Corine de Farme, Micellar Gel Refreshing (Żel micelarny)

Corine de Farme, Micellar Gel Refreshing (Żel micelarny)

Żel micelarny Corine de Farme Micellar Gel Refreshing został opracowany z myślą o zróżnicowanych potrzebach klientów. Delikatna formuła żelu sprawia, że doskonale sprawdza się on w przypadku wszystkich typów skóry. Dzięki zawartym w nim micelom możliwe jest usunięcie nawet najbardziej trwałego makijażu twarzy, oczu i ust bez efektu ściągnięcia i natłuszczenia. Co więcej jego innowacyjna formuła sprawia, że skóra jest jednocześnie odświeżona i nawilżona. Taki efekt zawdzięczamy zawartym w żelu Corine de Farme Micellar Gel Refreshing składnikom aktywnym – ekstraktowi z bławatka, który tonizuje skórę oraz ekstraktowi z kwiatu hibiskusa, który wygładza skórę.

Bardzo fajny kosmetyk do demakijażu

O samej marce i produktach pisałam już wcześniej, bardzo lubię kosmetyki tej firmy ponieważ są w 99 % pochodzenia naturalnego i dobrze służą mojej skórze. Nie inaczej jest również i z bohaterem dzisiejszego posta - który w składzie ma 95 % składników pochodzenia naturalnego, nie zawiera parabenów i sztucznych barwników a także jest przeznaczony do pielęgnacji każdego typu cery w tym i bardzo wrażliwej.

Żel ma dość gęstą konsystencję i z początku trudno było mi się przyzwyczaić do takiej formuły.
Nie rozlewa się na płatku kosmetycznym jak płyn czy mleczko lecz pozostaje na nim niemalże w niezmienionej formie - trzeba go lekko rozetrzeć a dopiero potem przykładać na twarz.

Jest bardzo delikatny a przy tym dość skuteczny. Nie będę ściemniać jednak,że radzi sobie z demakijażem za jednym pociągnięciem płatka - bo tak nie jest. Fajnie usuwa podkład, cienie, gorzej radzi sobie z maskarą i szminką wodoodporną - co zresztą można zobaczyć na zdjęciach.
Nie jest to jednak jego wadą , ponieważ nie trafiłam jeszcze na taki produkt do demakijażu, który faktycznie usuwałaby wszystko za jednym dotknięciem.

Na plus zdecydowanie zaliczam lekki i delikatny zapach- bardzo naturalny , który nie podrażnia a sprawia że sam proces oczyszczania skóry jest bardzo przyjemny.

Żel oprócz tego,że oczyszcza to i ma działanie nawilżające - po jego użyciu skóra nie jest ściągnięta a delikatna w dotyku i przyjemnie nawilżona. Wszystko to dzięki ekstraktom z bławatka i kwiatu hibiskusa, które ten kosmetyk ma w swoim składzie.

Zdecydowanie podoba mi się iż butelka jest dość sporej pojemność, bo aż 500 ml - a wydobywanie z jej wnętrza żelu nie sprawia żadnych trudności dzięki wygodnej pompce w którą butelka została zaopatrzona.

Podsumowując - bardzo fajny kosmetyk, o bardzo fajnym składzie w dobrej cenie o świetnej jakości i który jest skuteczny. Polecam z czystym sumieniem - nie zaszkodzi wypróbować :)

Nic nadzwyczajnego

Zel kupilam z checi do wyprobowania czegos co ma naturalne skladniki. Duza pojemnosc, pompka, zel ktory jest wydajniejszy niz plyn micelarny. Niestety po zmywaniu makijazu oto tym produktem jestem cala czerwona i zaczyna mnie piec skora pod oczami (gdy sie tam akurat spoce).

Ps. jestem posiadaczka skory mieszanej

Świetny produkt dla alergików

Pierwsza rzecz, jaką mnie ujął ten produkt to opakowanie. Proste, przezroczysty żel wygląda w nim naprawdę ekskluzywnie. Kolejna rzecz - cena. Zapłaciłam za niego ok. 18 PLN. Kolajna rzecz - 95% naturalnych produktów, bez parabenów, a do tego hypoalergiczny. Jak dla mnie bomba.

Użytkowanie.
Opakowanie z pompką jest bardzo wygodne. Można spokojnie dozować ilość nakładanego na wacik czy dłoń produktu. Zapach jest obłędny: świeży, trochę jak aloesowy.

Działanie.
Bez problemu usuwa makijaż na twarzy. Jednak do zmywania oczu się raczej nie sprawdzi. Jest na to nieco za słaby. Co mi się podoba, to że twarz jest po oczyszczaniu bardzo miękka i nawilżona. Jestem posiadaczką wyjątkowo suchej skóry i produkt, który zapewni mi komfort jest na wagę złota. Po większości płynów micelarnych "drogeryjnych" skóra jest podrażniona, szybko się przesusza, a po tym uczucie jest świetne. Podczas oczyszczania, żel powoduje, że wacik nie trze skóry, tylko gładko się po niej ślizga. I co najważniejsze: nie uczula mnie w ogóle.

Minusy, a właściwie rzeczy, które nie każdemu będą pasować.
- żelowa konsystencja powoduje, że jeśli najpierw wetrzemy produkt w twarz, a dopiero potem ściągamy wacikiem, to produkt może lekko przyschnąć i wtedy go komfortowo nie zetrzemy. Lepiej jest nakładać go wacikiem na twarz i na bieżąco usuwać.
- produkt zawiera w składzie glicerynę. Akurat mi to nie przeszkadza, ale są osoby, które zwracają na to uwagę.
- słabo usuwa makijaż oczu, ale przecież do tego mamy płyny do demakijażu oczu, prawda?

Ogólnie jednak uważam, że jest to świetny produkt, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę jakość, ilość i cenę.

Używam tego produktu od: 1 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: 1 - w trakcie