Alterra, Deo - Balsam Sensitiv (Dezodorant w kulce z balsamem do skóry wrażliwej)

Alterra Balsam dezodorujący Sensitive do skóry bardzo wrażliwej. Bez zapachu. Zawiera sól morską z Atlantyku i ekstrakt z bawełny. Alterra kosmetyki naturalne z olejkiem jojoba BIO. Każdy rodzaj skóry wymaga indywidualnej pielęgnacji. Balsam dezodorujący Alterra Sensitive opracowany został specjalnie dla potrzeb skóry wrażliwej i dlatego nie zawiera zapachu ani alkoholu. Jego łagodna formuła z olejem jojoba BIO, gliceryną roślinną i ekstraktem z bawełny zapewnia nawet świeżo golonej skórze przyjemną ochronę antyperspiracyjną i pielęgnację. Produkt odpowiedni dla wegan

w kulce
50 - 100ml
Skóra
wrażliwa
ochronne
zapachowa

Nigdy więcej!

Szukałam czegoś bez aluminium, wybrałam Alterra deo sensitiv do skóry wrażliwej. Niestety, to był falstart. Dostałam po nim strasznych ropnych wyprysków, a skóry nawet nie mam wrażliwej. Olejek tamanu szybko sobie z tym poradził, ale naprawdę wyglądało to źle. Nie polecam

zawsze wracam do niego

Zużyłam już kilka lub nawet kilkanaście opakowań tego balsamu przez lata.
Zawsze do niego wracam ( na zmianę z tym drugim z białą zakrętką, ale ten wolę bardziej ).
Nie mam problemu z nadmiernym poceniem się, nie chodzę w plastikowych ubraniach, hormony obecnie też nie najgorzej.
Balsam nakładam rano i pozwalam mu wyschnąć. To wszystko.
To nie jest antyperspirant i nie blokuje wydzielania potu, ale nie ma przynajmniej nieprzyjemnego smrodku.

Szkoda pieniędzy

Skusiłam się na ten deodorant ze względu na to, że nie zawierał aluminium. Cieszyłam się nawet, że to w końcu coś dla mnie, a tu takie bolesne rozczarowanie... Był niedrogi, to fakt, ale jak za takie coś, szkoda nawet złamanego grosza. Produkt w ogóle nie spełnia swojej roli. Rozsmarowany pod pachami jedynie brudzi ubrania, długo zastyga, nie chroni przed potem (śmiem twierdzić, że znacznie mniej się pocę bez jego użycia), niby bezzapachowy, ale kiedy zmiesza się z potem, zaczyna nieprzyjemnie pachnieć. Totalna klapa i niewypał. Szybko wylądował w koszu.

Pomyłka

Bez większego pastwienia się nad tym produktem należy powiedzieć, że przede wszystkim nie spełnia swojej najważniejszej funkcji, tj. nie chroni przed potem. Nie chroni przed nieprzyjemnym zapachem. Nie zabezpiecza ubrań przed efektami potu. Nie robi nic. Trochę tak jakby przeciętnym rzadkim kremikiem posmarować się pod pachami. Poza tym dosyć długo schnie. Brak efektów ale w przystępnej cenie.

uwaga, uczula przepotwornie

Nigdy nie miałam takich przejść z żadnym dezodorantem. Uczula tragicznie! Czerwone, dramatycznie swędzące plamy pod pachami, trzeci dzień się z nimi męczę. Zaznaczam że użyłam go na suchą, niedepilowaną skórę. Radzę omijać z daleka! Jedną gwiazdkę daję tylko dlatego, że wizaz nie przewiduje punktacji ujemnej.

Obok dezodorantu to ten produkt nawet nie stał

Produkt Alterry to pierwszy balsam w kulce jakiego używałam.
Inaczej tego produktu nazwać nie można a zakwalifikowanie go do kategorii dezodorantów to jakaś wielka pomyłka. Bo żadnej cechy dezodorantu ten produkt nie posiada a jego jakość pod tym względem jest marna i mizerna.

W kategorii dezodorantów i antyperspirantów mam swoich ulubieńców ale jak to zwykle bywa ciekawość zwycięża i czasami zdarza mi się spróbować czegoś nowego w tej kategorii produktów.
Dezodorantów Alterry nigdy wcześniej nie używałam więc chciałam się przekonać jak sprawdzi się u mnie kosmetyk tej marki.

