Elite Model's Fashion, Szczotka pneumatyczna 100% naturalne włosie

Elite Model's Fashion, Szczotka pneumatyczna 100% naturalne włosie

Szczotka Elite Model`s Fashion wykonana w 100% z włosia dzika do włosów krótkich i o średniej długości. Szczotka wykonana z włosia dzika zapewnia nadawanie połysku i doskonałą ochronę nawet najbardziej wrażliwych włosów. Nie łamie włosów podczas czesania i w naturalny sposób przywraca im połysk. Ergonomiczna rączka opracowana przez firmę Elite Model`s Fashion zapewnia maksymalny komfort. Plusy szczotki Elite Model`s Fashion: możliwość spięcia włosów dzięki spince znajdującej się w rączce, która może być również używana jako modne akcesorium.

Cena: 29zł

Trwałość / wykonanie:
Design produktu:

Mieszane uczucia

Zacznę od tego, że moje włosy są cienkie, oklapnięte i bez życia. Przez to najczęściej noszę je spięte.
O Elite Model's Fashion przeczytałam na jakimś blogu. Miał być pomocny dla takich osób jak ja ;)
Szczotka Elite Model's Fashion rzeczywiście unosi włosy, zwiększa objętość i nabłyszcza włosy. Jednak efekt ten długo się nie utrzymuje, Co jakąś godzinę muszę przeczesać włosy - najlepiej z głową w dół.
Tej szczotki używam od około pół roku i ostatnio, gdy zaczęłam przyglądać się moim włosom, to zobaczyłam coś niepokojącego. Mam włosy do łopatek, równo obcięte. Zauważyłam, że moje włosy wyglądają na poszarpane. Mają różną długość. Nie wiem czy to wina tej szczotki, jednak nigdy wcześniej nie miałam problemu z łamiącymi włosami.
Przez to wszystko mam mieszane uczucia. Staram się dbać o moje włosy i zastanawiam się, czy nie zrobić sobie detoxu od tej szczotki.

Lepsza od Tangle Teezer

Od dłuższego czasu szukałam dobrego zamiennika dla szczotek TT. Na szczotkę marki Elite trafiłam przypadkiem w drogerii Rossmann. Jest to szczotka pneumatyczna, 100% naturalnego włosia dzika i w cenie regularnej kosztuje 28.99 (ja swoją kupiłam na promocji za ok. 23zł). Jest dostępna w dwóch wariantach kolorystycznych. Moim zdaniem wygląda trochę tandetnie, ale absolutnie mi to nie przeszkadza. Szukałam szczotki z plastikową rączką, gdyż te drewniane mogą się rozklejać, więc teoretycznie nie powinno się ich moczyć w wodzie. Do jej czyszczenia używam przyrządu, który również znajdziecie w Rossmannie (ten sam, którym czyściłam TT). Mam także zamiar raz na jakiś czas nakładać na włosie odżywkę. Co do mycia, odpowiednie są delikatne szampony. Można także przeczesywać ją TT, na którym ten szampon się znajduje. Być może w przyszłości zdecyduję się na zakup szerszej szczotki z tym włosiem, póki co ta wystarcza mi w zupełności. Na tę chwilę jestem zadowolona, a do tej pory zgubiła jedynie kilka włosków podczas czyszczenia. Polecam posiadaczkom cienkich, rzadkich i matowych włosów. Myślę, że u osób z gęstymi włosami się nie sprawdzi (wybierajcie te szersze, dodatkowo wyposażone w igiełki, które sięgną wgłąb włosów).

Fajna do zagęszczenia i rozczesywania delikatnych i strączkowatych włosów

Moje włosy mają tendencję do strąkowania co jest bardzo nieestetyczne. Są tez delikatne i jest ich niewiele. Szczotka fajnie delikatnie je rozczesuje i sprawia ze nabierają objętości. Lubię ją,ale wczesniej musze rozczesac wlosy zwykla szczotka, bo ta nie dalaby rady z rozczesaniem dokladnym wlosow

Dokładnie takiej szczotki z włosia dzika szukałam! Świetna

Na początek ostrzegam - na szczotkę z dzika łatwo się nabrać. Sama, zanim szczęśliwie trafiłam na tą, zostałam w sklepie fryzjerskim namówiona na kupno szczotki 'z włosia' dzika, która okazała się być jedynie 'z włosiem' dzika, i to nie wiadomo w jakiej proporcji, marki Sanel. Sądząc po stroszeniu włosów i sianie, jakie z nich robiła, była w przeważającej proporcji z plastikowego "włosia".

