Alterra, Deo - Balsam Sensitiv (Dezodorant w kulce z balsamem do skóry wrażliwej)

Sprawdź ceny produktu

Alterra Balsam dezodorujący Sensitive do skóry bardzo wrażliwej. Bez zapachu. Zawiera sól morską z Atlantyku i ekstrakt z bawełny. Alterra kosmetyki naturalne z olejkiem jojoba BIO. Każdy rodzaj skóry wymaga indywidualnej pielęgnacji. Balsam dezodorujący Alterra Sensitive opracowany został specjalnie dla potrzeb skóry wrażliwej i dlatego nie zawiera zapachu ani alkoholu. Jego łagodna formuła z olejem jojoba BIO, gliceryną roślinną i ekstraktem z bawełny zapewnia nawet świeżo golonej skórze przyjemną ochronę antyperspiracyjną i pielęgnację. Produkt odpowiedni dla wegan

Skóra
wrażliwa
ochronne
zapachowa
w kulce
50 - 100ml

Lekki niewypał

Zdarzyło mi się przekonać o wysokiej jakości produktów Alterry i byłam wręcz niebowzięta, gdy znalazłam dezodorant bez soli aluminium w ofercie. Przyznaję, że niska cena, dostępność w każdym Rossmannie, obietnica zdrowego składu oraz solidne opakowanie kuszą.
Ucieszyłam się także, że dezodorant zgodnie z zapewnieniami jest autentycznie bezzapachowy.
Niestety, zadowolona byłam tylko do czasu aplikacji. Dezdorant wolno zasycha, więc przez względnie długi czas mamy mokro pod pachami. Można by wybaczyć ten mankament, gdyby produkt nas skutecznie chronił, ale... no właśnie, nie chroni nas przed poceniem. Przed każdym wyjściem obowiązkowa jest kolejna aplikacja.
Wciąż szukam swojego ulubieńca bez soli aluminium, temu dezodorantowi podziękujemy za współpracę.

Nie polecam

Jak u kilku przedmówczyń tak i u mnie po użyciu bezpośrednio pojawiło się pieczenie , ale to jeszcze nic - po około trzech użyciach tego antyperspirantu pojawiły mi się pod pachami okropne krostki . Przecież taki produkt należy wycofać .
Nigdy wcześniej nic takiego mi sie nie wydarzyło przy używaniu innych dezodorantów czy antyperspirantów , nawet jeśli używałam ich bezpośrednio po goleniu .
Dodatkowo ochrona żadna . Nie zdarzyło mi się śmierdzieć juz dawno , jak po użyciu tego czegoś. .

Nigdy więcej!

Szukałam czegoś bez aluminium, wybrałam Alterra deo sensitiv do skóry wrażliwej. Niestety, to był falstart. Dostałam po nim strasznych ropnych wyprysków, a skóry nawet nie mam wrażliwej. Olejek tamanu szybko sobie z tym poradził, ale naprawdę wyglądało to źle. Nie polecam

zawsze wracam do niego

Zużyłam już kilka lub nawet kilkanaście opakowań tego balsamu przez lata.
Zawsze do niego wracam ( na zmianę z tym drugim z białą zakrętką, ale ten wolę bardziej ).
Nie mam problemu z nadmiernym poceniem się, nie chodzę w plastikowych ubraniach, hormony obecnie też nie najgorzej.
Balsam nakładam rano i pozwalam mu wyschnąć. To wszystko.
To nie jest antyperspirant i nie blokuje wydzielania potu, ale nie ma przynajmniej nieprzyjemnego smrodku.

Szkoda pieniędzy

Skusiłam się na ten deodorant ze względu na to, że nie zawierał aluminium. Cieszyłam się nawet, że to w końcu coś dla mnie, a tu takie bolesne rozczarowanie... Był niedrogi, to fakt, ale jak za takie coś, szkoda nawet złamanego grosza. Produkt w ogóle nie spełnia swojej roli. Rozsmarowany pod pachami jedynie brudzi ubrania, długo zastyga, nie chroni przed potem (śmiem twierdzić, że znacznie mniej się pocę bez jego użycia), niby bezzapachowy, ale kiedy zmiesza się z potem, zaczyna nieprzyjemnie pachnieć. Totalna klapa i niewypał. Szybko wylądował w koszu.

