Alterra, Deo - Balsam Sensitiv (Dezodorant w kulce z balsamem do skóry wrażliwej)

Alterra Balsam dezodorujący Sensitive do skóry bardzo wrażliwej. Bez zapachu. Zawiera sól morską z Atlantyku i ekstrakt z bawełny. Alterra kosmetyki naturalne z olejkiem jojoba BIO. Każdy rodzaj skóry wymaga indywidualnej pielęgnacji. Balsam dezodorujący Alterra Sensitive opracowany został specjalnie dla potrzeb skóry wrażliwej i dlatego nie zawiera zapachu ani alkoholu. Jego łagodna formuła z olejem jojoba BIO, gliceryną roślinną i ekstraktem z bawełny zapewnia nawet świeżo golonej skórze przyjemną ochronę antyperspiracyjną i pielęgnację. Produkt odpowiedni dla wegan

Skóra
wrażliwa
ochronne
zapachowa
w kulce
50 - 100ml

Bardziej balsam niż dezodorant

Zdecydowałam się na ten produkt, ponieważ nie mam problemów z intensywnym poceniem i raczej nie używam antyperspirantów. Balsam jest delikatny (nie próbowałam używać bezpośrednio po goleniu), ma neutralny zapach. Przy wysiłku fizycznym raczej by się nie sprawdził, ale na co dzień taka ochrona mi wystarcza.

Bolesne rozczarowanie

Ze względu na wrażliwą skórę, bardzo ciekawy skład zdecydowałam się wypróbować produkt.
W opisie na opakowaniu może chodziło o wrażliwą skórę u stóp?
Bo po godzinie pod pachami rozpętało się istne piekło. Oprócz zaczerwienienia, efektu gorąca było bardzo silne pieczenie i ból.
Skóra nie była po goleniu ani podrażniona.
Ogólnie nie mam problemu z poceniem się, lecz teraz
zapach potu był wyczuwalny, a był to bardzo krótki czas spędzony mało aktywnie.

Jestem z niego zadowolona

Kupiłam go szukając antyperspirantu bez soli aluminium. Może zacznę od tego, że pocę się umiarkowanie, latem więcej, jak każdy. Produkt ten sprostał moim oczekiwaniom. Zneutralizował zapach potu, zmniejszył jego ilość. Musiałam tylko uważać z nim zaraz po goleniu, bo potrafił podrażnić skórę. W innym przypadku nic się nie działo.

tragedia

Nie jestem osoba, która nadmiernie się poci. Użyłam tego produktu w dnie, kiedy siedziałam w domu i nie robiłam niczego aktywnego i bardzo dobrze, bo jakbym wyszła z nim pod pachą na miasto, to najadłabym się wstydu. Powoduje, że pot śmierdzi tak, jakbyś nie użyła żadnego produktu! Serdecznie odradzam

Porażka totalna

Świadomość konsumentów rośnie z dnia na dzień. Dużo pojawia się informacji odnośnie szkodliwości soli aluminium, które stanowią składnik większości dezodorantów i antyperspirantów. Postanowiłam więc wypróbować kosmetyk niezawierający tego typu substancji. Niestety dezodorant od Alterry podzielił los swojego aloesowego brata i więcej nie zagości w mojej kosmetyczce.

Niewypał straszny

Zdaję sobie sprawę z różnic miedzy antyperspirantami i dezodorantami bez aluminium, nie wymagam tej samej skuteczności. Niestety ten to produkt to wyjątkowo niewypał, a mam już porównanie do paru deo bez aluminium, zwłaszcza wśród tych aptecznych. Ten jest jednym z gorszych.

Nie neutralizuje zapachu potu, ale niestety odniosłam wrażenie, że wręcz wchodzi z nim w dziwną reakcję i wydobywa z niego gorszy zapach, niż gdybym nie użyła żadnego produktu pod pachę. Nie jest też specjalnie delikatny, niby bez specjalnego zapachu, ale po depilacji zauważyłam zwiększone podrażnienia przy stosowaniu go.

Szczerze mówiąc dawałam mu szansę przez jakiś tydzień, może 10 dni i w końcu wyrzuciłam do kosza, bo straciłam cierpliwość. La Roche czy Vichy sprawdzało się u mnie lepiej, ostatnio też nawet Adidas daje radę - wszystkie bez aluminium. Alterra strata czasu i pieniędzy. Dodatkowo ich kulka jest jakaś mniejsza niż zazwyczaj w deo i aplikacja jest dłuższa.

