Vanilla

Vanilla

Zapach bogaty i słodki. Inspirowany naturą. Coś dla wielbicielek wanilii w czystej postaci. Dostępny w pojemnościach 30 ml i 60 ml, czasem w zestawach również 15 ml. Niestety, na razie nie dostępny w Polsce.

Cena: 11 funtów (66 zł) / 60 ml

lekka słodkość na poprawę humoru

Na wstępie muszę przyznać, że jestem ogromną fanką wanilii w ogóle, nie tylko w kosmetykach i wszyscy o tym wiedzą :) Dlatego powyższe perfumy otrzymałam w prezencie z UK od kuzynki, w komplecie z masłem do ciała. Popryskałam się nimi natychmiast... i byłam odrobinkę zawiedziona. Owszem, bez problemu da się wyczuć, że to słodka wanilia, ale raczej chemiczna, nie spożywcza jaką lubię najbardziej (tutaj kosmetyki Joanny wiodą prym). Nie znaczy to, że nie jest ładna, czy że męczy, ale jednak chciałabym otrzymać "czystszą" wanilię, taką jaką czuć przy rozcięciu laski waniliowej. Jako że jest to woda o jednej nucie zapachowej, perfuma nie rozwija się na skórze, ale to mi akurat nie przeszkadza, zawsze wprawia mnie w dobry nastrój :) Natomiast mam duże zastrzeżenia co do trwałości zapachu, bo przestaję go czuć już po jakiejś godzinie, czasem mniej, i to nawet na ubraniach. Pryskając się waniliową perfumą, chcę tą wanilią pachnieć dłużej! Ale może to tylko moje wrażenie i otoczenie czuje to wyraźniej?
Tak czy inaczej - sama nie kupię tego drugi raz, ale absolutnie nie wzgardzę, jeśli znów dostanę w prezencie :)

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Potrzebuję jednak przełamania słodyczy

Zimą miałam przewrotną schizę w kierunku Hipnotic Poison Diora jednak wydawał mi się to tak banalny zapach przydymionej wanilii i byłam pewna, że coś znajdę na o wiele przyjemniejszej półce cenowej. Udałam się najpierw do YR ale tam wanilia dla mnie pachniała jak te pamiętne choineczki, które wieszało się w fiatach 126p. Później na facebooku ukazała się wiadomość, że TBS wypuszcza serię kilku zapachów np. róży, jaśminu i właśnie wanilii. Powąchałam i to był Hipnotic Poison bez dodatku kminku. Nosiłam ten zapach dobre dwa miesiące zimową porą aż w końcu nie mogłam go znieść i było mi od niego niedobrze. Chyba jednak potrzebuję pieprzu lub czegoś cierpkiego dla przełamania słodyczy bo takie zapachy zwykle przy dłuższym obcowaniu do mnie nie przemawiają. Za to jestem pozytywnie zaskoczona trwałością tej wody toaletowej bo utrzymuje się spokojnie na mnie 5-6 godzin co w przełożeniu do ceny wydaje mi się korzystne. Skończył jako odświeżacz powietrza, firanek, torby, czegokolwiek. Poleciłabym go osobom, które bardzo lubią waniliowe zapachy chociaż to też zależy jak ktoś sobie wymyśli ten zapach i z czym go połączy bo np. seria otulająca z P&R póki co bardzo mi odpowiada ze względu na przełamanie słodyczy karmelu i wanilii właśnie cytryną. Myślę, że warto jednak wejść do TBS i poszukać czegoś dla siebie bo relacja cena i trwałość moim zdaniem jest godna podziwu.

Używam tego produktu od: zimą 2012

Zawsze warto mieć przy sobie

Zapach wanilii będzie ze mną zawsze. Wiele wersji wanilii różnych firm już wypróbowałam, większość mi odpowiada, TBS również. Bezpretensjonalna miła słodycz. Trzyma się dosyć długo, zarówno na mojej skórze, jak i na ubraniach, szaliku itp.
Należę do bezkrytycznych fanek słodkich zapachów i mnie akurat nie boli po wanilii TBS głowa.
Na pewno będę ją kupować dopóki będzie dostępna, mam nadzieję, że długo jeszcze będzie nas cieszyć swym klimatem i przyzwoitą ceną.

