Avon, Christian Lacroix, Bijou EDP

Avon, Christian Lacroix, Bijou EDP

Woda perfumowana `Christian Lacroix Bijou` powstała dzieki inspiracji wizją, iz zaden fragment `houte couture` nie moze byc kompletny bez uwzglednienia w nim luksusowej bizuterii. Taki jest najnowszy zapach dla Avon od Lacroix-Bijou. Klejnot rozblyska świezoscią włoskiej mandarynki, bogactwem waniliowej orchidei, a całosc została przyprawiona aromatem anyzu i pizma.

Nuty zapachowe: włoska mandarynka,waniliowa orchidea, anyz, pizmo.

Cena: 149zł / 50ml.
/w/

Ładne lecz nie twałe :/

Zapach jak dla mnie nie jest zły, może nie jest jakiś och, ach, ale mi się podoba choć jest wyjątkowo nie trwały. Lubię kompozycję z wanilią i mandarynka. Tu czuć głównie anyż i wanilię, mandarynki nie wyczuwam. Jednak, gdy wykorzystam próbkę nie kupię pełnowymiarowgo opakowania, gdyż lubię testować nowości. Zapach jest jak znalazł na zimę. Mi się kojarzy ze Świętami Bożego Narodzenia :).

Mdły

Przyznam szczerze, że patrząc na cenę tej kompozycji naprawdę spodziewałam się czegoś lepszego.

W jakiś sposób jest to słodki, ciepły oraz otulający zapach, ale gdybym nie przeczytała w katalogu jakie ma nuty zapachowe to miałabym problem z ich odgadnięciem na podstawie tego co czuję. Jedyne co potrafiłam wyczuć to orchideę z jakąś słodką domieszką i czymś przypominającym pieprz. Nic więcej. Dopiero po zaglądnięciu do katalogu możemy odnaleźć mandarynkę, która może dodać tej słodkości, oczywiście orchideę, którą wcześniej wyczułam, piżmo, którego nie potrafię znaleźć oraz anyż, którzy przypominał ten pieprz, ale też to ciężko stwierdzić. Generalnie sama kompozycja jest słodka, lekko owocowa, ale mdła. Na pewno nie jest wyrazista i konkretna, a w sumie tego oczekuję płacąc tyle za ten zapach. Dodatkową wadą niestety jest to, że podczas psikania na skórę lub ubrania można wyczuć woń alkoholu. Nie potrafię w tym zapachu znaleźć nic nadzwyczajnego albo chociaż z charakterem, żeby skusiła mnie do ponownego zakupu. Flakonik jest bardzo ładny, ale sam flakonik nie sprawi, że kompozycja w środku będzie lepsza. Trwałość niestety też jest bardzo średnia, bo jest to dosłownie kilka godzin i zapach znika. Wydajność na tym również traci, a cena jak dla mnie jest zbyt wysoka.

Nie przekonałam się do tego zapachu i na pewno do niego nie wrócę. Bardzo długo ten flakonik u mnie stał, bo nie potrafiłam go szybko zużyć i z ogromną ulgą w końcu go zużyłam.

Używa produktu od: próbka

przyjemny i nietrwały

Bijou są kremowe, trochę mleczne i otulające. Czuć delikatnie nuty drzewne od początku do końca kompozycji. Na pierwszym planie są białe kwiaty. Ładnie splecione. Zapach nie jest jakoś szczególnie charakterny, ale przyjemny i ciepły. Kojarzy się z bielą i beżem. Niestety trwałość marna i zapach bliskoskórny.

poprawny, ale wtórny

Poprzednia moja recenzja została usunięta, więc podsumuje moje wcześniejsze przemyślenia na temat tego zapachu jednym zdaniem:
Jest to wypust zaskakująco (można nawet zaryzykować zwrot - bliźniaczo) podobny do Avon Parisian Chic, tylko niestety dużo od niego droższy.
Testowałam próbki, ale pełnego flakonu nie kupię, bo nie chcę przepłacać.

Używam tego produktu od: 2 miesiące temu
Ilość zużytych opakowań: próbki

Śliczny zapach!!!