Szczotka Elite jest rewelacyjna - odkąd jej używam, zmiana w stanie włosów jest naprawdę widoczna. Staram się poświęcić codziennie chwilę na wyczesanie włosów - dzięki temu zyskują one ładny połysk, wyglądają na zdrowe.
Nie tłuści włosów, używam jej codziennie wieczorem i rano włosy nie wyglądają przez to nieświeżo.

Nie dajcie się przekonać, że "ta szczotka elektryzuje włosy". Jeśli tak się dzieje, znaczy to tylko tyle, że nasze włosy są słabo nawilżone i trzeba o to nawilżenie osobno zadbać. Dobrej jakości szczotka z włosia dzika, bez sztucznych włókien, nie elektryzuje włosów, jeśli nie są naturalnie całkiem pozbawione wilgoci (wtedy będzie je i tak elektryzować wszystko).

W użytkowaniu jest wygodna, ma odpowiedniej długości rączkę. Wygląda ładnie, jest minimalistycznie czarna, jak dla mnie ozdóbek mogłoby nie być, ale co kto lubi.
Pewnym mankamentem może być jedynie, że ze względu na brak "kolców", szczotka trudno przedziera się do głębszych warstw włosów. Raczej trzeba oddzielać poszczególne pasma i dopiero przeczesywać. Dla mnie jednak najważniejsze jest, że ma w 100% naturalne włosie, więc brak czegoś metalowego czy plastikowego ułatwiającego przeczesywanie nie jest aż takim problemem.
Łatwa do utrzymania w czystości, do wyciągania włosów ze szczotki polecam sprytne urządzonko za grosze z każdego Rossmanna: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,113596,przyrzad-do-czyszczenia-szczotek-do-wlosow.html.

Świetnie wpływa na kondycję włosa (ponoć keratyna zawarta we włosiu dzika, w przypadku takich szczotek, ma przenikać do naszych włosów poprawiając ich stan), przy regularnym stosowaniu widać różnicę.
Solidna (włosie z niej nie wypada).

Nie jest to szczotka do rozczesywania włosów - do tego celu warto mieć sprawdzony Tangle Teezer.
Nie wiem, jak sprawdzi się na grubszych włosach, na pewno przeczesanie ich w całości zajmować będzie więcej czasu. Przy takich jak moje, których jest dużo, ale są raczej cienkie i lekkie, sprawdza się świetnie.

Polecam dla dodania blasku, tym z Was, którzy potrzebują czegoś więcej w codziennej pielęgnacji. Jest też coś relaksującego w wieczornym czesaniu włosów, polecam Wam serdecznie jako element domowego mini Spa :) Można poczuć się super kobieco z takim codziennym rytuałem, a nasze włosy będą nam tylko wdzięczne. Dla mnie zakup z gatunku tych "cieszę się, że to kupiłam!"

(moje włosy: cienkie, delikatne, rozjaśniane, długość za ramiona)

ELEKTRYZUJE

Szczotka nie kosztuje mało, ale jakość wykonania jest średnia. Czesze dobrze, nie szarpie, nie łamie i nie wyrywa włosów. Dość łatwa w czyszczeniu, w czym pomaga niepozorny przyrząd ukryty w rączce szczotki. Minusem jest to, że podczas czesania bardzo elektryzuje włosy.

Zdecydowanie polecam

Odkąd zmieniłam zwykłą szczotkę na tę z naturalnego włosia, moje włosy odwdzięczyły się lepszym wyglądem. Typ: włosy b. długie, proste, cienkie, ze skłonnością do przetłuszczania.

+ zapewnia znacznie delikatniejsze rozczesywanie niż tradycyjna szczotka
+ wygładza włosy, nie szarpiąc ich
+ nie elektryzuje włosów, ani ich nie przetłuszcza
+ zdecydowanie wystarczy do codziennej pielęgnacji włosów

- nie nadaje się do rozczesywania większych kołtunów (te jednak i tak rozczesuję palcami - nie tak bolesne jak szarpanie ich szczotką czy grzebieniem ; ) )
- "pierścionek" stanowiący element jej wyglądu czasem łapie włosy i powoduje ich wyrywanie, za to duży minus

Nie wiem, czy pozostanę przy tym produkcie, ale na pewno będę się trzymać szczotek z włosia naturalnego.