RedBlocker, Płyn micelarny

RedBlocker, Płyn micelarny

Płyn micelarny RedBlocker to kosmetyk zaprojektowany z myślą o potrzebach delikatnej i wymagającej cery naczynkowej. Zawarty w płynie wyciąg z kasztanowca, dzięki zawartości escyny ułatwia mikrokrążenie i chroni ściany kruchych naczyń krwionośnych. Wpływa to na zmniejszenie ich przepuszczalności, zaczerwienienia i widoczność tzw. pajączków. Natomiast zawarte w płynie składniki nawilżające (NMF) wiążą wodę w warstwie rogowej naskórka, zapewniając natychmiastowe nawilżenie i ukojenie. Nie pozostawia tłustej warstwy na powierzchni skóry.

Działa jak powinien

Płyn kupiłam trochę "z braku laku". Do demakijażu używam zazwyczaj mleczka, rzadko wodnistych płynów tego typu. Ale ponieważ nie było akurat w drogerii mojego mleczka wzięłam cokolwiek byle do cery naczynkowej. I okazało się, że to całkiem dobry produkt. Dobrze zmywa makijaż twarzy i oczu, nie podrażnia skóry, nie szczypie w oczy, nie powoduje "mgły" w oczach. Jest poprostu dobry. Jedynym zastrzeżeniem dla mnie jest jego gorzki smak. Tak, wiem, że tego się nie pije, ale po demakijażu ust ten smak na nich pozostaje. Więc oblizywanie warg nie wchodzi w grę.

łagodny dla wrażliwej skóry

Bardzo delikatny płyn, idealny dla mojej wrażliwe cery. Nie powinnam jej pocierać zbytnio, ale ten płyn bardzo delikatnie łagodzi i skutecznie oczyszcza z zanieczyszczeń po całym dniu cerę twarzy. Stosując go odczuwam przyjemny zapach i odprężenie skóry twarzy. Szybko się wchłania pozostawiając cerę taką delikatną. Bardzo go polubiłam. I stosuję często.

Dobrze zmywa makijaż, ale skład może być nie dla wrażliwych.

Jak w tytule recenzji, makijaż oczu zmył szybciutko, tyle, że odniosłam wrażenie, że oczy lekko zapiekły.

Twarz też zmył bardzo dobrze, ale odczuwałam delikatny dyskomfort, co domyśla, się przy dłuższym stosowaniu mogłoby skończyć się u mnie reakcją alergiczną.

Co do działania na naczynka, nie wypowiem się, nie posiadam jakiś szczególnch problemów z tym.

Twarz robi się cała czerwona

Stanowczo nie! Na pewno nie jest to płyn dla osób z cerą naczynkową i wrażliwą. Twarz reaguje na nią strasznie: piecze i robi się czerwona. Nie zmywa również dobrze tuszu do rzęs. Kupiłam go za 25 zł - w tej cenie tym bardziej nie.

Jestem na TAK

Jestem na TAK!
Spełnia swoją podstawową funkcję - dobrze zmywa makijaż oczu, jednocześnie nie podrażnia ich.
Oczy po użyciu nie szczypią, wystarczy kilka sekund i demakijaż jest dobrze wykonany.

Nie mam problemu z naczynkami, więc na temat tych właściwości się nie wypowiadam.

Używam tego produktu od: kilku tygodni