Perfumy kupione w ciemno - czego absolutnie nie żałuję!!! Zapach jest słodki i zarazem uwodzicielski. Utrzymuje się bardzo długo. Po popsykaniu rano, wieczorem nadal jest wyczuwalny. Jak dla mnie jest inny niż pozostałe zapachy z katalogów Avon. Nie jest tani, jeśli ktoś chce zakupic w standardowej cenie, ale wg mnie warty swojej ceny. Polecam szczególnie osobom preferującym słodkie zapachy.

Zapach Swiąt

Ten zapach kojarzy mi się ze świętami Wanili z anyżem dominują i są wyczuwalne włściwie przez cały czas choć w różnych tonacjach. Początkowo słodycz owoców jest dosyć intensywna choć nie dusząca, ale trwa to dość krótko. Potem zapach sie rozwija i nie jest już tak słodko, ale bardziej pudrowo. Zapach jest bardzo trwały i stale się zmienia, więc nudno raczej nie jest, bo stale inne nuty zapachowe dochodzą do głosu. Na chołdy zimowe jest akurat. Jego przyprawowe nuty dodaja ciepełka jak milutki szal, wprowadzając świąteczny nastrój. Nie uważam, aby był to nietrafiony zakup.

Używam tego produktu od: od 3 tygodni

Słodziaczek

Mam mieszane uczucia co do tej perfumy.W składzie są podobno owoce i kwiaty, a czuć tylko anyż i wanilię . Odejmuję za to gwiazdkę .Zapach jest słodki, według mnie na zimowe wieczory przy kominku.W lecie byłby za mdły.Trwałość jest ok , czułam go ok.6 godzin. Drugą gwiazdkę odejmuję za cenę -za drogo za taki nudny zapach.

Używam tego produktu od: ok .2 tygodnie
Ilość zużytych opakowań: ok. 15 ml

Jaki flakon, taki zapach-na dobranoc:)

Nie taki ładny, ale taki mdły:)Konsultantka przedstawiła mi go jako zapach szalenie pazurowy i zmysłowy.Kupiłam w ciemno, a raczej dostałam od Syna na Mikołajki.Opakowanie piękne, szalenie eleganckie w delikatnych kobiecych kolorkach.Flakon śliczny-mleczno pudrowo różowy, zakrętka odpustowa:)A zapach jest mdły, pudrowo, różowo, mydlany.Delikatny i subtelny aż do bólu.Będę musiała mieć nastój by się nim psiknąć.Cena katalogowa z kosmosu, Syn zapłacił 50 zł(i tak bardzo dużo)Pasuje mi do młodej filigranowej nieśmiałej blondyneczki.A ja jestem babą z charakterem i do mnie pasuje jak kwiatek do kozucha.Trwałość niezła.Dodaję gwiazdkę, bo lubię w nim zasypiać-działa na mnie jak lek na sen:)-odpręża, wycisza, relaksuje.Czuję się pachnąc nim taka czyściutka-kąpiel, piżamka, perfumki i łóżeczko no i dobranoc:)

Używam tego produktu od: ukazania się w katalogu

O nie!

Tydzień to wystarczająco długo aby stwierdzić, że te perfumy są do niczego. Na pierwszy rzut oka wydają się być eleganckie: ładny flakon plus relatywnie wysoka cena wyjściowa. Niestety, poza alkoholem i czymś mdłym niewiele już czuć. Gdybym miała sama z siebie stwierdzić czym pachną te perfumy, powiedziałabym, że wódką i kwiatami z ogródka. Producent wymienia mandarynkę, orchideę waniliową i anyż - czyżby? Niestety, czuję tylko namiastkę sztucznej wanilii. Co do anyżu - może i tak, ale nie było to moje skojarzenie, więc aromat nie jest oczywisty. Nic ładnego, nie polecam.

Minusy:
-nietrwały,
-nieładny zapach,
-mdły,
-bardzo bazarowy,
-wysoka cena jak na takie perfumy,
-klasa C

Cechy neutralne:
-dosyć ładny flakonik.

Używam tego produktu od: tydzień
Ilość zużytych opakowań: w trackie pierwszego flakonu