Używam tego produktu od: dwóch lat

Mexx Look up now

Coś strasznego

kupiłam go, bo mnie urzekł. Kocham wanilię, kocham spożywcze zapachy, a ten był najpiękniejszy i najsłodszy ze wszystkich, których używałam.
Przez pierwszy tydzień.
Potem ten zapach staje się nie do zniesienia, jest po prostu nudny, a do tego mocny, bardzo słodki i monotematyczny. Butelka stoi w łazience i na jej widok robi mi się niedobrze. Nigdy już się tym nie psiknę, bo naprawdę rozchoruję się na żołądek, wyleczyłam sie z wanilii na całe zycie.

Właściwie to pewnie można ją polecić, ale z zastrzeżeniem, żeby nie używać tego zapachu codziennie bo grozi to katastrofą.

Używam tego produktu od: używałam jakieś dwa tygodnie
Ilość zużytych opakowań: część pierwszego

Czysty Waniliowy raj

Wanilia, wanilia, wanilia... Kiedy pytałam konsultantkę o skład, powiedziała, że to nie jest czysta wanilia, tylko z dodatkiem śliwki i jaśminu, ale ja nie czuję nic poza wanilią. Taką inną.
Na początku jest przesłodzona, mącąca w głowie i gardle, ale już po chwili staje się bardziej znośna. Ale i tak czuję się jak zamknięta w małym pokoiku, napełnionym odurzającym zapachem wanilii. Dla mnie plus, bo lubię wanilię. To wersja ułagodniona, bez pazura, taka po prostu... waniliowa. Jak dobre lody waniliowe.

Ilość zużytych opakowań: 30 ml

Z charakterkiem

Jako miłośniczka wszelkiej wanilii sprawiłam sobie kolejną butelkę , tym razem Body Shop. Opakowanie wygodne, poręczne, ładne. Zapach - piękny, to nie jest zwykła jadalna wanilia ta ma coś w sobie jeszcze, jakiś charakter to to ma. Długo pachnie, trwałość to duży plus, mi się podoba :)

Używam tego produktu od: niedawna

Upojona fanatyczka ;-)))

Dla mnie Vanilla to cos w rodzaju bodyshopowej wersji Heliotrope Etro. Jest przerazliwie slooodko, waniliowo i heliotropowo, ciastoolejkowo, oszalamiajaco ;-))).
Trzeba bardzo uwazac, zeby Vanilli nie przedawkowac, bol glowy murowany - jednak zaaplikowana w rozsadnych dawkach otacza nas blogim, przeslodkim i upajajacym obloczkiem.
Obloczek ten nie jest dla kazdego - ale fanatyczni wielbiciele slodkosci z pewnoscia beda usatysfakcjonowani, Vanilla The Body Shop na pewno nie wywola stwierdzenia, ze slodyczy w tym zapachu jest za malo... ;-))).

Używam tego produktu od: dawna
Ilość zużytych opakowań: kilkanascie ml

rozczarowanie

Chciałam kupic ten zapach w ciemno, bo bylam pewna (właściwie nie wiem dlaczego), że będzie to spożywcza apetyczna wanilia...
Całe szczęście, że tego nie zrobilam i dobra dusza poratowala mnie próbką;-)
Zapach jest słodki, tak słodki, że momentami aż mdły. Poza tym malo waniliowy. Pachnie raczej heliotropem z niewielkim dodatkiem kremu śmietankowo-waniliowego.
Dośc spozyczo, kremowo, puchato ale nie przekonuje mnie ten zapach.
Na szczęście jest wiele innych ladnych waniliowych zapachów.

