Aquolina, Black Sugar EDT

Aquolina, Black Sugar EDT

Black Sugar marki Aquolina to orientalno - waniliowe perfumy dla kobiet. Black Sugar został wydany w 2013 roku.

Nuty zapachowe: agar (oud), wanilia, malina, drzewo sandałowe, mirra, skóra i kadzidło

Słodkie kadzidło.

I ja zapragnęłam mieć chociaż jedną Aquolinę, a że nie lubię słodyczy "oczywistej", ciasteczkowej to postanowiłam pójść w oud. To w zasadzie moje pierwsze spotkanie z tym składnikiem w perfumach, więc trochę się obawiałam. Zupełnie niepotrzebnie.

Początek jest trudny, mocny, daje po nosie i może porządnie zniechęcić do dalszych testów. Mieszanka nut daje wrażenie palonego plastiku. Polecam przebrnięcie przez tę fazę, bo po 20-30 minutach wszystko się zmienia, Black Sugar przemienia się w słodkie, waniliowo-agarowe kadzidło (za bardzo trafne uważam porównanie Czarnego Cukru do pianki marshmallow uwędzonej nad ogniskiem) i trwa tak dobre 10 godzin, powoli się wyciszając. W tym czasie ma bardzo fajną projekcję, przez pierwsze 3-4 godziny nawet na kilka metrów, a raz zdarzyło mi się usłyszeć "czuję mocno Twoje perfumy" nawet po 10 godzinach od aplikacji. Jest to w moim przypadku jeden z najbardziej komplementowanych zapachów, nawet mój małżonek - miłośnik świeżych i owocowych zapachów wiele razy je pochwalił (ale też po kilku godzinach, początku nie znosi).

Z przyjemnością nosiłam ten zapach w trzaskający mróz, w tych warunkach sprawdziły się znakomicie otulając mnie i dając wrażenie odizolowania od temperatury zewnętrznej.

Wykorzystała: kilka próbek

O matko z córką, duszę się!

A najgorsze w tym wszystkim jest to, że mnie się ten zapach podoba! Uwielbiam perfumy słodkie, ale tak słodkie, że aż zapiera dech. Fajnie, Black Sugar taki jest, ale... dosłownie zapiera mi dech. Robiłam wiele podejść i niestety nie jestem w stanie już dłużej wytrzymać w oparach palonego cukru. Nie jest za dobrze.
Początkowo myślałam, że to będą perfumy totalnie w moim guście, ale bardzo się pomyliłam, już po krótkiej chwili wiadomo, że to raczej taka mroczna strona słodyczy. Anyż, dużo gorzkich nut, ogólnie wszystko to, co mi się raczej nie podoba.
Z ciekawości postanowiłam przeczytać skład kompozycji. I co ja widzę? No przecież, że oud! Tylko jest tak nieoczywiste, że nie poznałam. Mirra, skóra, kadzidło - zgadzam się, ale to wszystko takie ordynarne, nachalne, drażniące, nie, nie, nie!

Jeśli ktokolwiek kiedykolwiek kurował się korą z brzozy to wie, jak to smakuje i pachnie. Gdyby ktoś miał ochotę, polecam Black Sugar.

dobrze zdefiniowane

Do tej pory nie skusiłam się na żaden Cukier Aquoliny.
Dopiero Black przez kadzidło agar i skórę w składzie mnie zainteresował.... Poczytałam opinie, wyrobiłam sobie na jego temat pewien pogląd i postanowiłam zweryfikować oczekiwania.
Zakupy i aplikacja... Zapach nie jest złożony ale wyrazisty.
Nie można powiedzieć że jest mega oryginalny - bo czarne jabłko Lolity natychmiast staje w przełyku, Police Dark Woman i flaszką i zapachem bije po zmysłach.
Czuję palony cukiek i celofanowy akcent - jak w Lolicie. Agar przemyka od czasu do czasu goryczą. Malin jest ociupinka żeby zapach nie był zbyt suchy. Na końcu dominuje dymna wanilia jak w Dark.
Wymienione na początku składniki czynią zapach bardziej wyrafinowanym niż tylko cukrowym ulepem.
Trwałość jak na edt jest przyzwoita 4-5 godz.
Optymistyczny otulacz na chłodne wieczory i poranki, do puchatego szala lub oversizowego swetra.

I nazwa i opakowanie są dobrze zsynchronizowane z zawartością a całość spełnia oczekiwania.

Edit: Dawno żaden mój zapach nie wywołal tylu komentarzy - ciekawy, intrygujący, taki kadzidlany - a wszystkie pozytywne.... Jednak spory niedosyt wywołuje jego zbyt szybkie ulatnianie... Żeby podtrzymać zachwyty koleżanek muszę kilkukrotnie w ciągu dnia ponawiać aplikację - ta początkowa gęstość niestety łatwo się ulatnia... Dlatego wciąż tylko 4 gwiazdki

Używam tego produktu od: paru dni
Ilość zużytych opakowań: 100tka do zużycia