Pomyłka

Bez większego pastwienia się nad tym produktem należy powiedzieć, że przede wszystkim nie spełnia swojej najważniejszej funkcji, tj. nie chroni przed potem. Nie chroni przed nieprzyjemnym zapachem. Nie zabezpiecza ubrań przed efektami potu. Nie robi nic. Trochę tak jakby przeciętnym rzadkim kremikiem posmarować się pod pachami. Poza tym dosyć długo schnie. Brak efektów ale w przystępnej cenie.

uwaga, uczula przepotwornie

Nigdy nie miałam takich przejść z żadnym dezodorantem. Uczula tragicznie! Czerwone, dramatycznie swędzące plamy pod pachami, trzeci dzień się z nimi męczę. Zaznaczam że użyłam go na suchą, niedepilowaną skórę. Radzę omijać z daleka! Jedną gwiazdkę daję tylko dlatego, że wizaz nie przewiduje punktacji ujemnej.

Obok dezodorantu to ten produkt nawet nie stał

Produkt Alterry to pierwszy balsam w kulce jakiego używałam.
Inaczej tego produktu nazwać nie można a zakwalifikowanie go do kategorii dezodorantów to jakaś wielka pomyłka. Bo żadnej cechy dezodorantu ten produkt nie posiada a jego jakość pod tym względem jest marna i mizerna.

W kategorii dezodorantów i antyperspirantów mam swoich ulubieńców ale jak to zwykle bywa ciekawość zwycięża i czasami zdarza mi się spróbować czegoś nowego w tej kategorii produktów.
Dezodorantów Alterry nigdy wcześniej nie używałam więc chciałam się przekonać jak sprawdzi się u mnie kosmetyk tej marki.

Nie wiem czy bardziej byłam zdziwiona czy bardziej rozczarowana jego działaniem bo okazało się że z dezodorantem to cudo nie ma ni wspólnego.
Balsamem pod pachy może i jakimś tam jest ale pod tym względem też nie wykazuje specjalnych właściwości.
Ale nic poza tym ten produkt sobą nie reprezentuje.
Ślizga się na skórze, wcale nie chce się wchłaniać. Zupełnie nie chroni przed poceniem. Nie robi tego wcale ani na 5 minut.
Zapewnienie całodziennej ochrony to istny śmiech na sali.
Nie wiem czy producent przeprowadzał testy tego produktu wypuszczając go na rynek ale opis kosmetyku nijak nie pokrywa się z jego faktycznym działaniem.
Ten produkt nie chroni, nie odświeża, nie maskuje zapachu potu, nie zapewnia komfortu. W dodatku samo opakowanie jest szklane i ciężkie.
Nic mnie do tego produktu nie przekonało i żałuję że coś skusiło mnie do jego kupna. Teraz przynajmniej wiem by pseudo dezodoranty tej firmy omijać w drogerii szerokim łukiem.

Bardziej balsam niż dezodorant

Zdecydowałam się na ten produkt, ponieważ nie mam problemów z intensywnym poceniem i raczej nie używam antyperspirantów. Balsam jest delikatny (nie próbowałam używać bezpośrednio po goleniu), ma neutralny zapach. Przy wysiłku fizycznym raczej by się nie sprawdził, ale na co dzień taka ochrona mi wystarcza.

Bolesne rozczarowanie

Ze względu na wrażliwą skórę, bardzo ciekawy skład zdecydowałam się wypróbować produkt.
W opisie na opakowaniu może chodziło o wrażliwą skórę u stóp?
Bo po godzinie pod pachami rozpętało się istne piekło. Oprócz zaczerwienienia, efektu gorąca było bardzo silne pieczenie i ból.
Skóra nie była po goleniu ani podrażniona.
Ogólnie nie mam problemu z poceniem się, lecz teraz
zapach potu był wyczuwalny, a był to bardzo krótki czas spędzony mało aktywnie.

Jestem z niego zadowolona

Kupiłam go szukając antyperspirantu bez soli aluminium. Może zacznę od tego, że pocę się umiarkowanie, latem więcej, jak każdy. Produkt ten sprostał moim oczekiwaniom. Zneutralizował zapach potu, zmniejszył jego ilość. Musiałam tylko uważać z nim zaraz po goleniu, bo potrafił podrażnić skórę. W innym przypadku nic się nie działo.

tragedia

Nie jestem osoba, która nadmiernie się poci. Użyłam tego produktu w dnie, kiedy siedziałam w domu i nie robiłam niczego aktywnego i bardzo dobrze, bo jakbym wyszła z nim pod pachą na miasto, to najadłabym się wstydu. Powoduje, że pot śmierdzi tak, jakbyś nie użyła żadnego produktu! Serdecznie odradzam