejsze niedoskonałości twarzy lub okolice oczu. Wspomaga również tworzenie makijażu typu Smoky Eye. Miękkie i elastyczne włosie doskonale przylega do skóry co umożliwia wykonanie perfekcyjnego makijażu.
Pędzel Kavai nr 83 został wykonany z wysokiej jakości dwukolorowego taklonu (syntetycznego włosia wegańskiego). Główkę z miękkiego i delikatnego włosia umieszczono w aluminiowej skuwce na drewnianej, czarnej rączce. Dbałość o detale i solidne wykonanie sprawia, że pędzel nie gubi włosia, jest elegancki i łatwy w utrzymaniu czystości. Zaletą syntetycznej włókniny jest brak chłonności kosmetyków płynnych. Odpowiednia elastyczność i miękkość sprawia, że włosie nie podrażnia wrażliwej skóry.

do twarzy, do cieni
Wykonanie
sztuczne włosie
pędzle
pojedyncze

Trwałość / wykonanie:
Design produktu:

• Design produktu: 4

Dobry pędzel, ale nie jest ideałem

Pędzel kavai jest poprawnie sprawującym się pędzlem. Używam go nakładania i rozcierania cienia na dolnej powiece - tutaj sprawdza się całkiem dobrze, chociaż myślę, że bardziej odpowiedni dla mnie byłby nieco mniejszy pędzel - oraz do nakładania cienia na górną powiekę - sprawdza się super w tej roli.

Odpowiada mi jakość włosia. Jest to włosie syntetyczne, bardzo miękkie, miłe. Pędzel po umyciu i wyschnięciu odzyskuje kształt kuleczki. Nie wypadają żadne pojedyncze włoski. Nie mam problemów z domyciem pędzla. Posiadam go od około dwóch lat i po tym czasie napisy delikatnie zaczynają się ścierać, uważam więc że jakość tego pędzla jest dobra.

Nie mam problemów z myciem go, dobrze mi się z nim pracuje, ale nie mam ochoty testować innych pędzli tej marki. Sama nie wiem dlaczego :p

• Trwałość / wykonanie: 2
  • Design produktu: 3

Ok

Jest w porządku, ale myślę, że tego typu pędzli nie da się zrobić źle. Nada się do dolnej powieki lub do dokładania cienia na górnej. Mógłby być bardziej szpiczasty i bardziej precyzyjny, ale daje radę. Mam go chyba od 2 lat i poza starciem się napisu nic mu się nie stało, chociaż nie używam go za często

• Design produktu: 4

Nawet go lubię

Ogólnie wszystkie pędzle Kavai są u mnie na czarnej liście i nigdy więcej nie kupię choćby egzemplarza (odkształcają się, drapią, bywają niewymiarowe- np. 47, aplikacja cieni nimi bywa nieprzewidywalna- włosie samo lubi decydować jak mocno i w którym miejscu się dociśnie). Ale ten 83 to taki miły wyjątek. Nie drapie, włosie nie wypada, używam go do aplikowania cienia w zewnętrzny kącik i czasami rozcierania. Owszem, bywa nieprzewidywalny, więc stosuję go tam, gdzie nie potrzebuję dużej precyzji i gdzie ewentualne wtopy jeszcze rozetrę czymś innym.

• Design produktu: 5

porządny

Zalety:
+ przyjemna cena
+ wykonany jest z włosa syntetycznego
+ jest bardzo miękki i delikatny
+ rewelacyjnie sprawdza się przy nakładaniu cieni w załamaniach
+ dobrze utrzymuje się w czystości
+ nie mam z nim żadnego problemu

zbity

Pędzel co do jakości to 5 gwiazdek.

Jak pisała poprzedniczka zbitość włosia przeszkadza w rozblendowaniu zewnętrznego kącika. Nie zrobi roboty Hakuro H76 mojego ulubionego (mam małe oczy) ten jest od niego większy ale jest mniejszy od H80

Trochę przez tą jego sztywność ogranicza pole manewru ale umiejętnie pewnie można go różnie stosować. Ja jak na razie nakładam nim tylko cienie na WEWNĘTRZNY KĄCIK oka.

Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe

może być

Często używam pędzli kuleczkowych, stwierdziłam, że przyda mi się taki z włosia syntetycznego, ponieważ w swoim zbiorze mam tylko z włosia kozy.
Jest inny niż się spodziewałam - dużo mniej sprężysty, dosyć zbity, co w przypadku takiego pędzla jest minusem.
Dobrze się sprawdzi do podkreślenia wewnętrznego kącika, ze względu na mniejszy obszar, ale z zewnętrznym już gorzej. Jest też ok do nałożenia cienia na dolną powiekę.
Nie drapie, ale jest sztywny, przez co rzadko po niego sięgam, bo potrafi naruszyć poprzednią warstwę cienia.
Myje się dobrze, wykonanie jest też ok, ale raczej nie jest to pędzelek must have.

Ilość zużytych opakowań: 1 sztuka