Używam tego produktu od: kilku dni
Ilość zużytych opakowań: próbka

Nic specjalnego

Bardzo lubię wanilię w perfumach.Moja skóra zresztą ma to do siebie,że każdy zapach,który ma choć odrobinę wanilii w sobie,kończy swój żywot na mnie jako waniliowe ciasto-co mnie zresztą cieszy:)

Vanilia The Body Shop zła nie jest-aczkolwiek nie jest to moja ulubiona wanilia,czyli dymna,ciężka i słodka jak diabli.Ta jest raczej delikatna,przełamana kwiatowymi akcentami i mocno rozwodniona-tak jakby ktoś rozcieńczył aromat waniliowy do ciast z wodą.

Generalnie nosiłam tę wodę na sobie bez przykrości-mam zwyczaj perfumowania również włosów,więc za każdym obróceniem głowy zapach wibrował ładnie wokół mojej głowy.Ale to za mało,by zagościć na stałe na mojej półce.

Trwałość ok,chociaż bez rewelacji,po paru godzinach na nadgarstku została mgiełka zapachu.
Flakon typowy dla tej firmy-czyli niezbyt ładny,ale praktyczny.

Na Amorito i Vanilii kończę przygodę z zapachami firmy The Body Shop.

Używam tego produktu od:kilku dni
Ilość zużytych opakowań:w trakcie 30m

Słodziutkie

Perfumy te miałam okazję wielokrotnie przetestować podczas pobytu w Anglii. Robiłam nawet podchody do ich zakupu, ale ostatecznie zrezygnowałam. Na pewno nie jest to zapach, który mogłabym używać na codzień. Jest zdecydowanie przesłodzony, intensywny i przy codziennym użytkowaniu szybko może zbrzydnąć. Są momenty kiedy właśnie mam ochotę tak pachnieć i wówczas żałuję, że ich nie kupiłam. Póki co musi mi wystarczyć balsam z tej serii :) Zapach, podobnie jak inne z tej serii, utrzymuje się bardzo długo. Dodam jeszcze, że wanilia The Body Shop jest o niebo lepsza od wód zapachowych Yves Rocher. Na pewno spodoba się fankom waniliowych, słodkich zapachów.

Używam tego produktu od: po raz pierwszy testowałam wiosną zeszłego roku
Ilość zużytych opakowań: testy

na 4 :)

Mialam ochote na waniliowe perfumy, typowo waniliowe.
Yves Rocher niespecjalnie mnie przekonaly wiec wybralam Body Shop. I dobrze wybralam, zapach bardzo ladnie oddaje aromat wanilli, jest cieply, otulajacy i na szczescie nie jest plastikowy.

Woda ta nie rozwija sie, jest monotematyczna ale nie mozna tego poczytac za wade. Ot taki przyjemhy jednonutowiec na chlodniejsze dni. Nic wieczorowego ale przyjemny slodziak.

Mozna miec, cena nie jest wygorowana, przyjemnie sie nosi (jesli wanilie sie lubi).
Flakon - prosty. Ozdoba toaletki nie bedzie :)

Używam tego produktu od: parokrotnie
Ilość zużytych opakowań: 30stka

baaaardzo przyjemne

Zapach bardzo przyjemny, z pewnością najładniejszy zapach typowo waniliowy, jaki miałam ( miałam Yves Rocher vanille bourbon, Victorias Secret Vanilla lace). Poprawiacz nastroju, jednak szybko mi się...znudził ;) Zużyłam pół buteleczki 30 ml i sprzedałam na allegro. Jestem jednak pewna, że wrócę do niego jeszcze. Muszę jednak dodać, iż często własnie zapachy mi się nudzą, nieliczne tylko buteleczki zużywam do końca. Oczywiście największą porażką tego zapachu jest jego flakon i zatyczka... Dlatego za zapach 4*, za flakon 2*

Edit: nie chcę, aby zapach otrzymał tylko 3 gwiazdki, bo zasługuje na więcej, dlatego muszę podnieść ocenę za flakon

Używam tego produktu od: przez ok 3 miesiące
Ilość zużytych opakowań: niecale 1