Mydło naturalne owocowe `Brzoskwiniowe mango`

Mydło naturalne owocowe `Brzoskwiniowe mango`

Mydełko naturalne owocowe na bazie oleju kokosowego i palmowego, z przetartym kawałkiem mango, nadającym mu żółto - pomarańczowy kolor. W połączeniu z olejkami z pestek brzoskwiń i pestek arbuza mydełko uzyskuje silne właściwości nawilżająco - rewitalizującą. Mydełko naturalne owocowe ma delikatny zapach słodkiej brzoskwini. W mydełku pojawiają się drobinki przetartego mango, poza tym nie zawiera żadnych większych dodatków dekoracyjnych.
- Olej kokosowy: nasycone kwasy tłuszczowe, kwas laurynowy, mirystynowy, palmitynowy, stearynowy, oleinowy, linolowy, linolenowy.
- Olej palmowy: kwas laurynowy, mirystynowy, oleinowy, palmitynowy, stearynowy oraz kwas linolowy.
- Olej z pestek arbuza: wysoka zawartość NNKT w tym kwas linolowy (typu omega-6), kwas oleinowy ( typu omega-9) i kwas α-linolenowy (typu omega-3).
- Olejek z pestek brzoskwiń: wysoka zawartość NNKT, w tym kwas linolowy (typu omega-6), kwas oleinowy (typu omega-9).
Działanie składników Mydełko naturalne owocowe `Brzoskwiniowe mango`
- silnie nawilżające,
- antybakteryjne i przeciwgrzybiczne,
- odżywiają i regenerują naskórek,
- uzupełniają barierę lipidową,
- likwidują szorstkość skóry, zmiękczają skórę,
- antyoksydacyjne.
Kolor i zapach mydełka są całkowicie naturalne - pochodzą z zastosowanych składników.

Cena: 12zł / 110g.
/w/

nawilżające, antybakteryjne
50 - 100ml, 100 – 250ml
mydła

Świetne naturalne mydło

Soczysty, owocowy i orzeźwiający zapach jest dla mnie teraz zapowiedzią słonecznych dni :D Nie ma w nim sztuczności, czy przesadnej słodyczy znanej z kosmetyków o zapachu a'la brzoskwinia czy mango. Zapach nie ulatuje z kostki w trakcie używania i towarzyszy nam do końca. Może niektórzy z was pomyślą: i co w tym takiego nadzwyczajnego? Otóz jest. Mam kilak amerykańskich mydeł, które niestety już po pierwszych użyciach tracą zapach (np. migdałowy South of France) i pachną po prostu mydlano-kremowo. Ładnie, ale jednak nie tego oczekuję.
Mydło dobrze się spienia i dokładnie oczyszcza skórę - wacik po przetarciu skory tonikiem jest idealnie czysty w przeciwieństwie do stanu po umyciu niektórymi żelami.
Po pierwszych dwóch czy trzech użyciach skóra po myciu była lekko ściągnięta i musiałam w miarę szybko użyć kremu, ale później było znacznie lepiej. Po wersji bananowo-kokosowej czy wiśniowej nie czułam takiego dyskomfortu, może któryś z użytych składników początkowo nie lubi się z moją skórą.