SunOzon, Sonnenmilch MED SPF50 (Mleczko do opalania SPF 50)

SunOzon, Sonnenmilch MED SPF50 (Mleczko do opalania SPF 50)

SunOzon Med mleczko do opalania SPF 50 o szybkowchłaniającej się formule, skuteczna ochrona przed promieniami słonecznymi.
Deklarowana ochrona UVA/UVB jest osiągana przy ilości filtra 2 mg/1 cm2 skóry (czyli minimum 1-1,25 ml na samą twarz; 1,5-1,8 ml na twarz i szyję; ok. 30 ml na całe ciało).

Klej, a nie mleczko.

Nie lubię słońca, nie opalam się, ale w te najgorętsze dni trzeba jednak jakoś funkcjonować - krem z wysokim faktorem jest więc moim must have.
W tym sezonie padło na SunOzon i... to był niestety błąd.
Niejednokrotnie poziom mojej irytacji podczas stosowania tego niby-mleczka sięgnął zenitu.

Jeśli chodzi o ochronę przeciwsłoneczną to raczej nie mam zastrzeżeń. Nie spaliło mnie, a skóra tylko bardzo delikatnie się przybrązowiła. Krem ma filtry UVA i UVB, skutecznie chroni przed słońcem (ale pamiętajmy, że nie do końca chroni przed opaleniem się).
I za to właśnie daję mu 1,5 gwiazdki, ponieważ cała reszta jego właściwości jest niestety do niczego.

Po pierwsze - nie jest to żadne mleczko. To tłusty, klejący balsam, który chyba nigdy się nie wchłania. Tragicznie, ciężko się rozprowadza.
Bieli skórę i pozostawia okropną, kleisto-tłustą powłokę. W rezultacie do skóry momentalnie przyklejają się wszystkie paprochy z okolicy co doprowadza naprawdę do szewskiej pasji. Tak jakby posmarować się klejem.
Oczywiście przy tym produkcie nie ma mowy o noszeniu rozpuszczonych włosów, bo momentalnie przykleiły by się do skóry.

Ta okropna konsystencja i formuła kojarzy mi się z kremami, sprzed kilkunastu lat którymi katowała mnie mama za dzieciaka kiedy to jeszcze na rynku nie było wyboru w tego typu kosmetykach.
Ale dzisiaj wiem, że da się zrobić krem z mocnym faktorem, który mimo wszystko jest przyjemny albo chociaż wygodny w użytkowaniu.

Oprócz tego krem cuchnie alkoholem.
Przyczepię się również do opakowania - twarda, płaska butelka nie ułatwia wydobycia tego gęstego balsamu.

Zdecydowanie żałuję wydanych 23zł, za dosłownie kilka złotych więcej mogłam mieć produkt o tym samym faktorze, ale o wiele wygodniejszy w użytkowaniu.
Może jakoś to zużyję, ale będzię to męczarnia.
Nikt chyba nie lubi efektu skóry posmarowanej klejem...
Nie polecam.

Ilość zużytych opakowań: 1 butelka