CosmoSPA, Savon Noir D`Maroc (Czarne mydło na bazie czarnych oliwek i oleju oliwnego)

CosmoSPACzarne mydło na bazie czarnych oliwek i oleju oliwnego jest produktem całkowicie naturalnym. Produkt wyrabiany tradycyjną recepturą.CosmoSPACzarne mydło na bazie czarnych oliwek i oleju oliwnego jest bardzo łagodne i skuteczne ponad miarę.Zawarte w mydle naturalne składniki czynne trawią martwy naskórek, oczyszczają skórę z toksyn i zanieczyszczeń dzięki czemu skóra staje się wygładzona, wolna od toksyn, zanieczyszczeń i martwych komórek. Dodatkowo wysoka zawartość witaminy E w oliwkach intensywnie odżywia skórę i działa przeciwzmarszczkowo.Nie podrażnia bardzo wrażliwej, nawet naczynkowej i alergicznej skóry.

Raczej nie

Nie przypadło mi do gustu, jeśli mam być szczera. Denerwowała mnie konsystencja. Zapach mnie po prostu odrzucał. Działanie było na przyzwoitym poziomie, ale denerwowało mnie uczucie ściągnięcia i naciągnięcia skóry. Efekty widoczny po zastosowaniu były mizerne.
Nie wrócę więcej.

Najnieprzyjemniejszy kosmetyk świata

Tragedia, no po prostu tragedia i szkoda słów.
Już na samym początku jestem lekko rozczarowana, bo mi producent każe stać z nim 5-10 minut w wannie. Ok, dam radę. Nałożenie tego kosmetyku na wilgotną skórę nie jest łatwe, po pierwsze wcale się nie pieni, po drugie jest jak jakiś miód wyjątkowo gęsty. Kiedy już udaje się to coś wyjąć, nie czepia się skóry, zostaje mi na dłoni albo spada do wanny. Ok, zbieram i powtarzam sobie w myślach, że to moje ostatnie czarne mydło, a przynajmniej tej firmy... Postałam, lekko nim jeżdżę po ciele (bo nie mam rękawicy o egzotycznej nazwie, którą producent mi zaleca), minimalnie się gdzieniegdzie pieni i spotyka mnie niemiła niespodzianka - moje ciało jest suche na wiór, ściągnięte jak nie powiem co. Ok, niech będzie, że to ten peeling enzymatyczny zadziałał. Bardzo mnie piekły oczy, więc na twarz już potem nie nakładałam. Bardzo słabo się spłukuje.
Podsumowując, żadnych korzyści. Mydło wystarczyło ma na 4 razy i tylko się przy tym denerwowałam.

Minusy:
-smród jakich mało, no po prostu ciężko to wytrzymać,
-konsystencja paskudnej papki, bleh,
-wysusza i ściąga skórę,
-żadnych pozytywnych efektów na ciało,
-ciężko je wyjąć z opakowania,
-ciężko nałożyć na ciało,
-nie czepia się ciała, spada,
-nie pieni się,
-długo trwa zabawa z nim,
-niewydajne,
-nieprzyjemne w użyciu,
-ciężko się zmywa.

Cechy neutralne:
-naturalne, ekowizażanki będą zadowolone.

Plusy:
-niedrogie.

Używam tego produktu od: 4 użycia
Ilość zużytych opakowań: 1 całe opakowanie

Na początek słów kilka o opakowaniu i konsystencji kosmetyku. Czarne mydło znajduje się w plastikowym, szerokim słoiczku. Bez problemu wydobywamy marokański specjał. Taka uwaga, mydełko należy ze słoiczka wydobywać suchą dłonią albo szpatułką, Na opakowaniu znajdziemy wszelkie niezbędne informacje, jak sposób użycia, pojemność itp..
Savon Noir nie przypomina tradycyjnego mydła w kostce. Jego konsystencja przypomina lepką, ciągnącą, gumowatą pastę. Zapach określiłabym jako oliwkowy, niedrażniący. Mydło jest bardzo wydajne, więc cena około 12 zł za 100 g wydaje się być atrakcyjna.

Skład jest w 100% naturalny, nie mamy tutaj żadnych konserwantów ani innych sztucznych dodatków. Otrzymałam podstawową wersję czarnego mydła, więc znajduje się w nim zmydlona pasta z oliwek, woda, wodorotlenek potasu i olej z oliwek.

Czarne mydło stosowałam jako szampon do włosów. Pierwsze co mnie zaskoczyło to to, że Savon Noir świetnie się pieni, jest bardzo śliskie i przyjemnie myje. Podczas spłukiwania moje włosy aż skrzypiały i miałam obawy, czy je rozczeszę. Okazało się, że nie było problemu i nie potrzebowałam żadnej odżywki. Kolejna niespodzianka chociaż jeszcze się nie zdarzyło, aby jakiś szampon poplątał mi włosy, taka ich uroda. Skóra głowy również została bardzo dobrze oczyszczona. Włosy po umyciu były bardziej puszyste i optycznie zwiększyły swoją objętość. Ogólnie ładnie się prezentowały. Savon Noir nie wywołało u mnie żadnej alergii, czy podrażnienia. Miałam wręcz wrażenie, że uspokaja swędzącą skórę głowy.