Nie wiem czy bardziej byłam zdziwiona czy bardziej rozczarowana jego działaniem bo okazało się że z dezodorantem to cudo nie ma ni wspólnego.
Balsamem pod pachy może i jakimś tam jest ale pod tym względem też nie wykazuje specjalnych właściwości.
Ale nic poza tym ten produkt sobą nie reprezentuje.
Ślizga się na skórze, wcale nie chce się wchłaniać. Zupełnie nie chroni przed poceniem. Nie robi tego wcale ani na 5 minut.
Zapewnienie całodziennej ochrony to istny śmiech na sali.
Nie wiem czy producent przeprowadzał testy tego produktu wypuszczając go na rynek ale opis kosmetyku nijak nie pokrywa się z jego faktycznym działaniem.
Ten produkt nie chroni, nie odświeża, nie maskuje zapachu potu, nie zapewnia komfortu. W dodatku samo opakowanie jest szklane i ciężkie.
Nic mnie do tego produktu nie przekonało i żałuję że coś skusiło mnie do jego kupna. Teraz przynajmniej wiem by pseudo dezodoranty tej firmy omijać w drogerii szerokim łukiem.

Bardziej balsam niż dezodorant

Zdecydowałam się na ten produkt, ponieważ nie mam problemów z intensywnym poceniem i raczej nie używam antyperspirantów. Balsam jest delikatny (nie próbowałam używać bezpośrednio po goleniu), ma neutralny zapach. Przy wysiłku fizycznym raczej by się nie sprawdził, ale na co dzień taka ochrona mi wystarcza.

Bolesne rozczarowanie

Ze względu na wrażliwą skórę, bardzo ciekawy skład zdecydowałam się wypróbować produkt.
W opisie na opakowaniu może chodziło o wrażliwą skórę u stóp?
Bo po godzinie pod pachami rozpętało się istne piekło. Oprócz zaczerwienienia, efektu gorąca było bardzo silne pieczenie i ból.
Skóra nie była po goleniu ani podrażniona.
Ogólnie nie mam problemu z poceniem się, lecz teraz
zapach potu był wyczuwalny, a był to bardzo krótki czas spędzony mało aktywnie.

Jestem z niego zadowolona

Kupiłam go szukając antyperspirantu bez soli aluminium. Może zacznę od tego, że pocę się umiarkowanie, latem więcej, jak każdy. Produkt ten sprostał moim oczekiwaniom. Zneutralizował zapach potu, zmniejszył jego ilość. Musiałam tylko uważać z nim zaraz po goleniu, bo potrafił podrażnić skórę. W innym przypadku nic się nie działo.

tragedia

Nie jestem osoba, która nadmiernie się poci. Użyłam tego produktu w dnie, kiedy siedziałam w domu i nie robiłam niczego aktywnego i bardzo dobrze, bo jakbym wyszła z nim pod pachą na miasto, to najadłabym się wstydu. Powoduje, że pot śmierdzi tak, jakbyś nie użyła żadnego produktu! Serdecznie odradzam

Porażka totalna

Świadomość konsumentów rośnie z dnia na dzień. Dużo pojawia się informacji odnośnie szkodliwości soli aluminium, które stanowią składnik większości dezodorantów i antyperspirantów. Postanowiłam więc wypróbować kosmetyk niezawierający tego typu substancji. Niestety dezodorant od Alterry podzielił los swojego aloesowego brata i więcej nie zagości w mojej kosmetyczce.

Niewypał straszny

Zdaję sobie sprawę z różnic miedzy antyperspirantami i dezodorantami bez aluminium, nie wymagam tej samej skuteczności. Niestety ten to produkt to wyjątkowo niewypał, a mam już porównanie do paru deo bez aluminium, zwłaszcza wśród tych aptecznych. Ten jest jednym z gorszych.

Nie neutralizuje zapachu potu, ale niestety odniosłam wrażenie, że wręcz wchodzi z nim w dziwną reakcję i wydobywa z niego gorszy zapach, niż gdybym nie użyła żadnego produktu pod pachę. Nie jest też specjalnie delikatny, niby bez specjalnego zapachu, ale po depilacji zauważyłam zwiększone podrażnienia przy stosowaniu go.

Szczerze mówiąc dawałam mu szansę przez jakiś tydzień, może 10 dni i w końcu wyrzuciłam do kosza, bo straciłam cierpliwość. La Roche czy Vichy sprawdzało się u mnie lepiej, ostatnio też nawet Adidas daje radę - wszystkie bez aluminium. Alterra strata czasu i pieniędzy. Dodatkowo ich kulka jest jakaś mniejsza niż zazwyczaj w deo i aplikacja jest dłuższa.