Bardzo lubię

Bardzo lubię ten produkt. Już dłuższy czas go stosuję i zużyłam kilka opakowań. Nie jestem wierna jakoś szczególnie konkretnym kosmetykom jednak do tego dezodorantu wracam. Zazwyczaj mam kilka dezodorantów/antyperspirantów aby nie używać ciągle tego samego, jednak ten dezodorant jest ze mną najdłużej. Najbardziej lubię w nim to, że jest bezzapachowy, a takie kosmetyki trudno znaleźć gdyż każdy ma jakiś zapach, nawet delikatny (np. Alterra z melisą i szałwią, który też lubię).

Plusy:
- łagodny dla skóry,
- bezzapachowy,
- przyjemna konsystencja
- stabilne opakowanie,
- przystępna cena.

Niestety jego jedyną wadą jak dla mnie jest to, że zupełnie nie nadaje się do stosowania po depilacji, gdyż niesamowicie wtedy podrażnia.

Chyba nie dla mnie

Nie wiem, co sądzić o tym produkcie. Nie mam ani problemów z wrażliwą skórą, ale też nie pocę się jakoś szczególnie mocno i między innymi dlatego chciałam wypróbować dezodorant bez aluminium, bezzapachowy, łagodny. I niestety moja skóra chyba po prostu przyzwyczaiła się do antyperspirantów z aluminium i taki lekki produkt jej nie służy. Słyszałam, że 'odzwyczajanie' skóry od takich typowych antyperspirantów trwa długo, kilka miesięcy i przerzucanie się na naturalne często jest nieprzyjemne. Nie chcę skreślać tego produktu, ale też nie chcę nieprzyjemnie pachnieć ; ) Może kiedyś do niego wrócę, na razie jednak pozostanę przy zwyczajnych produktach przeciw poceniu, chroni za słabo, nawet teraz, jesienią/zimą, czuję też nieprzyjemną wilgoć pod pachami. Stosuję ponad miesiąc i niestety nie zauważyłam poprawy w jego działaniu. Długo schnie. Łatwo się go zmywa.

Dramat

W zupełności podzielam opinie co do tego produkt. Chciałam produkt naturalny bez aluminium w składzie ale to jest jakaś porażka. Przede wszystkim produkt się bardzo powoli wchłania. Dlatego zaprzestałam używania na dzień, bo nie mam czasu czekać godzinę aż się wchłonie. Aby go zużyć zaczęłam używać na noc. Niestety zauważyłam, że bardzo ale to bardzo wysuszył mi skórę. Jest też podrażniona i powychodziły krostki. Po depilacji nie szczypie bardzo, ale jednak dyskomfort jest wyczuwalny, co się kłóci z rekomendacją producenta, że produkt jest przeznaczony do skóry wrażliwej i może być stosowany nawet po depilacji. Zdecydowanie odradzam.

totalne nieporozumienie

Produkt niby jest przeznaczony dla skóry bardzo wrażliwej, a w rzeczywistości strasznie podrażnia i nie ma znaczenia czy stosuje się go świeżo po depilacji czy kilka dni po niej - efekt ten sam - szczypie, piecze.. jakaś masakra :/

Zdecydowanie odradzam

Podzielam pozostałe opinie, ten produkt to tragedia... Dobrze, że uświadomiłam sobie to po drugim użyciu. Zapach - trudno go opisać, ale nie przypadł mi do gustu. Opakowanie - szklane. W zasadzie nie wiem dlaczego go kupiłam, chyba skusiła mnie chęć wypróbowania czegoś nowego. Najgorsze jest jednak działanie. Produkt chyba wchodzi w jakąś reakcję z potem, gdyż przy drugim użyciu na pachy golone dzień temu strasznie szczypał cały dzień, a pachy były strasznie lepiące, nigdy nie miałam tak po żadnym produkcie. Jednym słowem po drugim użyciu wylądował w koszu na śmieci.

naturalny dezodorant

Dużą zaletą jest naturalny skład bez alkoholu i soli aluminium. Niestety to nie wystarczy. U mnie dezodorant nie spełnił swojego zadania. Długo się wchłania i nie chroni skóry przed poceniem. Ma dość delikatne działanie i nie sprawdzi się latem albo u osób wymagających większej ochrony.